۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  975
 • بازدید دیروز :

  1250
 • بازدید این هفته :

  40185
 • رتبه الکسا :

  36235
ImageWeek
نمایش عروسک های غول پیکر اروندی در تئاتر شهر تهران
کد خبر : 8102۰۸ | در تاريخ : شهریور ۸, ۱۳۹۵ | ساعت : ۲:۰۳ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

به گزارش سازمان منطقه آزاد اروند شش عروسک غول پیکر در کارگاه هایی که توسط سازمان منطقه آزاد ارونددر محل موزه هنرهای معاصر آبادان، ایجاد گردید، توسط هنرمندان منطقه ساخته شد.

unnamed (1)

این عروسک ها زیر نظر اساتید فرانسوی و به همت هنرمندان شهرهای آبادان و خرمشهر ساخته شد.

در حل حاضر شش عروسک ساخته شده، برای حضور در جشنواره های ملی و بین المللی آماده هستند، این عروسک ها قابلیت گردانندگی را نیز دارند که بر اساس شخصیت های شاهنامه ساخته شده اند.

شخصیت هایی که به صورت عروسک های غول پیکر در منطقه آزاد اروند ساخته شده اند، شامل رودابه، رستم، سهراب، سیمرغ، آرش کمانگیر و دیو سفید هستند.

حدود ۱۵ ماه از آغاز فعالیت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در این زمنیه می گذرد که پس از ساخت این عروسک ها، ساخت نوع دیگری از این آثار با نام عروسک های کله معکبی در دستور کار معاونت فرهنگی سازمان قرار دارد.

این عروسک ها شامل دو قسمت سر و بدنه هستند که در قسمت سر، نقاشی هایی جا نمایی خواهد شد که معرف چهره این شخصیت ها خواهد بود.

unnamed (3)

در جشنواره ای که در تهران و در حال برگزاری است، ۲۲ عروسک شرکت کرده اند که شامل شش عروسک غول پیکر از منطقه آزاد اروند است و سایر عروسک ها، کله کعبی هستند.

عروسک گردان این آثار، هنرمندانی هستند که در کارگاه های ساخت آنها، اقدام به پدید آوردن این آثار کرده اند.

تمامی هزینه های ساخت این عروسک ها و حضور اساتید فرانسوی در منطقه توسط سازمان منطقه آزاد اروند تخصیص داده شده است.

بر اساس این گزارش، نمایش این عروسک ها از ۳۱ شهریورماه  سال جاری به مدت ۱۰ روز، در محل تئاتر شهر تهران به معرض اجرا در آمده است.