۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  960
 • بازدید دیروز :

  8400
 • بازدید این هفته :

  46370
 • رتبه الکسا :

  36235
ImageWeek
نامزدهای شورای شهر آبادان بخوانند
کد خبر : 8785۲۰ | در تاريخ : مهر ۲۰, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۱۹ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

تا چشم بر هم بزنی ۲۹ اردیبهشت ۹۶ هم از راه خواهد رسید و انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در کنار انتخاب رییس دولت دوازدهم  عملیاتی خواهد شد.

۱۸۸۶۹۵_۲۳۹۲a

انتخابات شوراها در چهار دوره ی گذشته در آبادان بی رمق و با مشارکت بسیار پایین مردم  مواجه بوده است. بنابراین اگر گمان می کنیم این بار با دفعات قبل فرق دارد سخت در اشتباهیم.

با نگاهی به ترکیب چهار شورایی که تا امروز بر سر کار بوده اند در می یابیم که اکثر قریب به اتفاق آنان افرادی وابسته به نمایندگان وقت بوده اند ؛ جز تعداد انگشت شماری که بنظر می رسید مستقل هستند .

در خصوص وابستگی اعضای شورا به نمایندگان نمی توان شک و شبهه ای داشت چرا که سیستم بیمار مدیریتی آبادان حاصل ضرب و تقسیم و جمع و تفریق سه نماینده اش بوده و هست.

در اینکه سه نماینده در یک جغرافیا مثل شهرستان آبادان و اروندکنار قرار دارند فرصت بزرگ و طلایی به شمار می رود اما وقتی به وجود روابط سنتی و طایفه گرا می رسیم متوجه می شویم که عدد سه چندان خوشایند توسعه نبوده و نیست.

انتخابات اسفند ۹۴ آبادان منجر به پاک شدن کامل تابلو وایت بردی شد که بر روی آن نام نمایندگانی درج شده بود که نه با ماژیک مخصوص وایت بردی که با رنگ روغنی نگاشته شده بود.

انتخاب آقایان کعبی ؛ مختار و شرفی ؛ این امید را در دل آحاد مردم آبادان و اروندکنار بویژه ساکتین دائمی انتخابات در این حوزه بوجود آورد که از این به بعد شاهد یکدستی ؛ یکدلی و هماهنگی هر سه نماینده شهر باشند.

با تحلیل رفتارها و دیپلماسی های بکار گرفته شده در بین سه نماینده فعلی حوزه انتخابیه آبادان ؛ اروندکنار و چوئبده در می یابیم که نوعی تقسیم کار بین آنان صورت گرفته و هر یک با توجه به کمیسیونی که عضو آن هستند مشغول فعالیت و رایزنی می باشند. ولی بنظر می رسد که تقسیم کار صورت گرفته آنان را از پیگیری سایر امور باز داشته است که از ان جمله پیگیری سند راهبردی خدمات به رزمندگان و کارمندان مناطق جنگی بویژه آبادان در هشت سال دفاع مقدس می باشد که تا به امروز همچنان خاک می خورد و صد البته حق و حقوق آبادانی ها همچنان در حال پایمال شدن است.

کمیسیون نگری صرف برای نماینده حکم آن را دارد که او از نگاه کردن به سایر امور غافل بماند در حالی که نماینده ؛ زبان گویا و چشم بینای مردم حوزه ی انتخابیه خود می باشد و اگر نتواند به وظیفه ی خطیر خود آن هم به نحو شایسته رسیدگی کند ؛ بازنده ای بیش نیست.

نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز هم جهت با نمایندگان مجلس شورای اسلامی ؛ پازل توسعه را تکمیل می کنند بنابراین اعتقاد داریم که برخورداری از شورایی کاردان و متخصص ؛ کامل کننده ی بینایی و گویایی نمایندگان شهر است.

نامزدهای شورای پنجم بدانند که در انتخاباتی قدم خواهند گذاشت که اختلاف آرای نفر اول با نفر دهم شاید عدد ۱۰۰۰ هم نباشد. این لغزندگی بسیار خطرناک است چرا که از یک سو محبوبیت شما را زیر سوال خواهد برد و از طرفی دیگر ؛ شما را وسوسه می کند که بجای وصل شدن به توده ی مردم ؛ ناگزیر به یکی از نمایندگان آویزان بشوید که در این صورت استقلال خود را از دست خواهید داد.

خیمه ی شورای چهارم که هنوز برپاست سیزده عضو دارد و کم شدن سهمیه به نه نفر بخودی خود زنگ خطری است برای شما. شک نکنید که حداقل ۱۰ نفر از این شورا خود را برای انتخابات ۹۶ آماده کرده اند. ده نفری که خوب یا بد شناخته شده هستند پس تحرکات امروز شما که بیشتر از شش ماه تا زمان رای گیری فاصله داریم را درک می کنیم . تلاش کنید در این مدت با مردم بودن و حفظ مرام را تمرین و مشق کنید. فراموش نکنید که مردمی بودن با سلام علیک کردن مکرر با مردم توفیر دارد! بین مردم بودن به مراتب مهم تر از سلام کردن و صبح بخیر و شبتان خوش گفتن موثر خواهد بود.

و سخن پایانی آن که : دارای استراتژی روشن و قابل لمس برای مردم باشید. تاکید می کنیم ؛ “برای مردم” نه کسانی دیگر!

رسانه اجتماعی اروندپرس