۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  7365
 • بازدید دیروز :

  3590
 • بازدید این هفته :

  48585
 • رتبه الکسا :

  36449
ImageWeek
فرماندار: زیرساخت های مناسب سرمایه گذاری در شهرک صنعتی آبادان فراهم می شود
کد خبر : 7542۱۱ | در تاريخ : مرداد ۱۱, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۱۱ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت:با مشارکت و همراهی منطقه آزاد اروند زیرساخت های سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی آبادان فراهم می شود.

 

۸۲۱۷۰۵۱۴-۷۰۹۰۴۴۳۶

عزیزالله شهبازی یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی شماره یک آبادان افزود:با توجه به استقرار گمرک منطقه آزاد اروند در شهرک صنعتی شماره یک آبادان شرایط لازم برای بهره گیری سرمایه گذاران از ظرفیت های قانونی سرمایه گذاری در مناطق آزاد فراهم شد.
وی اظهار داشت:از ۱۱ سرمایه گذار خارجی در استان خوزستان ۶ سرمایه گذار در بخش های مختلف از جمله چند شرکت دانش بنیان، فسفات و پتروشیمی برای شروع فعالیت اعلام آمادگی کردند و زمین برای سرمایه گذاری در اختیار آنها قرار گرفته است.
شهبازی به رویکرد دولت تدبیر و امید درجهت فعال سازی واحدهای راکد و جذب سرمایه گذار به منظور رونق اقتصادی در منطقه آبادان و خرمشهر اشاره کرد و اظهار داشت:برخی از واحدهای که در دولت پیشین از چرخه تولید خارج شده بود با پیگیری صورت گرفته دوباره به چرخه تولید برگشته است.
وی برای مهیا سازی برخی از زیر ساخت ها نیاز به ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار است که بخشی از آن را منطقه آزاد اروند و شرکت شهرک های صنعتی خوزستان تامین می شود.
فرماندار ویژه آبادان بیان داشت:در این راستا جلسه ای برای تعیین سهم منطقه آزاد اروند و شهرک های صنعتی خوزستان با حضور نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان مربوطه برگزار می شود.
وی از تشکیل کارگروه منطقه ای برای بررسی مشکلات آب، برق، گاز و تلفن در شهرک صنعتی خبر داد و افزود:همه مشکلات به صورت ویژه مورد بررسی و راهکار مناسب برای رفع آنها پیش بینی می شود.
شهرک شماره یک آبادان در ۸۱۰ هکتار در کیلومتر پنج محور آبادان – اهواز قرار دارد.
این شهرک صنعتی ۱۸۱ قرارداد منعقده ثبت شده دارد که تاکنون ۹۲ واحد آنان به بهره برداری رسیده است.
شهرستان بندری آبادان از لحاظ گروه فعالیت های تولید مواد، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع دریایی و شیلات، صنایع تبدیلی و فرآوری خرما، پتانسیل لازم جهت سرمایه گذاری را دارد.
ایرنا