۲۸ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۱:۴۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1735
 • بازدید دیروز :

  4495
 • بازدید این هفته :

  34215
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر آبادان فصل الخطاب است
کد خبر : 11235۱۳ | در تاريخ : تیر ۱۳, ۱۳۹۶ | ساعت : ۲:۴۷ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

انتخابات شورای شهر آبادان مثل همه جای ایران در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار شد اما همانند تعداد اندکی از شهرها با اما و اگرها و نیز اعتراضاتی از سوی برخی کاندیداها روبرو شد.

انتخابات شوراهای شهر و روستا توسط هیئت اجرایی مرکزی و به تبع آن استانی و نیز شهرستانی توسط فرمانداری ها و عوامل اجرایی اخذ رای ؛ برگزار شد. در آبادان نیز همین ساز و کار وجود داشت که تا به امروز هنوز هیئت اجرایی استان خوزستان از تایید نتایج انتخابات شورای شهر آبادان به دلایلی از جمله اعتراض قانونی اکثر نامزدها هنوز تایید نشده است.

بدنبال اعتراضات مکتوب و قانونی برخی کاندیداها در حوزه ی شهری آبادان ؛ مطابق نص صریح قانون و با دستور هیئت نظارت استان و پذیرش هیئت نطارت و اجرایی شهرستان آبادان قرار شد که تعدادی از صندوق ها که مورد ظن و تردید کاندیداهای معترض بود بازشماری شد. اما بر اساس شنیده ها تغییر محسوسی در نتیجه انتخابات پدیدار نشد و به همین خاطر رایزنی ها مجددا آغاز شد که نتیجه ی آن بازشماری تعداد بیشتری از صندوق ها در این حوزه انتخابیه شد.صندوق ها بازشماری شد و باز هم تغییرات محسوسی که نتیجه انتخابات را تغییر بدهد مشاهده نشد.

این بار تعداد اندکی از کاندیداهای معترض به انحاء مختلف از جمله انتشار اطلاعیه هایی تقاضا کردند که تمامی صندوق ها بازشماری بشود که البته طبق قانون نیازمند اخذ دستور از مراحل بالاتر تصمیم گیرنده بود . شنیده های ما حکایت از آن دارد که این امر نیز ( احتمالا ) عملی شد و این بار نیز تغییری مشاهده نشد و یا لااقل تغییری که منجر به حدف یا اضافه شدن منتخبین مردم بشود حاصل نشد.

اما این هم مورد پذیرش برخی از معترضین قرار نگرفت! و همچنان بر طبل نارضایتی خود از نتایج انتخابات زدند تا جایی که یکی دو نفر از معترضین خواستار ابطال انتخابات آبادان شدند .

روی سخن ما با همین معدود افراد است چرا که توجه به قانون و  پرهیز از قانون گریزی اصلی مهم و اساسی است. با توجه به ان چه در بالا ذکر شد بنظر می رسد هیئت نظارت و اجرایی در شهرستان آبادان نهایت توجه و احترام به معترضین را لحاظ داشته اند فلذا ضمن ادای احترام و تشکر از حضور این عزیزان در انتخابات اخیر باید پذیرفت که انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا پایان پذیرفته و اینک زمان ان رسیده تا همگی برای شورای تازه نفس آرزوی موفقیت و ارائه خدمات ارزنده به مردم آبادان نماییم. این آرزوی ما بدان معنا نیست که ما بشکل صد در صدی با تک تک منتخبین شورای پنجم آبادان هم عقیده هستیم بلکه بدان خاطر است که بر اساس مر قانون ؛ موظفیم که به منتخبین مردم احترام گذاشته و انان را با دعای خیر به سوی خدمات رسانی به شهر بدرقه نماییم.

معتقدیم که رای و تصمیم هیئت نطارت با عنایت به مطالب بالا و پروسه ای که طی شده است فصل الخطاب بوده و باید بدان تمکین کرد.

رسانه اجتماعی اروندپرس