۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۷:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1710
 • بازدید دیروز :

  5080
 • بازدید این هفته :

  24065
 • رتبه الکسا :

  25456
ImageWeek
چرا باید از ظاهر استان زرخیز فقر ببارد؟
کد خبر : 8603۰۷ | در تاريخ : مهر ۷, ۱۳۹۵ | ساعت : ۳:۴۵ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

دکتر شریعتی استاندار جوان و مردمی خوزستان در مدت زمان سپری شده نشان داد فردی پیگیر و پر انرژی و علاقمند به توسعه همه جانبه استان است. شب و روز خود را درگیر مسائل و مشکلات کرده است. مرتب در حال برگزاری جلسات استانی و ستادی و شهرستانی و بازدیدهای میدانی و حضوری است. مردم خوزستان باید قدردان زحمات ایشان باشند اما به ایشان توصیه می‌گردد باید بیشتر به امور مدیریتی کلان و چیدمان صحیح نیروهای ستادی استانداری، فرمانداران و دیگر مدیریت‌های کلان استان و شهرستان‌ها متمرکز باشد. بیشتر شوراهای کلان استان را با بکارگیری دبیران قوی تشکیل دهید و از مدیران برنامه و خروجی کارهایشان را بخواهید. فرماندارن را ملزم نمایید گزارش هفتگی و ماهیانه تصویری و رسانه ای از شهرستان‌های محل خدمت خود ارائه نمایند. قرار نیست شما بار کاری معاونین ستادی و مدیران کل و فرمانداران را به دوش بکشید.

%d8%b4%d8%b1%db%8c%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%b2%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86

اگر بخواهید به این مشی ادامه دهید باید آن مزاح مقتدایی را اصلاح نمود و به پیمانکاران گفت به جای کت و شلوار برای شما دهها جفت کفش ایمنی خریداری نمایند. چرا بسیاری از مدیران کل و فرماندارن و شهرداران زحمت بازدیدهای میدانی را به خود نمی دهند؟ چرا با مردم تعامل دوسویه ندارند؟ چرا درب اتاق‌های خود را به روی مردم و شهروندان بسته اند و به زور پذیرای حضور ارباب رجوع هستند؟ آیا این مدیران در سطح شهرها و روستاها تردد ندارند و وضعیت اسفبار خیلی از بخش‌های خدماتی را نمی بینند. نحوه برخورد آنان با مردم واقعا صحیح و اخلاقی نیست؛ پس اجرای طرح تکریم ارباب رجوع کجاست؟ جناب استاندار؛ آیا برای موضوعاتی مانند سیستم فاضلاب یک منطقه باید حضرتعالی آستین بالا بزنید و دو روز متوالی در محل حاضر شوید و دستگاه مربوطه را تحت فشار قرار دهید؟

آیا فرماندار این شهرستان یا مدیر کل دستگاه مربوطه یا مدیر شهرستان خود احساس دین و وظیفه نمی کنند؟ شاید هم تا کنون از این مناطق بازدیدی نداشته اند و فقط به گزارش زیر دستان خود اکتفا کرده اند آیا روابط عمومی این دستگاهها از مشکلات و مصایب مردم مناطق گزارشی در اختیار مدیران خود قرار نمی دهند؟ در بازدید از بعضی مناطق شهردار کلانشهر اهواز و شهردار مناطق دیده می‌شدند ای کاش از ایشان می‌پرسیدید که چند ساعت از روزهای هفته خود را صرف بازدید‌های میدانی و رفع و رجوع مشکلات مردم می‌کنید؟ اگر بازدید‌های میدانی مستمر برقرار بود و گوش شنوایی برای شنیدن دردهای مردم سطح شهرها وجود وجود داشت آیا امروز وضعیت ظاهری و نکبت‌بار شهری، وضعیت آب و فاضلاب شهر اهواز این‌گونه بود؟ مگر اهواز منبع درآمد اول اقتصاد ایران نیست؟ آیا فقط مردم استان زرخیز باید دود چاه های نفت و گاز که حالا حتی در داخل شهرها هم حفاری شده‌اند را بخورند، اما عقب‌افتادگی و فقر و فلاکت از سر و روی شهرشان و استانشان ببارد؟

