۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  870
 • بازدید دیروز :

  8400
 • بازدید این هفته :

  46280
 • رتبه الکسا :

  36235
ImageWeek
گزینش شهردار آبادان ؛ حضوری باشد
کد خبر : 7183۱۸ | در تاريخ : تیر ۱۸, ۱۳۹۵ | ساعت : ۳:۲۲ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

گزینش شهردار آبادان از بین انبوه نامزدها در حالی به روزهای حساس خود نزدیک می شود که گمانه زنی ها از دخالت و نفوذ برخی از خارج از شورای شهر به گوش می رسد.

به گزارش اروندپرس ؛ برخی از اعضای شورای شهر چندان در جریان اتفاقاتی که در بیخ گوششان و در ساختمان شورا رخ می دهد نیستند و همچنان ایفاگر نقش خنثی می باشند. از این افراد شناخته شده که بگذریم تعدادی از اعضای شورای چهارم آبادان در گفتگو با رسانه های غیر رسمی اندکی از اخبار انتخاب شهردار آبادان را درز می دهند.

بنا به اخبار رسیده ؛ از بین حدود ۵۰ نامزد احراز پست شهردار ؛ ۵ یا ۶ نفر از شانس بیشتری برخوردارند. این چند نفر نیز لابی های خود را آغاز کرده اند و طی دو هفته گذشته با افراد ذی نفوذ نظیر نمایندگان ؛ و برخی مدیران بخش خصوصی در حوزه ی بازار نشست هایی داشته اند .

قطعا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بخاطر رابطه ی عمودی که با شورانشینان دارند و یا در آینده خواهند داشت از تاثیر بیشتری برخوردار هستند از این روی برخی منابع خبری طی چند روز گذشته این تحولات را توام با شیطنت؛ به شکل وارونه جلوه دادند که برای مردم اینگونه تداعی بشود که فلان نماینده درصدد مهندسی انتخاب شهردار و حتا جری تر ؛ آن نماینده در صدد قرار دادن مهره ی خود در شهرداری است.

به نظر می رسد اعضای محترم شورای شهر بخاطر تبری از چنین اتهاماتی باید تفکری معقول را پیش گیرند که پیشنهاد می کنیم این عزیزان با مصاحبه ی حضوری اقدام به گزینش شهردار کنند و برای اولین و آخرین بار در مدت باقی مانده تا پایان ماموریتشان در شورای چهارم ؛ شجاعت به خرج داده و با روشنگری و افشای ما وقع ؛ جایگاه متزلل خود را نزد اصحاب رسانه و اندیشه و خردورزی بهبود نسبی بخشند.

هنوز پرسش های بی جواب بسیاری مانده که شورای چهارم نتوانسته یا جرات و شهامت آن را نداشته که به زبان بیاورد.پرسش هایی نظیر :

*علت واقعی عدم موافقت با استعفای شیرازی برای ثبت نام ایشان برای مجلس

*علت عدم انتشار گزارش حسابرسی از گردش مالی شهرداری آبادان در سال های ۹۲ – ۹۳ و ۹۴

*علت روشن نشدن ماجرای استخدام گروهی ۲۵ نفری در شهرداری آبادان

*عدم شفاف سازی در خصوص سیاهه ی هزینه کرد پول های سهم آلاینده های صنعتی

امیدواریم شورای چهارم شهر آبادان ضمن پاسخگویی به پرسش های فوف ؛ در خصوص گزینش شهردار جدید سخت گیری های بیشتری بعمل آورد و شهرداری انتخاب نمایند که :

*ترجیحا اهل آبادان باشد.

*دارای رزومه و تخصص های مرتبط با امور عمرانی و مدیریتی شهرداری باشد.

*تعهد نماید که خانواده اش در آبادان سکونت کنند.

*تعهد نماید که هر سه ماه یک بار گزارش کارش را خطاب به مردم ارائه دهد.

در پایان نیز مراتب گلایه ی خود را از گزینش عمل کردن روابط عمومی شورای شهر در دعوت از اصحاب رسانه اعلام می کنیم و این را نشانه ی بی خردی و نا آشنایی ایشان و رییس شورا نسبت به اصحاب قلم و رسانه ارزیابی می نماییم.

رسانه اجتماعی اروندپرس