۱۲ فروردین ۹۷ ، ساعت ۰۳:۴۹
آمار سایت
  • کاربران آنلاین :

  • بازدید امروز :

  • بازدید دیروز :

  • بازدید این هفته :

  • رتبه الکسا :

    21705
ImageWeek
کارگروه توسعه گردشگری روستایی در منطقه آزاد اروند تشکیل شد
کد خبر : 12894۰۶ | در تاريخ : آذر ۶, ۱۳۹۶ | ساعت : ۲:۳۴ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

اولین جلسه ی کارگروه مشترک توسعه گردشگری روستایی سازمان منطقه آزاد اروند و ادارات میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان های خرمشهر و آبادان در تاریخ ۹۶/۹/۵ تشکیل شد.

به گزارش فرهنگ و هنر اروند(اروندپرس)؛بمنظور توسعه گردشگری روستایی و خدمات مرتبط در روستاهای محدوده منطقه آزاد اروند جلسه ای با حضور دهیاران روستاهای منطقه، مسولین سازمان منطقه آزاد اروند (واحد معاونت فرهنگی،اجتماعی و مدیریت گردشگری) و نیز ادارات میراث فرهنگی شهرستان های خرمشهر و آبادان در سالن جلسات منطقه آزاد اروند برگزار شد.

در این جلسه خانم درخشانی مسئول پژوهشی میراث فرهنگی خرمشهر و آبادان به ارایه پروژه مطالعاتی انجام شده در خصوص اهمیت توسعه گردشگری پایدار روستایی در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و زیست محیطی و جلوگیری از مهاجرت معکوس از روستاها پرداخت و در ادامه؛ نقشه پراکندگی روستاهای منطقه بررسی شده و نیز روستاهای هدف گردشگری معرفی گردید.


درخشانی در ادامه به بررسی وضعیت روستاها پرداخته و سه تیپ اقامتگاه بوم گردی (اکولوژ) روستایی ۴ نفره، ۸ نفره و ۱۲ را نفره جهت ساخت در روستاهای منطقه معرفی نمود و همچنین ارکان اصلی اقامتگاه های بوم گردی را نام برده و به معیارهای یک اقامتگاه بوم گردی اصولی اشاره کرد.

در این کارگروه ؛ با توجه به اهمیت توسعه گردشگری روستایی، چشم انداز مد نظر در راستای رسیدن به اهداف تعیین شده در دو مقطع کوتاه مدت و بلند مدت بررسی گردید.

در مرحله کوتاه مدت از دهیاران خواسته شد پتانسیل های موجود در روستاها را به این کارگروه معرفی نمایند همچنین تابلوهای و نقشه های معرفی روستاهای هدف گردشگری تهیه شوند و در فاز بلند مدت ساخت تیپ های اقامتگاه های بوم گردی و خانه مسافر بر اساس اصول معماری سنتی روستایی با حمایت سازمان منطقه آزاد اروند در قالب پرداخت تسهیلات مدنظر قرار گرفت.