۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  490
 • بازدید دیروز :

  764
 • بازدید این هفته :

  7949
 • رتبه الکسا :

  23846
ImageWeek
۸۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی در اختیار فعالان اقتصادی خوزستان قرار گرفت
کد خبر : 8018۰۴ | در تاريخ : شهریور ۴, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۱:۲۷ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

استاندار خوزستان گفت: سال جاری ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلات بانکی با سود شش درصد در اختیار فعالان اقتصادی استان قرار گرفت تا در خدمت تولید و رونق اشتغال قرار گیرد.

 استاندار
غلامرضا شریعتی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از شرکت کشتی سازی اروندان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت:این میزان اعتبار در اختیار بخش تولید قرار داده شد و با وجود اینکه کافی نیست، امیدواریم چرخ کارگاه های تولیدی به حرکت در آید.
وی با بیان برگزاری نشست با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خرمشهر، افزود:در این نشست، نظرات فعالان اقتصادی و مشکلات پیش روی فعالیت های اقتصادی آنها شنیده شد و قرار شد موانع و مشکلات توسعه صادرات رفع شود.
شریعتی گفت: همه عزم خود را جزم کرده و برای رفع موانع صادرات و گسترش توسعه صادرات در کشور و استان، برنامه ریزی و اقدام می کنیم و امید است برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال گام های اساسی برداشته شود.
استاندار خوزستان در خصوص شرکت کشتی سازی اروندان نیز اظهار داشت:این شرکت در دولت تدبیر و امید پس از چند سال تعطیلی فعالیت مجدد خود را آغاز کرد و هم اینک برای ساخت کشتی های کاتاماران که از تکنولوژی و فناوری هفت کشور دنیا برخوردار است، با متقاضیان قرارداد بسته است.
شریعتی با بیان لزوم حمایت از سرمایه گذاران بخش صنایع دریایی، گفت:قول دادم که وام هایی برای رفع مشکلات مالی آنها داده شود و اگر این کار به استان ارجاع شد حتما دستور پرداخت وام داده می شود و اگر مجوز در مرکز کشور ماند از طریق فرماندار و مدیر عامل شرکت ما را در جریان امور قرار خواهند داد.
وی ادامه داد:استانداری خوزستان مشکلات فعالان اقتصادی را رصد کرده و امیدواریم شرکت کشتی سازی اروندان نیز پویاتر، با نشاط تر با نام خوزستان و اروند در صنایع دریایی کشور فعالیت کند.
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با هیات همراه پس از نشست با بازرگانان و مسئولان محلی خرمشهر از شرکت کشتی سازی اروندان و شرکت فولاد جهان آرای اروند در شهرک صنعتی این شهرستان دیدن کرد.
شرکت کشتی سازی اروندان در سال ۱۳۵۲ با هدف ساخت و تعمیر و خدمات پس از فروش شناورهای آلومینیومی تندرو به منظور حفاظت و حراست از مرزهای آبی کشور تاسیس شد و تا شروع جنگ تحمیلی ایران و عراق حدود ۵ فروند ناوچه ۵۰ فوتی گشتی ساحلی تولید کرد.
با شروع جنگ تحمیلی و واقع بودن در منطقه جنگی عملا کارخانه تعطیل شد و مجددا پس از پذیرش قطعنامه و آتش بس کارخانه بازسازی و راه اندازی شد.
سال ۱۳۷۹ اقدام به ساخت ۱۰ فروند ناوچه دیگر برای نیروی انتظامی و حدود ۱۹ فروند انواع قایق طناب بر، راهنما بر، قایق نورانی ، مینی لندینگ کرافت آلومینیومی برای سازمان بنادر و کشتیرانی و همچنین انواع بارج در تناژهای متفاوت برای ارگانهای مختلف کرد.
شرکت کشتی سازی اروندان در نظر دارد نسبت به ساخت ، تعمیر ، خدمات پس از فروش انواع کشتی های آلومینیومی و فولادی تا سقف۲۵۰۰ تن (DWT) از قبیل شناورهای آلومینیومی ، گشتی آموزشی ، راهنما بر ، آمبولانس دریایی ، صیادی ، خدماتی ، کروبوت ، مسافربری و همچنین انواع شناورهای فولادی از قبیل لندینگ کرافت ، دوبه موتوردار (General Cargo) ، آتش خوار ، یدک کش ، خدماتی ، انواع بارج ها ، فانوس دریائی فعالیت کند.
ایرنا