۰۱ آبان ۹۶ ، ساعت ۱۱:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1385
 • بازدید دیروز :

  2245
 • بازدید این هفته :

  39780
 • رتبه الکسا :

  35945
ImageWeek
قانون همه فدای هیچ در شورای شهر آبادان
کد خبر : 8255۱۶ | در تاريخ : شهریور ۱۶, ۱۳۹۵ | ساعت : ۲:۰۳ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

شهردار منتخب شورای شهر آبادان پس از ۵۵ روز بلاتکلیفی و صادر نشدن پته سب رنگ از سوی وزارت کشور ؛ طی یک پیامک و نه نامه ی رسمی ؛ عطای شهردار شدن در آبادان را به لقایش بخشید و تقاضای مس ماندن را برای شورای چهارم آبادان ارسال کرد.

شورای-شهر-آبادان

و اما شورای اسلامی شهر آبادان و وقایع اتفاقیه آن که نرم نرمک از اذهان داشت پاک می شد با این سنگ ریزه ی تیزی که به بدنه ی آن خورد ترکید و مجددا ایجاد صوت نمود.

شورای چهارم شهر آبادان را از نظر اوضاع جوی می توان در اقلیم بیابانی و حاره ای قرار داد. شرایط جوی در این اقلیم کاملا ناپایدار است و هر لحظه امکان دارد که تند باد و گرد و خاک و ابر و باران و آفتاب را توامان با هم داشته باشد. شورای چهارم آبادان در اولین روزهای تشکیل خود بر سر آنکه رییس خود را انتخاب کند چندبار دچار سوء هاضمه ی شدید شد. وقتی هم قرار شد شهردارش را انتخاب کند گرفتار یبوست فکری شد.آن سوء هاضمه که نتیجه ی غیر همسویی در تعیین یک منوی غذایی قابل قبول جمع بود بالکل دائقه ی این شورا را به استحاله کشاند و دیری نپایید که هر عضو شورا همزمان در دو یا سه تشکل غیر رسمی داخل شورا عضو شدند که نتیجه ی این درهم خوردگی ها شد سوء هاضمه و بروز انواع یبوست های فکری که نتایج زیر را در برداشت:

شورای چهارم آبادان در موضوعات کلان شهری بواسطه ی کم بهره ماندن از ساز و کارهای اطلاع رسانی و پرهیز عمدی از روبرو شدن با اصحاب اندیشه بویژه منتقدان ؛ چابکی و جسارت در ورود به موضوعات مختلف کلان شهری را از دست داد تا آن جا که در خصوص حمایت از فرهنگ و هنر شهر ؛ خود را خلاصه در حمایت فزاینده از یک و حداکثر دو نشریه نمود و علنا و عملا موجب سرعت دهی در پایین آمدن کرکره ی هفته نامه ها شد.

شورای چهارم آبادان با تشکیل اتاق های فکر در سال دوم فعالیت خود ؛ آن قدر خوب عمل کرد که همه گمان کردند بزودی شاهد رشد و توسعه ی پایدار شهر خواهیم بود . در همان سال شعار « شهر خوب ساختنی است نه یافتنی» بعنوان یک استراتژی مطرح گردید. اما پس از تغییر هیئت رییسه تمام آن همفکری با نخبگان شهر به پشیزی انگاشته شد و درِ اتاق فکر را گِل گرفتند.آن هم به این بهانه که شهرداری هیچ اعتبار و بودجه ای در اختیار شورا قرار نمی دهد!

شورای چهارم آبادان در پاسداشت مناسبت شهدای شینما رکس آبادان که همه ساله در ۲۸  امرداد ماه و توسط مردم برگزار می شود هم زی این سه سالی که از عمرش می گذرد همواره خنثی بوده است و حتا در یک مورد که گفته بودند اعضای شورای شهر به محل دفن شهدای رکس خواهند آمد جز دو تن (حمید حنظل عیدانی و خلیل جنامی) از آنان خبری نشد تا سریال تلخ این جمع سیزده نفری همچنان ادامه دار باشد.

شورای چهارم آبادان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ابتدا اعلام کرد که بی طرف است و یا لااقل بشکل علنی از کسی حمایت نخواهد کرد تا شائبه ی حمایت مالی شهرداری از کاندیدایی خاص دامن انان را نچسبد.  اما برخی از اعضای بانفوذ همین شورا در بحبوحه ی انتخابات با تشکیل جلساتی اقدام به حمیت از کاندیدای خاصی نمودند که بعدا صلاحیت حضور در انتخابات را نیز از دست داد.

شورای چهارم در قضیه ی رد قبول استعفای شیرازی نیز بگونه ای عمل کرد که علیرغم خواسته ی به حقشان درباب تعیین تکلیف حسابرسی به عملکرد مالی شیرازی ؛ خود را در مقابل پرسش های بی جواب اصحاب رسانه قرار داد که در نهایت موجب دلسردی شیرازی شد و سایر قضایایی که گفتن و یادآوری آنان جز ملال عایدی دیگری ندارد.

شورای چهارم پس از آن همه هیاهو برای هیچ در قبال عملکرد غیر شفاف شیرازی ( به زعم و ادعای خودشان البته ) در اقدامی شگفت انگیز وی به او نشان افتخار دادند!

شورای چهارم در موضوع انتخاب شهردار پس از انکه شهردار محبوبش را استیضاح و برکنار کردند با صدور اطلاعیه ای از عموم مردم خواستند که برای احراز پست شهرداری آبادان نام نویسی کرده و رزومه بدهند. و شعار خود را « شهر بین المللی آبادان » برگزیدند.بیش از پنجاه نفر ثبت نام کردند که در نهایت ریاست شورا از چند نفری برای تشریح برنامه های خود دعوت کرد که در آن بین نام مهندس حویزاوی شهردار برکنار شده ی خرمشهر نیز به چشم می خورد.

حویزاوی و چند نفر دیگر امدند و برنامه هایشان را شرح دادند تا اینکه بالاخره ده عضو از سیزده عضو شورا رای به حویزاوی دادند.

انتخاب حویزاوی از سوی شورای شهر آبادان موجب تجمع عده ای از مردم – بویژه رزمندگان مقابل درب ورودی شهرداری مرکزی و نه ساختمان شورای شهر ! – شد که علیرغم این اعتراض ؛ شورا به انتخاب خود تاکید دوباره کرد و حکم وی را برای تایید نهایی به فرمانداری ویژه آبادان تسلیم و ارسال نمود.

اینک پس از گذشت ۵۵ روز از آن انتخاب و عدم صدور حکم شهردار توسط وزارت کشور ؛ رییس شورای شهر آبادان در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما (آبادان) می گوید که اقای حویزاوی طی پیامکی انصراف خود را اعلام کرده است!

بنظر می رسد شورای چهارم آبادان باز هم برنامه هایی برای شگفتی ساز بود دارد و قطع به یقین یکی از شگفتی های این شورا بزودی و در جریان انتخاب رییس جدید خود برای سال آخر حیات خود می باشد.

رسانه اجتماعی اروندپرس