۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  695
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  31500
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
نشست خبری نمایندگان آبادان و فرار به عقب اصحاب رسانه
کد خبر : 7566۱۲ | در تاريخ : مرداد ۱۲, ۱۳۹۵ | ساعت : ۵:۴۵ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

روز گذشته نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با حضور در نشست خبری در محل “خانه مردم” ۱۲۰ دقیقه به پرسش های متنوع خبرنگاران محلی و خبرگزاری ها پاسخ دادند.

photo_2016-08-02_17-43-07

به گزارش اروندپرس ؛ خبرنگاران ایرنا؛ فارس؛مهر؛ تسنیم و خبرنگاران روزنامه همشهری و روزنامه محلی یادگاری ؛ هفته نامه آبادان نو و نیز مدیران سایت های خبری آبادان نیوز؛ اروندپرس و آبادان آنلاین در این نشست خبری که با هماهنگی مسوول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در دعوت از اصحاب رسانه صورت گرفته بود حضور داشتند.

در ابندای جلسه هر یک از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خشنودی از برگزاری نشست های خبری ؛ این جلسات را لازم و تداوم آن ها را همسو با مطالبات مردمی و روشنگری و اطلاع رسانی به موقع و شفاف دانستند.

غلامرضا شرفی نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی ضمن ابراز تشکر از حضور اصحاب رسانه از عامر کعبی دیگر نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی بخاطر حضور در این جلسه قدردانی نمود و گفت:بیایید شهرمان را آباد کنیم.این کار با سرپنجه های مبارک و میمون شما اصحاب رسانه رقم خواهد خورد.نوع نگاه و دیدگاه شما در این عرصه بسیار تاثیرگزار است.شما خبرنگاران می توانید اولویت های سازندگی و توسعه ی آبادان را ترسیم نمایید و خط و مشی مسوولان شهر را نیز تعیین نمایید و دست در دست مردم و مسوولین اطلاعرسانی درست و به موقع داشته باشید.

شرفی افزود: خبرنگاران که تنویر افکار عمومی بر عهده ی آنان است همواره بعنوان موثرترین افراد جامعه مورد توجه بوده و هست و این موضوع در شهرهای بزرک بخوبی قابل مشاهده است.

نماینده آبادان گفت: امروز شما می توانید یک موضوع را تیتر کنید و در فضاهای بی شمار مجازی و نشریات به آن بپردازید. این قدرت بسیار بالایی است.آیا وقتی موضوعی تیتر بشود و بشکل کارشناسی به آن پرداخته بشود من نماینده می توانم از دست شما در بروم و از پاسخگویی شانه خالی کنم؟ آیا فلان مدیر و مسوول می تواند پاسخگو نباشد؟مسوولانی که دچار روزمرگی می شوند توسط شما باید تحرک دوباره پیدا کنند . شما حلقه ی واسط بین مردم و مسوولان هستید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: امروز نه تنها در شهر آبادان که در کشور هم تشکیلاتی که بشود نام حزب بر آن گذاشت نداریم.کارکرد مهم حزب قرار گرفتن بین مردم و مسوولان رده بالای کشور است یعنی همان نقشی که شما اصحاب رسانه در حال حاضر عهده دار آن می باشید.مردمی فقیر هستند که حلقه های واسط بین آن ها و مسوولان و نیز اهل فکر و اندیشه ؛ به درستی نتوانند نقش خود را ایفا نمایند. مگر می شود مدعی بود که مردمی مطالبه گر باشند اما رابطه ای بین اندیشمندان آن با به اصطلاح مردم کف خیابان نباشد.شما اصحاب رسانه وظیفه ی خطیر اتصال بین مردم و اندیشمندان را بر عهده دارید.

در ادامه ی نشست عامر کعبی نیز در سخنانی کوتاه ضمن خوش آمدگویی به خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: شما خبرنگاران با پیگیری مسائلی که غالبا از ذهن مسوولان دور مانده باعث می شوید که خدمتی برتر و بهتر به مردم ارائه بشود که جا دارد به همین خاطر از یکایک شما عزیزان تشکر و قدردانی نمایم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: لازم است که بنده تشکر کنم از شما خبرنگاران و اهالی مطبوعات و رسانه که وقت خود را در اختیار ما نمایندگان و نیز مسوولان محلی قرار می دهید و گزارش عملکرد نمایندگان و مسوولان را در اختیار مردم قرار می دهید.

در ادامه نشست یک به یک خبرنگاران بی کم و کاست به طرح پرسش پرداختند و نمایندگان نیز پاسخ همه ی سوالات را دادند.

خبرنگار خبرگزاری فارس در پایان جلسه گفت : نکته ی جالب در نمایندگان آبادان در این دوره مجلس شورای اسلامی آن است که طی این دو ماهی که کارشان را شروع کرده اند این پنجمین باری است که حضوری آن ها را می بینم و سوالاتم را طرح می کنم در حالی که در ادوار گذشته مجلس ؛ به ندرت نمایندگان آبادان را می دیدیم و یا اصلا نمی دیدیم.

خبرنگار خبرگزاری تسنیم با طرح چهار پرسش بیشترین وقت را از آن خود نمود.

خبرنگار ایرنا علاوه بر طرح سوالات خود در دو سوال دیگر خبرنگاران هم اظهار نظر کرد و سوال تازه طرح نمود.

خبرنگار خبرگزاری مهر با تاخیر یک ساعتی وارد جلسه شد.

خبرنگار شوک از روزنامه ایران فضا را مناسب درد دل دانست و بیش از ۷ دقیقه از زمان پایانی نشست را به خود اختصاص داد.

خبرنگار روزنامه یادگاری درخصوص فرهنگ و اهمیت آن از نمایندگان خواست که صحبت کنند.

*****************************

نشست خبری به پایان رسید. اما هیچ یک از خبرگزاری ها حاضر نشدند در انعکاس این نشست سهمی داشته باشند و صرفا یکی دو خبرگزاری بدون اشاره به نشست خبری ؛ بگونه ای عمل نمودند که گویا نماینده در دفتر خبرگزاری شان حاضر بوده بی آنکه حتا حرمت همکاران خود را نگاه دارند و اشاره ای به همنشینی ۱۲۰ دقیقه ای خود با همکارنشان داشته باشند!

به نظر می رسد این فرار رو به عقب که خرسند از دیدار های پی در پی در دوماه شروع به کار نمایندگان تازه نفس شهر در مجلس شورای اسلامی عنوان شد چندان هم جدی نبوده و نیست.

گفتنی است در ابتدای جلسه ؛ غلامرضا شرفی که انتظار داشت خبرنگاران بیشتری در محل حاضر باشند این گونه شروع کرد:

بنده مایلم در ابتدای جلسه بدانم که شما عزیزان چه کسری از خبرنگاران فعال در آبادان هستید؟

شاهرخ خواجه که از طریق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان ارتباط تعریف شده ای با خبرنگاران آبادان دارد در پاسخ گفت که در آبادان ۷۵ خبرنگار مشغول فعالیت می باشند و جمع حاضر به نمایندگی از سوی خبرگزاری ها و رسانه های اینترنتی و نشریات در این جلسه حضور دارند.

و غلامرضا شرفی گفت: بسیار خوب . متوجه شدم!

مهرداد معماری

رسانه اجتماعی اروندپرس

 

photo_2016-08-02_17-42-56