۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  490
 • بازدید دیروز :

  764
 • بازدید این هفته :

  7949
 • رتبه الکسا :

  23846
ImageWeek
وقوع آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی
کد خبر : 7171۱۶ | در تاريخ : تیر ۱۶, ۱۳۹۵ | ساعت : ۷:۱۹ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

یکی از واحدهای مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی شهرستان بندر ماهشهر دچار آتش سوزی شد.

 برخی گزارش های موثق از وقوع آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) در عصر روز چهارشنبه حکایت دارد.
۸۲۱۳۹۵۶۶-۷۰۸۴۶۹۳۷
به دنبال وقوع آتش سوزی در یکی از واحدهای این مجتمع، پرسنل واحدهای ایمنی برای کنترل حادثه در تلاشند.
هنوز علت و میزان خسارت ناشی از آتش سوزی مشخص نشده است.
ولی بر اساس برخی گزارش ها، گزارشی از آسیب به پرسنل ذکر نشده است.
شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) واقع می باشد.
این شرکت وابسته به شرکت ملی صنایع پتروشیمی می باشد که در سال ۱۳۷۷ تاسیس گردید.
خوراک مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا، نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز می باشد که از کارخانجات NGL (1000/900 پازنان) و پتروشیمی امیرکبیر تامین می گردد و طی فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می گردد.
مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا، لیسانسهای عملیات مهندسی تفضیلی، تامین قطعات، نصب و راه اندازی را از ایران و مهندسی اصولی و لیسانس های واحد فرآیندی را از کشور های AXENS فرانسه، UHDE آلمان، SINOPEC چین کسب نموده است.
شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در کنار بازار داخلی مشغول صادرات به کشورهایی نظیر آسیای شرقی، اروپا، امارات می باشد.مجتمع پتروشیمی بو علی سینا در راستای اهداف کاری خویش استانداردها و گواهینامه هایی رانیز دریافت نموده است.
بجز لیسانس و مهندسی اصولی این پروژه که از خارج اخذ شده، تمامی عملیات مهندسی تفضیلی، تامین قطعات و نصب و راه اندازی مجتمع از سوی متخصصان ایرانی انجام گرفته است.
ایرنا