۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1580
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  32385
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
نقدی بر عملکرد شهرداری آبادان در باب پارک بانوان
کد خبر : 11385۱۱ | در تاريخ : مرداد ۱۱, ۱۳۹۶ | ساعت : ۳:۱۸ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

لطفاً نبش قبر نکنید

– لطفاً سئوال تاریخ گذشته نپرسید!
_ منظورتان چیست؟
– خواهشا” در طول مصاحبه نبش قبرنکنید!

این مکالمه ، اولین خواسته تمام مدیران از نماینده افکار عمومی است که تازه به صندلی مدیریت تکیه زده اند!
در این شرایط خبرنگاران هم بنا بر یک تفاهم نامه نانوشته مجبور به رعایت آن هستند؟
این مدیران می گویند: من مسئول مدیران گذشته که بردند، خوردند ، اقوام و دوستان نالایق شان را به اداره تحمیل کردند و یا در اثر بی کفایتی بیت المال را آتش زدند، نیستم… حالا من آمده ام و پاسخگوی عملکرد خودم هستم!
به همین راحتی !!!
دراین سیستم بیمار و رها شده هیچکس، پاسخگوی عملکرد مدیران قبلی نیست ؛ چون در عرف نبش قبر حرام و استناد به گزاره عطف به ما سبق نیز در قانون مدیریتی کم رنگ است!؟
به واقع می توان گفت: که کانون اصلی سیستم فشل مدیریتی هم از همین چشمه سیراب می شود!
لذا در این مدیریت فئودالی است که پذیرش مسئولیت های بزرگ تخصصی و فنی از سوی هر نامدیری بدون هراس از نظارت و بازخوست پذیرفته می شود!

پس زیاد هم عجیب و غریب نیست که برای شهری مثل آبادان که ادعای کلانشهری دارد، شهرداری از سوی شورای شهربه مردم تحمیل شود ؛ که نه سوابق درخشانی در مدیریت شهری دارد ونه برنامه مدونی برای رفاه و توسعه شهر ارایه می کند!
او با آگاهی ، مدیریت شهری رامی پذیرد که به خوبی می داند ، سیستم او دهها میلیارد بدهی دارد، وشهر حدود یکسال به علت جدال بین نمایندگان مجلس، شورای شهر و شهردار مثل جگر زلیخا ریش ریش شده است؟
او می پذیرد چون ایمان دارد، تاکنون هیچ مدیری بابت خسارات جبران ناپذیر و تصمیمات ویران کننده خود مورد بازخواست قرار نگرفته و در بعضی موارد هم به علت تجربه در تخریب و حیف و میل بیت المال ارتقاء مدیریت گرفته است!
لذا بنظر میرسد، برای برون رفت از این چالش ها باید کانون های مطالبه گر ضمن ارتقاء دانش وتخصص خود از این روندمنفعلانه خارج شوند و با نظارت تخصصی بر عملکرد مدیران ، به رفاه و توسعه شهر کمک کنند .

سیدغدیر رمضانی

 1. فیض پور گفت:

  سلام وعرض تبریک دهه کرامت ومیلادخجسته امام رضا علیه السلام به همشهریان شهرثامن الحجج که سخت تکریم می شوندویااصلا تکریم نمی شوند،مطلب این آقامطلب خوبی است،تقاضامندم رسانه شمایک گفتگوی بی پرده بارییس شورای شهرکه درسال گذشته ازانتخاب شهردار کیفوربود انجام بدهیدومثلا بگوییدازخرمشهرچه شخصی ازشماخواسته بوداین شهرداررابیاورید،نمایندگان آبادان کدام یکی اصرارداشت که ایشان رابیاورید،معترضین مقابل شهرداری سال گذشته حرف حساب نمی زدند،آدمی های بی تجربه وآگاهی نبودند؟آن موقع به مردم بی احترامی کردید اعضای شورای شهرحالابیایید وشفاب سازی نموده وبه مردم احترام بگذاریدآقایی که ازدوره قبلی دراین دورهم درشورای شهرهستی مطلع باش که توهم کم سهم دراین اوضاع خراب نداری ،امسال چگونه می خواهی جبران مافات نمایی،اعضای جدیدشورای اسلامی این دوره لطفن اقدام انقلابی کنیدجلوضرررادرروزاول کارتان بگیرید،مراقب باشیدشماازداخل شوراوسفارشات بیرون به خودوآینده شهربیشترازاین خسارت واردنکنید ازکمیته فرهنگی جدیددرخواست داریم برای مصیبت های مامردم این شهرستان مرثیه خوانی برگزاربنمایید.خداونداخودت ناظری .

  • سردبیر گفت:

   سپاس از همراهی تان. متاسفانه تا بدین لحظه اعضای شورای چهارم شهر بجز حمید حنظل عیدانی که هر وقت خواستیم پاسخگو بوده سایرین لام تا کام گنگ و بی حرف بوده اند. بارها از خلیل جنامی و سید فیاض موسوی خواستیم که پاسخگو باشند اما متاسفانه هیچگاه نه احترام قائل شدند و نه جرات پاسخگویی داشتند.
   به نوبه ی خودمان برای شورای چهارم قبولی طلب حلالیت از مردم شریف و بسیار ساکت ابادان می نماییم.!