۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  2900
 • بازدید دیروز :

  4495
 • بازدید این هفته :

  35380
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
منطقه آزاد اروند: ممانعت از ترک تحصیل دانش آموزان مینوشهری با توسعه فضای آموزشی
کد خبر : 11403۱۲ | در تاريخ : مرداد ۱۲, ۱۳۹۶ | ساعت : ۱:۲۹ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیر آموزش و توسعه تعالی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توسعه فضاهای آموزشی که در دست اقدام داریم، از این پس دیگر دانش آموزان نه اجبار به ترک تحصیل و نه وادار به رفتن به سایر نقاط برای حضور در کلاسهای درس می شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید علی موسوی در آئین کلنگ زنی طرح توسعه مدرسه عترت مینوشهر افزود: خوشبختانه با تمهیدات انجام شده زمین این پروژه توسط یک فرد خیر اهدا و سازمان نیز بودجه ای بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، برای آن اعتبار پیش بینی کرده است.

وی اظهار کرد: تلاش می کنیم تا با همیاری و همکاری اداره کل نوسازی استان خوزستان این پروژه را تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، تمام و به بهره برداری برسانیم.

وی با اشاره به نگاه مثبت مدیرعامل و هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند در بحث آموزش تصریح کرد: با افزوده شدن این سه کلاس درس، ۲۰۰ دانش آموزی را که پیشتر برای تحصیل به دیگر جاها دیگر می رفتند و مجبور به ترک تحصیل بودند را با تدابیر اتخاذ شده و در دو شیفت صبح و بعد از ظهر پوشش دهیم.

موسوی یادآور شد: علاوه بر این، سازمان منطقه آزاد اروند بودجه ای را پیشتر به بحث توسعه فضای آموزشی مینوشهر اختصاص داده بود که بر آن مبنا امروز شاهد افتتاح دو کلاس درس بودیم، به طور مجموع مهرماه ۵ کلاس درس که بیش از ۳۰۰ دانش آموز را می تواند پوشش دهد به فضای آموزشی مینوشهر اضافه می شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند نیز از توسعه نیروی انسانی به عنوان اساس توسعه اقتصادی این منطقه در قالب توجه به آموزش پایه نام بررد.

سید مرتضی نعمت زاده در آئین کلنگ زنی طرح توسعه مدرسه عترت مینوشهر گفت: کلنگ زنی طرح توسعه مدرسه عترت نشان داد که هدف و رویکرد منطقه آزاد رویکردی انسانی و آموزش محوراست.

وی افزود: مینوشهر از ابتدای شروع به کار منطقه آزاد اروند جایگاه ویژه ای در سیاست های سازمانی داشته و لذا امسال نیز تلاشمان بر آن است  تا این توجه را به نحوی اجرایی کنیم.

وی اظهار کرد: مقرر شد تا امسال مبلغ دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را به ۵ حوزه از فعالیت مدیریتهای این معاونت شامل آموزش، گردشگری و صنایع دستی، ورزش، سلامت و محیط زیست و فرهنگ و هنر اختصاص یابد تا بتوانیم حرکتی را در سطح اثر بخش ازمنطقه آزاد آغاز کنیم،ودر پی آنیم تا ضمن توسعه فعالیتها شاهد تحولات خوبی در مینوشهر باشیم.

وی تصریح کرد: با توجه به قرار گرفتن مینوشهر در کنار بازار کنزالمال بایستی مسافری که به این بازار می آید بتواند اوقاتش را در فضای بسیار خوب و مناسب این شهر بگذراند، از این رو تلاشمان بایستی در جهت توسعه جامع منطقه در تمامی زمینه ها باشد.