۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۷:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1705
 • بازدید دیروز :

  5080
 • بازدید این هفته :

  24060
 • رتبه الکسا :

  25456
ImageWeek
کارگروه مبادلات کالای استان در آبادان تشکیل جلسه داد
کد خبر : 7970۰۳ | در تاريخ : شهریور ۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۱۴ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

پیش از ظهر امروز با حضور شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان، فرمانداران شهرستانها ی خرمشهر، هندیجان، ماهشهر و شادگان، مدیر کل تعزیرات استان، مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان ، ناظرگمرکات استان و مسئولان مربوطه، کارگروه مبادلات کالای خوزستان با محوریت بررسی چالش های پیش روی اتاق های بازرگانی آبادان، خرمشهر و اهواز در فرمانداری ویژه شهرستان آبادان تشکیل جلسه داد.

 

DSC_7148
به گزارش اروندپرس و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه آباداندر این نشست که مدیر کل امور اقتصادی استانداری نیز حضور داشت، شهبازی در ابتدا با گرامیداشت فرا رسیدن هفته ی دولت گفت:
جا دارد در ابتدای جلسه فرا رسیدن هفته ی دولت را خدمت همه ی عزیزان حاضر تبریک عرض کنم.این هفته یادآور دوران حماسه ، شجاعت و ایثار و همراهی با مردم بوده است. شهیدان رجایی و باهنر به عنوان سرآمد کسانی هستند که حضور بین مردم را با شعار صداقت و خدمت گذاری درهم آمیختند. زمانی که شهید رجایی خود را از مردم و شغل پدرش را رویگری اعلام می کند، نشان می دهد آن سالها کسانی که از بطن مردم بیرون آمدند به عنوان خدمتگذار مردم خدمت بی منت را اساس کار خود می دانستند. به روح پاک و مطهر شهدای عزیزی که برای سرافرازی این آب و خاک جان خود را فدا کردند، درود می فرستیم.
شهبازی با اشاره به اینکه یکی از شعارهای محوری ریاست محترم جمهور حمایت از بخش خصوصی و تعاونیها که در قانون اساسی دیده شده است، می باشد بیان کرد: در روزهای اخیر نشست مشترکی با حضور ریاست جمهور، مسئولان اتاق بازرگانی و استانداران سراسر کشور در تهران برگزار گردید. تاکید دکتر روحانی در جهت تحقق بخشیدن به شعار اقتصاد مقاومتی به خصوص در استان های ساحلی مرزی کشور، نشان از اهمیت موضوع تسهیل در مبادلات تجاری مرزی، برای دولت تدبیر و امید دارد.
در تعاقب همین نشست دکتر غلامرضا شریعتی پنجشنبه گذشته نیز جلسه ای در اتاق بازرگانی با محوریت بررسی مشکلات داد و ستد تجاری اتاق های بازرگانی آبادان، خرمشهر و اهواز گرفته شد.
وی ادامه داد: استاندار خوزستان با توجه به حساسیت امر، تاکید بر برگزاری هر ۲ ماه یک بار جلسات اتاق بازرگانی در شهرستان های آبادان، خرمشهر و اهواز داشته است.بر اساس همین دستور بانک توسعه صادرات استان موظف گردید، راهبرهای خود را در بحث اقتصاد مقاومتی و کمک به صادرات و واردات در چارچوب قانون مطرح و به استاندار منعکس سازد.همچنین با اعلام آمادگی سازمان منطقه آزاد اروند، مشکلی پیرامون تاسیس شعبه ای مستقل از این بانک در منطقه وجود ندارد و انتظار این است بانک توسعه صادرات در کوتاه ترین زمان ممکن وضعیت تاسیس این شعبه را مورد امکان سنجی قرار دهد.
فرماندار ویژه آبادان با تشریح مشکلات پدید آمده در مقوله اظهار نامه ها و گواهی صدور از مبدا بیان داشت:
لازم است قانون صدور اظهارنامه ها و گواهی صدور مبدا از شهرهای محل تولید و صادر کننده صورت بگیرد تا انتفاعات آن شامل همان شهر گردد.در همین باره می بایست ستاد گمرکات استان، تجار و بازرگانانی که برای ثبت اظهار نامه و گواهی صدور از مبدا به گمرک مراجعه می کنند را توجیه کنند.
در این نشست مقرر گردید اتاق های بازرگانی آبادان، خرمشهر و اهواز با همکاری فرمانداران شهرهای جنوب استان ضمن برگزاری جلسات مشترک مسائل و مشکلات بازرگانی تجار را به صورت تفکیکی استخراج و در اختیار فرمانداری آبادان قرار دهند که در جلسات آتی شورای گفتگو و صادرات غیر نفتی مطرح و بررسی گردد.
همچنین می بایست بستر های لازم برای صدور گواهی صدور از مبدا در استان خوزستان و شهرهای تابعه فراهم گردد.
ایجاد زمینه رایزنی و برپایی جلسات مشترک تجار و بازرگانان خوزستان با اتاق های بازرگانی کشورهای همجوار، آموزش تجار و صادر کنندگان در خصوص قوانین جاری صادرات و واردات کالا و استقرار شعب بیمه های مطرح بازرگانی و بانک توسعه صادرات در منطقه آزاد اروند از مهمترین مواردی بود که در این جلسه مصوب شد.