۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1265
 • بازدید دیروز :

  1250
 • بازدید این هفته :

  40475
 • رتبه الکسا :

  36323
ImageWeek
نمایش دیکتاتور ؛ جیغ تاریخ پنجاه ساله ی پهلوی است
کد خبر : 11459۲۳ | در تاريخ : مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ | ساعت : ۵:۳۸ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

نمایش دیکتاتور نوشته و کار مهرداد معماری است. تا پیش از این اهالی خوزستان گمان می کردند مهرداد معماری مجری خوشرو و همیشه لبخندزن تلویزیون آبادان و اهواز ؛ هنری جز ارتباط کلامی با بینندگان ندارد اما اینگونه نشد!

مهرداد معماری از تئاتری های خوشنام و صاحب سبک بازیگری در استان بوشهر بوده است که پس از پایان ماموریت شغلی خود پس از تحصیلات عالیه تا سال ۱۳۷۷ در آن سامان بوده و از آن پس به زادگاهش آبادان بازگشت.

این روزها نمایش دیکتاتور که محصول حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان می باشد در آبادان بر روی صحنه است. نمایشی با سبک رئال جادویی که در چند صحنه تنه های بجایی به سیاق ابزورد و تئاتر پیشرو می زند.

نمایش دیکتاتور قصه است تا روایت. قصه ای که از دل تاثیرگزاری دیکتاتوری پهلوی پدر و پسر بر برخی نظامی ها حادث شد. انتقال قدرت از رضا خان قلدر به محمدرضای به ظاهر آرام و متفکر همزمان با حذف روسیه از سپهر سیاسی ایران رضاخانی و ظهورپرسر و صدای امریکایی ها در دوره ی محمدرضا بود.

نمایش دیکتاتور قصه ی تضاد همین بلاتکلیفی در نزد آدمهایی است که برای قدرت گرفتن خود را به روسیه سپردند و همسر روسی اختیار کردند و اما در ربع قرن دوم پهلوی نمی دانستند با همسر روسی خود چه کنند!!!

دیکتاتور را باید جیغ سیاسی ؛ تاریخی و اجتماعی ایران دانست.

این نمایش هفتاد دقیقه است و بازیگران و عوامل آن عبارتند از :

بازیگران

زهرا سالم نژاد – مهرداد معماری – محمد حسن حیاوی – سهام اسدی مقدم – پیام صیادی هنرور – خاطره ده بارزی – مجتبی فرحان احمدی

طراح لباس : شهرزاد زنده بی زاده

طراح گریم : مهرداد صیادی سامانی – فاطمه اعزازی

نور : احمد مزرعاوی

صدا : محمد معماری

سرپرست گروه : محمد علی ذبیحی سامانی

برای دیدن نمایش دیکتاتور تا چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه ۱۳۹۶ فرصت دارید تا به مجتمع فرهنگی هنری ثامن الائمه (ع) – تئاتر شهر آبادان – واقع در انتهای لین یک احمد آباد مقابل پارک پرندگان مراجعه نمایید.

ساعت اجرا  ۲۱ ( ۹ شب)