۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  700
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  31505
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
مصاحبه با فوتبال آبادان
کد خبر : 7356۳۱ | در تاريخ : تیر ۳۱, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۱۹ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

در هوای شرجی و کلافه کننده ی آبادان با خبر می شویم که نایب قهرمان باشگاه های فوتبال آبادان در ورزشگاه اختصاصی تختی آبادان به مصاف تیم لیگ برتری صنعت نفت این شهر می رود.

photo_2016-07-21_13-06-49

برایمان جالب بود که شاهد بازی تیم روستایی اتحاد رمیله در مقابل تیمی باشیم که جز یدک نام آبادان ؛ هیچ نشانی از آبادانی بودن ندارد.

بازی دراستادیوم تختی و در ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ آغاز شد. نفتی ها لباس سبز روشن پوشیده بودند و اتحاد رمیله سبز پر رنگ.تیم رمیله از همان ابتدا خسته نشان می داد. با کادر مدیریتی این تیم گفتگو کردم و آن ها گفتند که دیروز اعلام شد که این بازی برگزار بشود و اکثر بازیکنان ما کارگر ساختمانی هستند و امروز در شرجی بالا تا ساعت ۳ بعد از ظهر مشغول کار بوده اند!

بازی را نگاه می کنیم. تیم نفت هر ده دقیقه تعدادی بازیکن تازه نفس وارد میدان می کند. تعداد زیادی نیز به همراه مربی بدن ساز خود در کنار زمین مشغول تمرین هستند که با هماهنگی نادر دست نشان ؛ برای دقایقی به مسابق فراخوانده می شوند و پس از تعویض اجازه دارند به رختکن بروند. رضا نوروزی هم کنار زمین نشسته ولی مصدوم است و در حالی که احساس درد دارد با لباس و شورت ورزشی از ادامه تمرین بازمانده است.

نفت خیلی زود سه گل در کیسه ی تیم اتحاد رمیله می گذارد تا تمرین گلزنی کرده باشد.اواخر نیمه اول بازی متعادل می شود شاید به دلیل آنکه تیم اتحاد این زمین برایش غریب است.

کاری به نتیجه رقم خورده نداریم. در حین بازی بازیکن لاغر اندامی با شماره ۱۰ از تیم اتحاد توجه ما را جلب می کند. بسیار با انگیزه بازی کرده و حالا خسته و خیس عرق از زمین بیرون می آید.ترتیب یک گفتگو را با ایشان می دهم.

photo_2016-07-21_13-07-06

*توفیق احمدیان هستم. ۳۴ سال سن دارم.تا حالا ۵ بار تست ورود به باشگاه صنعت نفت را داده ام که پنج بار در شب آخر از لیست سرمربی خط خورده ام.

*چهار سال است ر لیگ برتر استان برای تیم پاکدلان آبادان بازی می کنم.امسال با تیم اتحاد که متعلق به روستای ماست در لیگ دسته اول آبادان بازی می کنم.

*ما در آبادان زمین نداریم و کسی هم به ما زمین نمی دهد.برای همین تیم ما در یک سال ۵ یا ۶ بازی می تواند انجام بدهد .من ماندم که مشکل کجاست.

*چهار پنج تا زمین در آبادان داریم که زیر نظر هیئت فوتبال هستند.این زمین ها را در اختیار فوتبال آبادان نمی دهند.حتی به ما اجاره شون هم نمی دهند.برای همین است که فوتبال آبادان به جایی نمی رسد.

*الان دو سال است که هیچ علاقه ای ندارم تیم نفت را دنبال کنم.چون آن ها هیچ علاقه ای به فوتبال آبادان ندارند.حتی مسابقات ما را نمی بینند.

*مدیر باشگاه اتحاد از جیب خودش لباس های ما را تهیه می کند. ما بخاطرعشق به فوتبال داریم بازی می کنیم.

*اکثر هم تیمی های من در باشگاه اتحاد رمیله کارگر روزمزد بنایی و ساختمان هستند.من خودم بنا هستم.امروز تا ظهر داشتم بتن ریزی می کردم.

بله این واقعیت فوتبال آبادان است. این همان چیزی است که دلسوزان شهر را آتش زده است و وقتی زبان به گلایه باز می کنند آن ها را متهم به سنتی فکر کردن می کنند.

اگر حمایت از فوتبالیست های بومی شهر ؛ سنت گرایی است آری ما همه سنت گرا هستیم.