۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  488
 • بازدید دیروز :

  764
 • بازدید این هفته :

  7947
 • رتبه الکسا :

  23846
ImageWeek
فرماندار: عملیات ثامن الائمه در آبادان بازسازی می شود
کد خبر : 7560۱۲ | در تاريخ : مرداد ۱۲, ۱۳۹۵ | ساعت : ۴:۱۱ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت:برای اولین بار عملیات شکست حصر آبادان ‘ثامن الائمه’ همزمان با پنج مهر بازسازی میدانی می شود.

 ۸۲۱۷۲۸۹۳-۷۰۹۰۸۸۰۹
عملیات ثامن الائمه یکی از رزم های مهم و سرنوشت ساز در دوران دفاع مقدس است که به فرمان امام خمینی(ره) و با رمز نصر من الله و فتح قریب در محور آبادان – شرق کارون در پنجم مهر ۱۳۶۰ انجام و منجر به شکسته شدن حصر آبادان و بازپس گیری بیش از ۱۵۰ کیلومتر مربع از خاک مقدس ایران اسلامی شد.
عزیزالله شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان سه شنبه در نشستی که به منظور هماهنگی این مراسم و تبیین رشادت های مردم آبادان در دوران دفاع مقدس و حماسه شکست حصر این شهر مقاوم برگزار شد گفت:عملیات ثامن الائمه عملیاتی سرنوشت ساز در جنگ تحمیلی بود و روند جنگ را تغییر داد.
وی عملیات ثامن الائمه(ع) و شکست حصر آبادان را برگ زرینی در تاریخ افتخارهای رزمندگان اسلام توصیف کرد و اظهار داشت: این عملیات مهم بسترساز سایر موفقیت ها و پیروزی ها در هشت سال دفاع مقدس بود.
شهبازی بسیج همه نیروهای مسلح کشور شامل ارتش، سپاه و بسیج پس از شکست حصر آبادان را یادآور شد و افزود:پنج مهر سالروز شکست حصر آبادان نشان از دلبستگی مردم به فرمان حضرت امام (ره) بود.
** تشکیل شش کمیته کاری دفاع مقدس و سالروز شکست حصر آبادان
در ادامه این نشست فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان از تشکیل کمیته فرهنگی به دبیری شهرداری آبادان،کمیته اطلاع رسانی به دبیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته ایثارگران به دبیر بنیاد شهید، کمیته پشتیبانی به دبیری معاونت عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری آبادان، کمیته نیروهای مسلح به دبیری پایگاه دریایی خرمشهر و کمیته ورزش و سلامت به دبیری اداره ورزش و جوانان آبادان خبر داد.
سرهنگ پاسدار عادل عساکره افزود:برنامه ریزی برای برگزاری رژه نیروهای مسلح در پنج مهرماه، برگزاری پیاده روی خانوادگی، رزمایش بازسازی عملیات ثامن الائمه در یادمان شهید تندگویان، تبلیغات محیطی و دیدار با خانواده های شاهد از مهمترین برنامه های کمیته های شش گانه هفته دفاع مقدس در آبادان است.
در پایان این نشست مقرر شد تا در ۲۵مرداد ماه جاری کمیته های شش گانه در جلسه ای در باغ موزه دفاع مقدس آبادان اقدام های صورت گرفته در راستای باشکوه برگزار شدن مراسم هفته دفاع مقدس و سالروز شکست حصر آبادان را مورد بررسی قرار دهند.
ایرنا

 1. محمدحسین حکمی گفت:

  جناب آقای فرماندار تمامی این وقایع را همه مردم آبادان میدانند همه آنهایی که در زمان جنگ حضور فیزیکی داشتند میدانند و برای فرزندان و نوادگان خویش بازگو کرده اند . جناب آقای فرماندار ویژه حداقل انتظار این مردم مظلوم این بود تا در هفته دفاع مقدس تمامی مسئولین نیروی خود را صرف احقاق حق این عزیزان کنند که متاسفانه به فکر تنها چیزی که نبودید گرفتن این حق بود .آیا از خود پرسیده اید چرا سند راهبردی خدمات رسانی به ایثارگران را که سالهاست این دست و آن دست میشود اجرایی نشده ؟ از خود پرسیده اید چه کسی مسئول این همه اهمال است؟ این از وضعیت شهر که شهره آفاق است اینهم از ارزشهایی که برای اهالی این شهر ستمدیده قرار داده شده.از خود پرسیده اید چرا تهرانیها از این سند استفاده کرده تهرانیها و کارکنان نفتی که در جرایر خلیج فارس نزدیکی تنگه هرمز رزمنده محسوب شده ولی کارکنان وزارت نفت در آبادان وخرمشهر مشمول این سند نشده اند؟
  ما ز یاران چشم یاری داشتیم والسلام