۰۵ آذر ۹۷ ، ساعت ۱۱:۵۵
مطالبه گری از فرماندار ویژه آبادان: گاه شمار تامین آب شرب از طریق طرح غدیر
کد خبر : 13228۲۵ | در تاريخ : خرداد ۲۵, ۱۳۹۷ | ساعت : ۱:۰۸ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

مطالبه گری از فرماندار ویژه آبادان: گاه شمار تامین آب شرب از طریق طرح غدیر
✍️ به قلم دکتر منصور زویداویان پور

✅ آیا وعده های فرماندار ویژه آبادان جهت تامین آب شرب آبادان، محقق می شود؟!


✅ بعنوان یک درس ساده مطالبه گری، کافی است که واژه های آبادان، آب، فرماندار و شور را در یک موتور جستجو در اینترنت تایپ نمایید تا به خبرهایی درباره آب آبادان دستیابی نمایید.
✅ البته خوانندگان عزیز قادر خواهند بود تا موضوعات دیگر از قبیل هوا، آلودگی، اشتغال، نخیلات، و … را جستجو و درباره صحت گفته ها و وعده وعیدهای مسئولان تحقیق نمایند. مطالبه گری مهمترین وظیفه ما بعنوان یک شهروند است که ما را در مسیر پیشرفت متوازن هدایت می کند. از طرفی دیگر، بی تفاوتی مسئولان به خواسته های به حق و قانونی مردم نیز از مواردی است که بی تفاوتی را در بین عامه گسترش داده است. مسئولان بدانند که این بی تفاوتی مردم، سم مهلکی است که پایه های کشور را متزلزل می نماید.

✅ فرماندار ویژه آبادان گفته است که آب شرب تا حدود یک ماه دیگر (۳۸ روز مطابق گاه شمار) تامین می شود! اگر هدایت الکتریکی آب لوله حدود ۲۰۰۰ واحد باشد، تدبیر شما برای کاهش آن چیست؟ برای سختی آب چه فکری خواهند کرد؟ گفته اید دیگر نیازی به تامین آب شرب اروندرود و بهمنشیر ندارید! بفرمایید نخیلات و کشاورزی را چه کنیم؟ زیست بوم آبادان چه می شود؟ آیا برای ورود آلاینده ها و آب شور در بالادست، برنامه ای دارید؟ آیا برای سیستم لوله فرسوده این شهر چاره ای اندیشیده اید؟ آیا قبل از هزینه کرد حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای خط لوله غدیر، فکری جهت ایجاد جایگزین (آب شیرین کن) شده بود؟ راستی از احداث آب شیرین کن که چهار سال پیش مجوزش را گرفتید چه خبر؟ از پیشرفت اب شور دریا به سمت رودخانه های اروندرود و بهمنشیر چاره ای اندیشیده اید؟ با نابودی ۶۰۰ هزار نخل، فاتحه نخیلات و مزارع این منطقه را چه زمانی خواهید خواند؟

✅ اینجانب لیست خلاصه زیر را جهت اطلاع عموم تهیه نموده ام.
👈 ۷ خرداد ۹۷، خبرگزاری مهر: فقط ۴۵ روز صبر کنید!
فرماندار آبادان: با پایان عملیات احداث خط لوله دوم آب غدیر به سمت آبادان و خرمشهر، این آب تا ۴۵ روز آینده به طور کامل وارد شبکه آب شرب شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان می شود.
👈 ۲۸ فروردین ۹۶، بهار: آبــادان،آب ندارد!
فرماندار از رسانه‌ها می‌خواهد که همه مطالب را ننویسند.
👈 ۳۱ خرداد۹۴، رهیاب نیوز: تزریق ۱۰۰ هزار متر مکعب در روز از طرح غدیر به آب شرب آبادان
معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان گفت: آب شرب شهرهای آبادان، اروندکنار، چوئبده و مینوشهر از طرح آب غدیر تامین شد. هم اکنون مخازن آب شرب شهری در حال تخلیه از آب شور است و تا ساعت های آینده، وضعیت آب شرب شهری در حد استاندار قرار می گیرد.
👈 ۲ تیر ۹۴، کیهان: مشکل شوری آب آبادان و خرمشهر برطرف شد.
فرماندار آبادان بیان‌کرد: با جریان دوباره بیش از ۱۶۰ هزار متر مکعب آب در روز از طرح غدیر به خطوط انتقال آب آبادان و خرمشهر مشکل شوری آب این دو شهرستان تا حدی مرتفع شد.
👈 ۶ شهریور ۹۳، خبرگزاری ایسنا: آب شور آبادان شیرین می‌شود
فرماندار نمونه خوزستان در سال ۹۳ گفت:‌ به منظور حل مشکل شوری‌ آب شرب، با پیگیری‌های استاندار، مجوز نصب یک دستگاه آب‌شیرین‌کن در آبادان اخذ شده که تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.
فرماندار آبادان بیان‌کرد: در بلندمدت، احیای ۷۰۴ واحد صنعتی در بخش‌های مختلف از جمله تولید گلیسیرین، ساخت دکل حفاری و صنایع دریایی و کشتی‌سازی که به دلیل وضع تحریم‌ها تعطیل شده‌اند در برنامه دیده شده است.
👈 ۱۸ تیر ۹۲، همشهری: رفع آلودگی کارون و شوری آب آبادان به ۱۰سال زمان نیاز دارد.
فرماندار آبادان برای حل این موضوع از رهاسازی آب از سد گتوند خبر داده است. وی وعده داد در روزهای آینده از میزان شوری آب به‌شدت کاسته خواهد شد.