۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1580
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  32385
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
نمایندگان آبادان و معضلی به نام عدم محبوبیت!
کد خبر : 11166۰۵ | در تاريخ : تیر ۵, ۱۳۹۶ | ساعت : ۱:۴۷ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

آبادان سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. ظرفیت برخورداری از سه نماینده در یک شهر ۳۰۰ هزار نفری یک فرصت طلایی برای رشد و توسعه و بالندگی آبادان است اما واقعیت چیز دیگری است.

نمایندگان فعلی آبادان به ترتیب محبوبیت در زمان انتخابات عبارتند از عامر کعبی؛جلیل مختار و غلامرضا شرفی. نماینده اول آبادان با پشتوانه آرای قومی ؛ نماینده دوم با پشتوانه آرای اقشار آسیب پذیر ؛ و نماینده سوم با پشتوانه آرای هیئت های مذهبی و بسیجیان به مجلس راه یافتند.

عامر کعبی خود را مستقل معرفی کرد اما بعدها در چرخشی آشکار و بدون توجیه به اردوگاه اصولگرایان (جبهه پایداری) کوچ کرد.

جلیل مختار ابتدا خود را مستقل معرفی کرد ولی بعدا او نیز به اصولگرایان پیوست.

غلامرضا شرفی از همان ابتدا خود را اصولگرا معرفی کرد و هنوز در همان ارودگاه مستقر است.

هر سه نماینده با مردم عهد بستند که زیر یک سقف بمانند و الویت نخستشان رشد و توسعه ی آبادان باشد. آنها برای آنکه ادعای خود را عملی کنند ؛ نامه هایشان را با سه امضا منتشر میکردند اما این رویه بیش از چند ماه دوام نیاورد . آنها از خرداد ۱۳۹۵ تا امروز ( ۵ تیرماه ۱۳۹۶) هیچگاه در کنار هم و همگام و همسو با افکار عمومی بویژه اصحاب رسانه یا اقشار مطالبه گر آبادان قرار نگرفته اند. آنها حتی در این مدت گزارش عملکرد مکتوبی هم در اختیار موکلین خود قرار نداده اند!

سه نماینده فعلی آبادان ؛ تمام تمرکز خود را در کمیسیون هایی قرار داده اند که در آن عضو هستند و بگونه ای عمل می کنند که گویی آنها صرفا نماینده ی آن کمیسیون ها هستند و امور مربوط به مردم آبادان و انبوه معضلاتشان ربطی به آنها ندارد. برای مثال هر سه نماینده در امور معیشتی برخی کارگران زحمتکش شهرداری آبادان که سه ماه است حقوق نگرفته اند حرکتی در خور شان و تاثیرگزار نداشنه اند. آنها در مواجهه با انبوه مشکلات فرهنگی آبادان کاملا بی برنامه هستند. در موضوعاتی نظیر وضعیت مدیریت شهری از سوی شهرداری که داد مردم را درآورده است کمترین عکس العمل را از خود بروز نداده اند.

سه نماینده فعلی آبادان در بین مردم نیستند و با آنها گفتگو نمی کنند. تا بحال نشنیده ایم که اعلام بشود یک یا هر سه آنها در پایان هفته که مثل دیگر نمایندگان شهرهای دیگر به حوزه انتخابیه خود می روند ؛ تشکیل جلسه عمومی بدهند.

عامر کعبی را معمولا در اروندکنار و چوئبده آن هم در جمع های کوچک خانوادگی می بینیم.او تا به امروز کمترین تحرک و دیدار را با نخبگان و فعالان فرهنگی ؛ ورزشی ؛ اجتماعی ؛ اقتصادی و دانشجویی شهرستان آبادان داشته است.

جلیل مختار را معمولا در چوئبده می بینیم گویی ایشان فقط نماینده ی چوئبده ی ۸ هزار نفری است!

غلامرضا شرفی را کم تحرک ترین می دانیم چرا که ایشان کمتر به آبادان می آید و اگر هم بیاید معلوم نیست چه کار می کند.

هر سه نماینده ی فعلی آبادان ؛ پس از انتخابات شورای اسلامی شهر آبادان از سوی انبوه پرتعداد کاندیداهای معترض به  روند برگزاری و نیز نتیجه انتخابات مورد انتقادات پردامنه ای قرار گرفتند. انتقاداتی که به همراه روی گردانی اکثر قریب به اتفاق حامیان آنان در انتخابات اسفند ۱۳۹۴ بود.

نمایندگان آبادان ؛ سه سال دیگر – بشرط کاندیدا شدن – بدنبال اخذ رای از این مردم هستند. اتفاقی که دورنمای ان بسیار تاریک و احتمالا برای هر سه آنها تلخ رقم خواهد خورد مگر انکه از لاک خود خارج بشوند و به میان مردم بیایند و شهامت رودررویی با مردم را در خود تقویت کنند.

رسانه اجتماعی اروندپرس 

 1. عباس حسنی نژاد گفت:

  سلام علیکم،نمازوروزتون قبول باشد
  این هشدارومطلب شمابسیارخوب وپرازواقعیت بود،خداکنددراین نیمه راه این سه نماینده متوجه ضعف های خودوکادرضعیف دفاترهای خودبشوند.این هابایدبه مردم گز ارش کاربدهندوبگویند چراسکوت دارندماه رمضان تمام شدوازاین به بعدتحرک داشته باشد،نبایدآینده وسرنوشت این شهرومردم را باکم تحرکی تباه کنند ومتوجه باشدکه مطالبات مردم زیادشده وهیچ بعیدنباشدکه تبدیل به اعتراض های شهروند گردد ازاروندپرس هم تشکرمی نمایم دوستان قبلا می گفتنداین سایت متعلق به آقای کعبی است ولی فکرنمی کنم .خداوند به شما ثواب عنایت فرماید.امیدوارم ازحقوق مردم به همین گونه دفاع نمایید.