۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۷:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1715
 • بازدید دیروز :

  5080
 • بازدید این هفته :

  24070
 • رتبه الکسا :

  25456
ImageWeek
گرد‌و‌خاک‌عراق‌در راه است‌‌حداقل‌تا یکشنبه
کد خبر : 7367۰۲ | در تاريخ : مرداد ۲, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۲۳ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از انتقال توده گردوخاک از عراق به غرب و جنوب غرب کشور از اواخر امروز و طی روزهای شنبه و یکشنبه خبر داد.
 Capture

احد وظیفه درباره وضعیت آب‌و هوای کشور در سه روز آینده، گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی بوده و هوایی گرم تداوم خواهد داشت. این درحالیست که در روز شنبه و طی روز یکشنبه با شمالی شدن جریان‌ها از دمای هوا در نوار شمالی کاسته می‌شود.وی با بیان اینکه امروز در ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر و در بعدازظهر بارش پراکنده دور از انتظار نیست، ادامه داد: از روز شنبه و طی روز یکشنبه در سواحل دریای خزر ابرناکی و در برخی مناطق بارش باران پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات با رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود. همچنین امشب و طی روز شنبه در برخی مناطق شرق کشور بویژه در زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که گاهی با گرد وخاک همراه خواهد بود.

وظیفه همچنین اظهار کرد: در سه روز آینده افزایش سرعت وزش باد شرقی سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق جنوب سمنان، قم، مرکزی، جنوب تهران و شمال اصفهان می‌شود. از طرفی داده‌های هواشناسی بیانگر تشکیل توده گردوخاک در کشور عراق و انتقال آن به مناطق غرب و جنوب غرب کشور از اواخر وقت امروز و طی روزهای شنبه و یکشنبه هستند که سبب کاهش دیدی افقی و کیفیت هوا در استان های کرمانشاه، ایلام و خوزستان و به تدریج بوشهر خواهد شد. بعد از ظهر روز یکشنبه نیز در جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و شرق فارس افزایش ابر و رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. همچنین سه روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

به گفته وظیفه امروز هوای پایتخت صاف و گاهی همراه با وزش باد است و کمینه و بیشینه هوا به ترتیب ۲۸ و ۴۱ درجه سانتی‌گراد است. همچنین هوای تهران در روز شنبه دوم مرداد ماه صاف و همراه با وزش باد است که حداکثر و حداقل دما نیز ۴۰ و ۲۷ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است. در عین حال هوای پایتخت در روز یکشنبه کمی ابری همراه با وزش باد و همراه با افزایش ابر در اوایل شب همراه است و بیشینه و کمینه دما نیز ۳۹ و ۲۸ درجه سانتی‌گراد است.

امکان وقوع سیلاب در استان گیلان

وی همچنین گفت: طبق اطلاعیه شماره ۴۷ سازمان هواشناسی و براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز شنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی بر روی دریای‌خزر و همراهی آن با شرایط ناپایدار جوی در سواحل دریای خزر ابرناکی، کاهش نسبی دما و بارش باران، گاهی رعد وبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و دریای خزر نیز مواج خواهد شد. در عین حال بارش باران در استان گیلان شدت بیشتری خواهد داشت و وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی معابر عمومی در این استان دور از انتظار نیست. از این رو توصیه می‌شود جهت جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی، اقدامات لازم صورت گیرد.