۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  695
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  31500
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
گوش هایی که نمی شنوند ؛ دهان هایی که فقط حرف می زنند
کد خبر : 7777۲۲ | در تاريخ : مرداد ۲۲, ۱۳۹۵ | ساعت : ۶:۵۷ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

۳۸ تابستان داغ از جهنم سینمارکس آبادان و جزغاله شدن حدود ۴۰۰ هموطن آبادانی در یکی از بزرگترین سونامی های  تروریستی قرن می گذرد.

پرداختن به عمق فاجعه ی سینما رکس بدن هر انسان آزاده اندیش را به لرزه در می اورد. این که حدود ۶۰۰ انسان بی گناه  برای تماشای یک فیلم به سینما بروند و به یکباره آتش قهر نادانی ها  و اوج جهالت ها دامن گیر آنان بشود و نزدیک به ۴۰۰ تن زنده زنده در کوره آدم سوزی رکس سوزانده بشوند  قلب ها را می آزارد.

8

اینک در سی و هشتمین سالروز آن درد بزرگ و آن مصیبت فراموش ناشدنی از نبود این مناسبت دردآور در تقویم متحیر می شویم.

تقویم را ورق می زنیم و در هر صفحه ای مناسبت آن روز را ملاحظه می نماییم که قطعا هر یک پر اهمیت هستند. از سالروز رحلت فلان دانشمند تا تولد آن یکی و فلان حادثه در فلان شهر که تعدادی به دست سفاکان رژیم پهلوی به شهادت رسیده اند تا سقوط هواپیما و …. اما چند سالی است که خبری از ۲۸ مرداد و سالروز جنایت هولناک آدم سوزی در سینما رکس این شهر نیست. براستی چرا؟

چند سالی بود که یکی از نمایندگان آبادان  ـ بله تنها یک نفر از سه نماینده ـ در آستانه ی این روز در مجلس داد سخن می راند.

چرا در شهر آبادان ستادی برای گرامیداشت این فاجعه وجود ندارد؟ آیا جز این است که سید و سرور و مولایمان خمینی کبیر (ره) در همان مرداد ۱۳۵۷ خطاب به مردم آبادان پیامی سرشار از همدردی ابراز داشتند؟ آیا پیام امام را نادیده می گیرید و از کنارش با بی اعتنایی محض عبور می کنید؟

عملیات معدوم سازی بقایای سینما رکس تبدیل به سوژه ای ناب برای معاندین و ضد انقلاب خارج نشین شد. براستی چه کسانی در آبادان دستور انهدام کامل بقایای سینما رکس را صادر کردند ؟

ما این را خوب می دانیم که اکثر شهدای رکس از طبقه متوسط و رو به پایین آبادان بوده اند که نه برای دیدن فیلم های آن چنانی خارجی  که برای دیدن فیلمی ایرانی که در زمان خود انقلابی محسوب می شد به سینما رفته بودند و این را نیز بدانید که هنرمندانی که همه ساله در گلزار شهدا حاضر می شوند بواسطه ی احساس تکلیف است که  می آیند نه چیز دیگر.

جا دارد از صراحت لهجه ی حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی پور امام جمعه ی محترم آبادان و نیز حضرت آیت الله دکتر محمدی اصفهانی امام جمعه ی سابق و نیز آقای دکتر دهدشتی نماینده سابق مردم آبادان و تنی چند از فرماندهان بسیج و سپاه آبادان نظیر جاج مکی یازع و آقای قاسمی زاده نیز قدردانی نماییم که علی رغم تمام نامهربانی ها و نبود استراتژی منظم در سطح شهر در رابطه با این حادثه ابراز نظر نموده بودند و نیز در چند سال گذشته نمایشگاه عکس “شقایق های سوخته ” را در محل سینما رکس آبادان برپا داشتند و حتا توانستند پای تنی چند از مسوولان را نیز بدانجا باز نمایند.
رسانه اجتماعی اروندپرس