۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  2925
 • بازدید دیروز :

  4495
 • بازدید این هفته :

  35405
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
گزینه های بومی شهرداری آبادان
کد خبر : 11248۱۶ | در تاريخ : تیر ۱۶, ۱۳۹۶ | ساعت : ۴:۴۴ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

اگر انتخابات شورای شهر آبادان به فرجام برسد و چرخ و فلک بازشماری های چندباره این انتخابات از حرکت بایستد باید منتظر چرخ و فلکی دیگر به نام انتخاب شهردار باشیم.

به گزارش اروندرس؛ این که شهردار آبادان بومی باشد یا غیر بومی ؛ موضوع بسیار مهمی است چرا که بومی بودن ( به معنای اهلیت داشتن در این شهر) موجب خواهد شد که شهردار زمان بیشتری را در آبادان بگذراند برخلاف تا به امروز که در مراجعه ی به شهرداری می شنویم که شهردار هنوز از اهواز نیامده! بنابراین انتخاب یک شهردار بومی و ساکن در شهر ابادان علاوه بر موردی که گفته شد ؛ نوعی توجه مضاعف و تعصب بومی بودن و یا آبادانی بودن را هم در شخص شهردار تقویت می کند.

اگر شهردار آبادان ؛ آبادانی باشد یقینا شهر و تک تک محله ها را می شناسد و بخاطر علق و الفتش با مردم شهر ؛ خود را موظف به ساماندهی کوچه ها و محلاتی خواهد کرد که همچنان از دید شهردار مرکزی و شهرداران مناطق مغفول مانده اند.

شهردار بومی ؛ شهرداران مناطق را نیز از بین بومی ها انتخاب کند

وقتی شورای شهر آبادان ؛ به شهردار بومی معتقد باشد باید از شهردار منتخب توقع داشته باشد که شهرداران مناطق را نیز از بین نیروهای باتجربه ؛ متخصص و بومی شهر انتخاب کند. انتخاب شهرداران مناطق ؛ نکته ی مهمی در ارزیابی های بعدی از شهرداری مرکزی است. اگر شهرداران مناطق ؛ بومی نباشند و ضمنا اختیار عمل هم نداشته باشند و نتوانند حتی یک چاله ی وسط خیابان را در اسرع وقت شناسایی و ترمیم کنند ؛ این شهردار مرکزی است که چوبش را خواهد خورد. همین الان در تمامی مناطق شهری آبادان چقدر موارد خرابی در آسفالت کوچه و خیابان می بینیم که سال هاست ترمیم نشده اند. شهرداران مناطق مگر نباید در منطقه خود گشت بزنند و خرابی ها را رصد نمایند؟ کم کاری از کجاست؟

گزینه های بومی شهرداری آبادان

شهر آبادان نیازمند نگاهی علم محور و در عین حال با تجربه و پرانرژی است. در بین نیروهای متخصص و متعهد و کاردان بومی حاضر در شهر ؛ چه کسانی شایسته ی شهردار شدن می باشند؟ آیا اینکه برخی بدنبال این هستند که فرد مورد علاقه ی خود را از محیط هایی غریب با امور شهرداری و خدمات گسترده ی آن ؛ به مجموعه ی اعضای شورای شهر آتی تحمیل کنند کاری بس ناشایست و در عین حال تداوم همان توهین های چندین و چندساله در این موضوع است. توهین هایی که علنا و عملا شعور شهروندان آبادانی را مورد هدف قرار دادند تا جایی که شنیده می شود که برخی علنا به آسانی شهردار شدن در آبادان اشاره می کنند و آبادانی ها را بی توقع و خاموش ارزیابی می کنند! و یا برخی بادمجان دور قاب چین های همشهری خودمان که نقشی بی بدیل و البته سخیف در ارج نهادن و بزرگ کردن شهردارهایی داشتند که به هیچ وجه در حد و اندازه ی آبادان نبوده و نیستند. بنابراین ابتدا باید به تجمیع آرایی روشن دست یافت که اصولا چه تعداد گزینه ی بومی شایسته در شهر آبادان داریم که مناسب عنوان شهردار شدن هستند. آن گاه با اتکال به دیدگاه های مردمی ؛ دایره ی انتخاب اصلح این مهم را توسعه دهیم و در نهایت به انتخاب شهردار بپردازیم. آن هم شهرداری که برنامه محور و متعصب و کاردان باشد و پایگاه مردمی نیز داشته باشد.

قطع به یقین گزینه های بومی فراوانی می توان بعنوان کاندیداهای سمت شهرداری آبادان نام برد و حتما اعضای تازه نفس شورا بر این اسامی تمرکز خواهند کرد. ضمن انکه شورای جدید باید از اتفاقات بی سابقه و محیرالعقول شورای چهارم مخصوصا در سکانس های معروف و بیادماندنی استیضاح ؛ اهدا تندیس مدیریت برتر و انتخاب شهردار جدید ؛ به میزان کافی درس عبرت گرفته و اولین قدم خود را محکم بردارد و مرعوب فشارهایی که از همینک آغاز هم شده اند نشوند و گزینه هایی را دنبال کنند که به صلاح شهر و مردم آبادان باشند نه به مراد کسانی که خود را وکیل و وصی شهر می دانند.

رسانه اجتماعی اروندپرس