۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۷:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1725
 • بازدید دیروز :

  5080
 • بازدید این هفته :

  24080
 • رتبه الکسا :

  25456
ImageWeek
مدیران کل برای حل مشکلات آبادان به میدان بیایند
کد خبر : 7227۲۲ | در تاريخ : تیر ۲۲, ۱۳۹۵ | ساعت : ۶:۵۴ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران کل دستگاه های مختلف اجرایی در خوزستان باید برای حل مشکلات آبادان به میدان بیایند.

جلیل مختار

جلیل مختار ضمن اشاره به مشکلات حادث شده برای واردکنندگان کالای ته لنجی در آبادان اظهار کرد: آبادان نقطه مراودات کالاهای قاچاق نیست، اگر آبادان جزو منطقه آزاد است و انجام ورود کالای تجاری به این منطقه آزاد است پس برچسب زدن به نام آبادان تحت عنوان نقطه ورود کالای قاچاق دیگر معنا و مفهومی ندارد.

وی اضافه کرد: ورود کالای ته لنجی برای مردم مرزنشین جزو حقوق آنان و به پاس نگهبانی آنان از مرز به آنها اعطا شده است و ما نمیاندگان درصدد هستیم تا این مفهوم و معنا را در میان مسئولان امر نهادینه کنیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع سایت پرورش میگوی چوئبده تصریح کرد: متاسفانه مدیریت ناصحیح در بحث پرورش میگو سبب شد تا از رقم ۵۴ مزرعه فعال به ۳۲ مزرعه برسیم و اخیرا هم اگر دخالت نمایندگان در بحث ورود لارو از بوشهر به آبادن نبود چه بسا رقم این مزارع به ۱۵ مزرعه کاهش می یافت.

مختار با تاکید بر اینکه مدیران کل دستگاههای اجرایی مختلف بایستی و به میدان بیایند و برای رفع مشکلات زمان صرف کنند، گفت: در بحث کشاورزی نیز با پیشروی آب شور در نخلستانها شاهد از بین رفتن آنها هستیم و از استاندار خوزستان پیگیری در امر سرعت بخشی به آغاز عملیات احداث سدهای بهمنشیر و مارد در سال جاری را خواستاریم.

وی در ادامه افزود: با احداث این دو سد ضمن جلوگیری از پیشروی آب دریا به رودخانه و متعاقب آن به اراضی کشاورزی از نابودی نخیلات نیز جلوگیری خواهیم کرد.

عملکرد ضعیف سازمان آب و برق خوزستان و جهاد نصر

مختار با اشاره به اجرای بخشی از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری موسوم به مقام معظم رهبری  در شهرستان آبادان اظهار کرد: متاسفانه سازمان آب و برق خوزستان و جهاد نصر، در بحث آبرسانی و تقسیم آب به زهکش ها به خوبی عمل نکرده اند و بایستی در این خصوص چاره اندیشی صورت گیرد.

وی همچنین پیگیری و رفع مشکلات میراب ها را توسط جهاد کشاورزی خواستار شد و بر لزوم حرکت هدفمند با توجه به انجام سرمایه گذاریهای مختلف در این حوزه تاکید کرد.

مختار تصریح کرد: با توجه به آماده سازی زمین ها از سوی جهاد نصر بایستی اداره جهاد کشاورزی نیز در جهت ترویج کشاورزی اقدامات شایسته و مناسبی را به انجام برساند ضمن آنکه رفع مشکل میرابها به عنوان یک ضرورت باید مد نظر باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به امکان انجام کار پرورش ماهی در منطقه گفت: در آخرین نقطه از شهر چوئبده (پس از بندر) هزارهکتار زمین وجود دارد که اگر از سوی سازمان آب و برق خوزستان تنها پنج متر مکعب آب به آن بخش اضافه شود می تواند محل مناسبی برای پرورش ماهی باشد ضمن اینکه زمینه اشتغالی را برای جوانان جویای کار مهیا می کن.

وی افزود: اگر مشکلات در بخشهای مختلف شهری آبادان حل نشود چگونه می توان مدعی ایجاد اشتغال باشیم، آنچه که نام برده شد جزو زیرساختهای آبادان است و چنانچه اصلاح و ارتقا پیدا کنند به طور قطع مردم نیز به پای کار می آیند و این یعنی اشتغال پایدار.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بحرانی خواند موضوع آب و فاضلاب در شهرستان آبادان اظهار کرد: از استاندار می خواهیم تا از محل صندوق توسعه در بحث آب و فاضلاب اعتبارات ویژه ای را دریافت کنند تا بتوانیم معضل مخوف آب و فاضلاب را در آبادان حل کنیم.

مختار با یادآوری اتفاق ناگواری که در سال ۷۷ و در پی شوری آب در آبادان رخ داد، خاطرنشان کرد: همه بایستی گوش به زنگ باشیم و از تکرار چنین مسائلی جلوگیری کنیم.

وی همچنین از اعتیاد، بیکاری، مرزنشینی و سایر متغیرها به عنوان دلائل کاهش امنیت اجتماعی در آبادان نام برد و گفت: آبادان در بحث امنیت اجتماعی نیز نگاه ویژه ای را می طلبد ضمن آنکه در زمینه فراهم سازی امکانات مورد نیاز نیروی انتظامی در جهت ارتقای امنیت اجتماعی نیز باید اقدام شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در پایان، از استاندار خواست تا موضوع جلوگیری از خصوصی سازی پالایشگاه آبادان را که توسط نمایندگان حتی از طریق شورای امنیت ملی نیز پیگیری شده، دنبال کند.

مهر