۰۵ آذر ۹۷ ، ساعت ۱۱:۵۵
پالایشگاه آبادان به بخش خصوصی واگذار می شود
کد خبر : 13231۲۵ | در تاريخ : خرداد ۲۵, ۱۳۹۷ | ساعت : ۱:۴۹ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

در سال ۱۳۹۰دولت مصوب نمود سهام بسیاری از شرکتهای دولتی به بخش خصوصی واگذار شود در میان این شرکت ها پالایشگاه آبادان به عنوان یک شرکت بزرگ دولتی هم به چشم می خورد.


موضوع واگذاری بعدها به دلایلی متوقف شد تا اینکه در سال ۹۴ و ۹۵ برای مدت کوتاهی رسانه ای شد اما کماکان در هاله از ابهام به سر می برد
از سال۹۰ تا کنون بارها و بارها برخی فعالان اقتصادی و صاحب نظران در حوزه نفت به بحث پیرامون مزایاو معایب این واگذاری پرداختند نمایندگان آبادان در مجلس شورای اسلامی هم واکنشهایی به این موضوع داشتند واکنشهایی که عمدتا نشان از مخالفت واگذاری به بخش خصوصی داشت. بهمن ۹۵ غلامرضا شرفی عنوان کرد در پی قرار داد فی ما بین شرکت نفت و یکی از شرکتهای چینی دیگر موضوع واگذاری پالایشگاه آبادان مطرح نیست خرداد ۹۶ هم دکتر عامر کعبی در مصاحبه ای اعلام کرد موضوع واگذاری پالایشگاه آبادان منتفی است.
اما هفت خرداد امسال (۱۳۹۷) فهرست ۶۳۱ شرکت خصوصی که واگذاری آنها در سال جاری قطعی شده، منتشر شد که در این فهرست طولانی باز هم نام پالایشگاه نفت آبادان وجود دارد.

آنچه سوال اصلی است وضعیت کارمندان و کارگران پالایشگاه آبادان پس از خصوصی سازیست اینکه آینده شغلی شاغلین این شرکت به چه صورت خواهد شد و اینکه اصلا خصوصی سازی به سود مردم و کارگران خواهد بود یا خیر. اینها سوالاتی است که باید نمایندکان آبادان نسبت به آنها پاسخگو باشند.