۲۸ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۱:۴۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1735
 • بازدید دیروز :

  4495
 • بازدید این هفته :

  34215
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
نشست ساماندهی دستفروشان در فرمانداری آبادان برگزار شد
کد خبر : 7594۱۴ | در تاريخ : مرداد ۱۴, ۱۳۹۵ | ساعت : ۵:۰۶ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

پیش از ظهر امروز با حضور شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان ،نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند، رییس صندوق کار آفرینی استان و مدیران دستگاههای اجرای مربوطه، نشستی در راستای ساماندهی دستفروشان آبادان با محوریت معیشت پایدار و تسهیل ترافیکی برگزار شد.

DSC_6540
به گزارش اروندپرس و به نقل از روابط عمومی شهرستان ویژه آبادان شهبازی در این نشست با اشاره به تعهد نظام جمهوری اسلامی به تمام اقشار جامعه گفت:سعی ما بر این است آن دسته از جمعیت کاسب آبادان که بدون داشتن سرپناهی اقدام به دستفروشی می کنند در فاز اول شناسایی و در فاز دوم ساماندهی شوند.کاری که امروز جرقه ی آن با همکاری سازمان منطقه ی آزاد اروند و تسهیلات صندوق کار آفرینی استان زده خواهد شد، قطعا ماندگار است.
شهبازی اولویت اول این اقدام را اقدامات کارشناسی و آینده پژوهی دانست و بیان کرد:جانمایی مناسب و راستی آزمایی در جهت شناسایی دستفروشان باید مدنظر دستگاههای مسئول در این امر قرار بگیرد.نباید گامها به سمتی برداشته شود که عملکرد آن بعدها مورد سوال قرار بگیرد.
وی تصریح کرد:علاوه بر دغدغه ی اشتغال با ثبات دستفروشان موضوع حمل و نقل شهری و ترافیکی مدنظر است.استقرار دستفروشان در معابر و خیابانها که به علت عدم تمرکز آنها است،سبب ایجاد اخلال در روند عبور و مرور گشته که قطعا با ساماندهی این عزیزان اثر بخشی مناسبی در این زمینه شاهد خواهیم بود.
شهبازی از انتخاب سوله ی بزرگ نمایشگاهی شهرداری که در ابتدای جاده آبادان – اهواز قرار دارد به عنوان یکی از مکانهای پیشنهادی برای استقرار و اسکان پیشنهادی دستفروشان خبر داد و تاکید کرد:مقرر شد هفته ی آینده جلسه ی کارگروه نظارت بر اصناف در سازمان منطقه ی آزاد اروند تشکیل گردد تا راهکارهای کارشناسی و عملیاتی شدن این مکان که دارای امکانات کاملی می باشد در جهت ساماندهی دستفروشان بررسی گردد.
لازم به ذکر است در این نشست، موضوعاتی چون تهیه و تدوین شیوه نامه ی دستفروشان، صدور کارت دستفروشی، فازبندی طرح ساماندهی،ساماندهی دستفروشان در محل یادمان منطقه ی عملیاتی والفجر۸و…مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.