۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  490
 • بازدید دیروز :

  764
 • بازدید این هفته :

  7949
 • رتبه الکسا :

  23846
ImageWeek
متن کامل نطق پیش از دستور دکتر عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی
کد خبر : 8588۰۴ | در تاريخ : مهر ۴, ۱۳۹۵ | ساعت : ۴:۲۸ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه آن چیزی که غرب را به میز مذاکره کشاند توان دفاعی نیروهای مسلح است، گفت: امروز عزت ملت و نظام در گروه اطاعت ازتوصیه های مقام معظم رهبری در همه ابعاد به ویژه تقویت توان دفاعی کشور است.

photo_2016-09-25_16-23-44

بسم الله الرحمن الرحیم

حمد و سپاس؛ تنها از آن خداوند رحمان رحیم است.
سلام به محضر حضرت ولی عصر(عج) همانکه خواهد آمد تا جهان را به آرامش ابدی و عدالت سوق دهد.
سلام به ملت شریف ایران
درود به رهبر فرزانه انقلاب که با نام خمینی کبیر عجین است تا همیشه ی تاریخ.
سلام به ارواح طیبه شهدا و خانواده مکرم آنها.
سلام به شما همکاران ارجمندم؛ و سلام به همشهریان عزیزم.
ابتدا از مردم شریف آبادان؛ که به من اعتماد کرده اند تشکر و قدردانی می کنم .
همکاران عزیز؛ امروز جهان در گیرو دار زیاده خواهی های قدرتهای استکباری است و متاسفانه برخی حاکمان منطقه؛ هزینه ی این هرج و مرج را با حمایت از جریان جعلی داعش ؛ بزرگترین خطای تاریخ بشریت بعداز جنگ های جهانی مرتکب شده اند.اگر در این برهه ی حساس؛ نتوانیم؛ ایفاگر نقش فعال خود؛ برمبنای اندیشه محوری باشیم؛ قطع به یقین؛ کشورمان از گزند این جریانات صهیونیستی ـ تکفیری در امان نخواهد بود.
اینجانب به نمایندگی از مردم شریف آبادان مراتب؛ قدردانی خود را؛ از نیروهای مسلح و سربازان گمنام آقا امام زمان در برقراری امنیت؛ اعلام داشته و بر حمایت از ارزشهای انقلاب تاکید می نمایم.
از دولت جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حل مشکل معیشت مردم در قالب توجه به اقتصاد مقاومتی و همچنین دقت نظر بیشتر؛در قراردادهای IPC و ابعاد امنیتی گروه FATF که متوجه نیروهای مسلح است و برخورد قاطع با دریافت کنندگان حقوق های نجومی تاکید موکد دارم. همه می دانیم آن چیزی که غرب را به میز مذاکره کشاند توان دفاعی نیروهای مسلح است.
امروز عزت و اقتدار ملت و نظام در گرو اطاعت از توصیه های مقام معظم رهبری در همه ابعاد به ویژه تقویت توان دفاعی کشور می باشد لذا نمایندگان مردم با هرگونه اهمال و غفلت در این زمینه به شدت برخورد خواهند کرد.
و اما در حماسه دفاع مقدس؛ آبادان شجاعانه ایستاد و مقاومت کرد وهیچگاه سقوط نکرد.موفقیت عملیات ثامن الائمه در ۵ مهر ۶۰ در شکست حصر آبادان طلیعه‌‌ای بر پیروزی های بزرگ رزمندگان اسلام درعملیات‌ بعدی شد.
امروز می خواهم درباره ی شهری حرف بزنم که همه آنرا بخوبی می شناسند. بزرگترین پالایشگاه نفت جهان؛ بهترین شبکه آب و فاضلاب و برق در خاورمیانه ؛ دومین فرودگاه بین المللی کشور؛ قطار شهری؛ بیمارستانهای کم نظیر؛ دانشگاه صنعت نفت؛ پر آب ترین شهر کشور؛ بزرگترین تولید کننده خرمای کشور؛ بزرگترین ناوگان صیادی کشور؛ پررونق ترین شهر گردشگری کشور و پرجمعیت ترین شهراستان خوزستان.
از شهری می گویم که با گذشت ۲۸ سال از پایان جنگ تحمیلی تنها آرزویش بازگشت به شرایط قبل از جنگ است.
شبکه فرسوده آب شرب؛ شبکه تخریب شده فاضلاب؛ سیاست های غلط سد سازی؛ انحراف آب از سرچشمه های کارون؛ پیشروی آب شور دریا در اروندرود و بهمنشیر وکارون؛ عدم لایروبی رودخانه های اروند و بهمنشیر ؛ عدم ساخت سدهای لازم بر دهانه ی این دو رودخانه جهت جلوگیری از هدر رفت آب شیرین کشور و جلوگیری از نابودی میلیونها اصل نخل و دهها هزار شغل مردم شریف شهرهای آبادان ؛ خرمشهر و شادگان از نارساییها و سیاست های غلط برخی مسوولین است.
بنده ضمن تقاضای توجه ویژه و فوری به حوزه ی انتخابیه ام هشدار می دهم که روستاهای آبادان؛ اروندکنار ؛چوئبده و منیوحی از بی آبی در حال تلف شدن هستند. نخلستان ها از تشنگی سر خم کرده اند و ایستاده مرگ را نظاره می کنند.
آبادان که خود محل رونق اقتصادی بود و برای کشور شغل تولید می کرد اکنون جوانانش جهت یافتن شغل در سراسر کشور آواره اند. بنده ضمن هشدار نسبت به فاجعه آب و فاجعه بیکاری در آبادان از وزرای محترم مربوطه تقاضا دارم نسبت به تسریع در اجرای طرح بهینه سازی پالایشگاه فرسوده آبادان و ساخت پالایشگاه خوزستان؛ تسریع در لایروبی اروندرود و بهمنشیر؛ ساخت سد مشترک بین ایران و عراق؛تسریع در ساخت سد بهمنشیر؛ تسریع در استقرار گمرک در دروازه های محدوده منطقه آزاد اروند ؛ تکمیل جاده آبادان – اروند کنار و جاده خضر- چوئبده؛ فعال نمودن بنادر اروندکنار و چوئبده اقدامات لازم را انجام دهند. شاید با این اقدامات دیر هنگام بتوان از مهاجرت معکوس مردم شهرهای اروندکنار ؛ چوئبده و منیوحی که پاسداران و مرزداران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند جلوگیری کرد. آبادان که بایستی بیش از یک میلیون نفر جمعیت داشته باشد با سیاستهای غلط برخی مسولان هم اکنون ۳۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد.همان هایی که ۳۵۴ روز محاصره شدند و مقاومت کردند و با دست خالی در کنار رزمندگان اسلام قهرمانانه جنگیدند اما شهر را به دشمن ندادند.
در پایان از همه مدیران آبادان که در شرایط سخت به مردم شریف و انقلابی شهرستان صادقانه خدمت می کنند و شما همکاران عزیز که حرف های بنده را شنیدید تشکر و قدردانی می کنم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاه
عامر کعبی
نماینده مردم شریف آبادان ؛ اروندکنار و چوئبده