۰۱ آبان ۹۶ ، ساعت ۱۱:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1170
 • بازدید دیروز :

  2245
 • بازدید این هفته :

  39565
 • رتبه الکسا :

  35945
ImageWeek
نماینده آبادان : صندوق های رای شورای شهر آبادان بازشماری می شود
کد خبر : 10865۰۹ | در تاريخ : خرداد ۹, ۱۳۹۶ | ساعت : ۱:۴۵ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی : انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی در شهر آبادان مجددا بازشماری می شود.
کعبی در گفتگو با ایرنا با تاکید بر صیانت از آرای مردم گفت : اعتراض قانونی و مستدل و در زمان معین به نتیجه انتخابات ؛ حق هر کاندیدایی است و در این باره کسی نه می تواند و نه اجازه دارد به معترضین بگوید شما حق ندارید اعتراض قانونی کنید. و در این زمینه هیات های نظارت و اجرایی باید به بررسی شکایات پرداخته و پاسخگو باشند.قانون در این زمینه تکلیف را معین و مشخص کرده است.


عامر کعبی با اشاره به نامه مدیر کمیته حقوقی هیات مرکزی انتخابات شوراها گفت: آقای جلیل مختار بعنوان رییس هیات عالی ناظر بر انتخابات شوراها در استان خوزستان طی نامه ای از هیات مرکزی کشور خواسته بود که تعدادی از صندوق های اخذ آرای شورای شهر آبادان بازشماری بشوند و در پاسخ آن تقاضا ؛ نامه ای خطاب به استاندار محترم از طرف مدیر کمیته حقوقی هیات مرکزی انتخابات شوراها نوشته و ارسال شده که در آن به لزوم تمکین از نظر هیات نظارت استان مبنی بر بازشماری صندوق ها تاکید شده است. در این نامه مصرح شده که هیات نظارت استان نه تنها می تواند دستور به بازشماری بدهد که حتی می تواند نسبت به ابطال انتخابات نیز مطابق قانون عمل نماید.


نماینده مردم آبادان ادامه داد: هیات های اجرایی و نظارت ؛ وظیفه دارند در خصوص صحت کیفیت انتخابات اظهار نظر کنند و تایید نهایی صحت انتخابات بر عهده ی هیات نظارت استان می باشد.
کعبی درباره انتخابات شورای شهر آبادان گفت: بنده اصرار بر آن دارم که تمامی صندوق های شهر آبادان مورد بازشماری قرار بگیرد و اینکه عده ای می گویند تعدادی از صندوق ها باز شماری بشود اصلا قابل قبول نیست و مشکلی را حل نمی کند.
گفتنی است صحت نتیجه انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهر آبادان هنوز مورد تایید هیات نظارت استان قرار نگرفته است.