۰۲ مهر ۹۶ ، ساعت ۰۴:۵۷
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  3195
 • بازدید دیروز :

  5080
 • بازدید این هفته :

  25550
 • رتبه الکسا :

  25456
ImageWeek
نامه نمایندگان آبادان به وزیر دفاع/حق کارکنان در جنگ مطالبه شد
کد خبر : 7292۲۸ | در تاريخ : تیر ۲۸, ۱۳۹۵ | ساعت : ۲:۰۵ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی خواستار اجرای “سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان” در این شهرستان شد.

عامر کعبی با اشاره به نگارش نامه سه نماینده آبادان در مجلس به سردار دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: نظر به تصویب نامه شماره ۵۰۶۳۹ تاریخ ۲۳ تیرماه ۹۴ هیئت وزیران در خصوص سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان، انتظار می رود به این اصل توجه ویژه تری صورت گیرد.

عامر کعبی

وی افزود: بخش عمده ای از نیروهای مردمی شهرستان آبادان شامل بسیجیان، جهادگران، صاحبان مشاغل آزاد، صنوف و بازاریان و همچنین و دانشجویان و دانش آموزان و افراد فاقد کار، داوطلبانه وارد جبهه شدند و این در حالی بود که تعدادی از کارکنان دولت در اجرای وظایف سازمانی خود در طول دوران دفاع مقدس در این شهر حضور داشتند. اما پس از پایان جنگ تحمیلی و پذیرش قطعنامه، این دسته از افراد، رزمنده محسوب نشده و از خدمات رسانی به ایثارگران محروم ماندند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در عین حال پس از گذشت سال ها مطالبه به حق این مردم در نشست ها و جلسات متعدد منتج به آن سند راهبردی و هیئت وزیران شده که البته اجرایی هم نشده است.

کعبی گفت: اکنون با گذشت یک سال از صدور این ابلاغ هنوز بسیاری از کارکنان ادارات، شهروندان و نیروهای مدافع مردمی شهر نتوانسته اند از کمترین امتیاز که صرفا کسب خدمت وظیفه سربازی فرزندانشان است بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: در همین راستا انتظار داریم تا ضمن پیگیری مفاد سند مذکور، نسبت به مطالبه به حق مردم اقدام عملی صورت پذیرد.

 1. ماجدی گفت:

  احسنت و درود انشاالله در این ماه اجرا شود

 2. محمد حسین حکمی گفت:

  انشاالله که مسئولین محترم در سالروز جنگ تحمیلی ضمن تجدید خاطرات خود بیاد بیاورند که آبادان اولین شهر مورد حمله از طرف دشمن بود و به یمن غیرت ساکنین غیورش اجازه ورود به دشمن بعثی را نداد. انشالله

 3. محمد حسین حکمی گفت:

  ممنون از تذکر شما.

 4. ناشناس گفت:

  آقای کعبی نامه نگاری اثر بخش نیست وزیر را به صحن مجلس کشانده واز ایشان دلیل اهمال کاری در ارتباط با عدم اجرای سند مذکور را بخواهید جواب نداد اسنیصاح کنید .آقای دهقان ظاهرا در سفرهای دوره ای خارج از کشور دچار کثرت مشغله شده و اجرای سند را فراموش کرده اند.