اگر با کارآفرینان بخش خصوصی تعامل برقرار بود و مدیران مربوطه به فکر تامین منابع مالی در گردش آنان بودند و فکری به حال جرایم دیرکرد مالیات‌های ارزش افزوده و تکلیفی آنان و یا بدهی تامین اجتماعی آنان می‌شد آیا امروز وضعیت آنان این بود که صدها کارگاه صنعتی و خدماتی استان غیر فعال باشند؟ اگر به دستوری که استاندار قبل داده بود عمل می‌شد که خرید‌های اجناس و خدمات مشاور و بکارگیری پیمانکاران بومی باشد وضعیت اقتصادی استان اینگونه بود؟ ترس ما این است که شما هم بر اثر کار و فشار مضاعف به نقطه ای برسید که به اصطلاح عامیانه ببرید و دلسرد شوید چرا که بسیاری از جماعت مدیران استان هر کجا لازم باشد به دور خود غشایی فولادی می‌تنند و در آن فرو می‌روند تا سیستم مدیریت ارشد استان یا روش آن تغییر کند و برای خود هزاران حاشیه امن می‌سازند.

این حواشی گاهی با فرافکنی کار به دیگر دستگاه‌ها و گاهی حمایت نمایندگان و رسانه‌های دوست و همکار و گاهی با ارائه آمار و ارقام‌های نه چندان صحیح همراه است. فصل خطاب عملکرد دستگاه‌های اجرایی و خدمآتی باید رضایت‌مندی مردم باشد ولاغیر که اگر حاصل نشود انگار که هیچ کاری انجام نشده است. قرار نیست مدیران از خود و دستگاه خود تعریف و تمجید نمایند، اما سربزنگاه، دلیل و عامل ضعفها، سومدیریت‌ها و تمامی تقصیرها را نبودن اعتبار معرفی کنند و خود را قهرمانان ملی و استانی و افرادی از خود گذشته معرفی کنند که تمام هست و نیست خود را فدای مردم و استان و کشور کرده اند! (که البته هر کار و زحمتی هم که کشیده یا می‌کشند قطعا معادل آن مواجب دریافت داشته اند و منتی بر سر مردم ندارند.) این مردم هستند که از سیستم مدیریت آنان طلب دارند و باید جواب مطالبات آنان داده شود که چرا خوزستان امروز در بسیاری از شاخصه‌ها از دیگر استان‌های کشور عقب افتاده است. جناب شریعتی عزیز؛ ضمن عرض خسته نباشید مجدد و دستمریزاد به حضرتعالی دوباره تاکید می‌گردد قرار نیست شما بار مدیران کم کار و سهل انگار را به دوش بکشید.

روزنامه کارون

 1. جناب آقای دکترشریعتی استاندار محترم. واقعا چرا باید چنین استانی اینگونه به نفس نفس بیافتد در حالیکه از صدقه سر این استان دیگر استانهای مملکت آباد شد .سالهاست که این مردم مظلوم این سوال را میپرسند اما جوابگویی وجود ندارد که پاسخ دهد یا صریح تر بگویم به صرفشان نیست که خودی نشان بدهند و پاسخی ارائه دهند برای مثال خدمتتان عرض کنم اگر علیرغم بوق و کرنایی که مسئولان باصطلاح دلسوز براه انداخته اند و به مناسبت های مختلف از قبیل بازپس گیری خرمشهر و شکست حصر آبادان و صرف مبالغ قابل توجهی از بیت المال در جهت یاد آوری آن دوران ، دورانی که مردم شریف و دلاور این دو شهر ،خاک این مرز وبوم را از وجود منحوس دشمن بعثی پاک نمودند و قطعا اگر این دلاور مردیها نبود حالا خوزستانی وجود نداشت یکی از همین آقایان مسئول و در ظاهر دلسوز زحمت آمدن به این دیار را به خود نداده تا حداقل ذره ای دلگرمی در وجود اهالی این دیار ایجادکنند یا حتی هیچ وقعی به دلاورمردیهای آنزمان اهالی این دو شهر نگذاشته و کمترین مزایایی برای جبران زحمات ایشان که همان اجرای سند راهبردی کارکنان موظف بوده را بایشان بدهند. امیدوارم که کمی به خود بیایند و فقط در زمان جمع آوری آرا به یاد این مردم ستم کشیده نباشند. با آرزوی توفیق برای جنابعالی.