۱۱ اسفند ۹۶ ، ساعت ۰۱:۴۳
آمار سایت
  • کاربران آنلاین :

  • بازدید امروز :

  • بازدید دیروز :

  • بازدید این هفته :

  • رتبه الکسا :

    29697
ImageWeek
نخلک آبادان؛ همیشه هفته ی کتاب است
کد خبر : 12875۰۵ | در تاريخ : آذر ۵, ۱۳۹۶ | ساعت : ۱:۵۰ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

مسعود علامه نامی آشنا در آبادان است. مردی که با دوری جستن از حواشی فرهنگ و هنر ؛ راهش را می رود و بی هیچ هیاهو و تبلیغات متداول که از سوی برخی شخصیت های به اصطلاح فرهنگی اما در واقع سیاسی برای خود سفارش می دهند تا به در و دیوار آبادان بزنند کاری کرده است کارستان.

نخلک ؛ نام گروهی از علاقمندان به توسعه ی فرهنگی است که با ترویج فرهنگ کتاب خوانی و مطالعه خاصه در بین نونهالان و کودکان و نوجوانان تلاش می کند تا آبادان پر مطالعه را مجددا احیا کنند.

گروه موفق نخلک ؛ تشکیلاتی کاملا مردمی است که راهش را بلد است و برای پیشبرد اهداف متمدنانه و منطبق با اندیشه محوری و روشنگری تنها کلون درب هایی را می زند که آنجا تعدادی علاقمند محروم از کتاب و کتابخوانی وجود داشته باشد برای همین است که نخلک به روستاها و نیز میان دانش آموزان می رود.

اما این بار در شهر آبادان و در مدرسه دخترانه جلال آل احمد حضور پیدا کرده است یقینا مدیریت آگاه آموزش و پرورش آبادان سرکار خانم دکتر قاسمی زاده در این حضور بی تاثیر نبوده است.

مسعود علامه ؛ یادداشت زیر را برای فرهنگ و هنر اروند ( اروندپرس) ارسال نموده که با هم می خوانیم:

۲۱ آبان آغاز هفته کتاب با پیشنهاد آقای حمید اباذری از نویسندگان خوب کودک و نوجوان آبادان که از قبل به نخلک گفته بود برای گفتگو در باره کتاب با بچه ها به مدرسه دخترانه جلال رفتیم که ایشان کمی در باره کتاب و ضرورت مطالعه گفتند و چند کتاب با موضوع های مختلف را معرفی کردند و سپس به معرفی چند اثر خود پرداختند و در آخر به سوالات بچه ها در باره کتاب و نوشتن و نویسندگی و چگونه می شود داستان نوشت پاسخ دادند و در پایان با بچه ها عکس گرفتند.


برای این دیدار مدیر مدرسه خانم جاسم پور و معلم پرورشی خانم درستکار و خانم کوهیانی و دیگر معلمین تلاش نمودند که از آنها سپاس گذاریم .

این دیدار زمینه ای شد تا در آینده بتوان کارگاه داستان نویسی با حضور آقای اباذری در این مدرسه تشکیل شود و از وجود ایشان به شکل مطلوبی استفاده شود.