۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  695
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  31500
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
فرماندار آبادان : عملیات ثامن الائمه بازسازی می شود
کد خبر : 7574۱۳ | در تاريخ : مرداد ۱۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۳:۰۰ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در نشست امروز صبح ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس از بازسازی عملیات پر غرور ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان شد در منطقه ی عملیاتی این شهرستان، در هفته دفاع مقدس خبر داد.

DSC_6467
به گزارش اروندپرس و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان صبح امروز ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار ویژه ی این شهرستان ، حجه الاسلام ابراهیمی پور امام جمعه آبادان و مسئولین دستگاههای اجرایی تشکیل جلسه داد.
شهبازی در همین باره گفت:
هر ساله هفته دفاع مقدس تداعی کننده دوران پر امید و پر حماسه ای است که در آن شاهد رقم خوردن رشادتها و فداکاریهایی بودیم که رزمندگان اسلام برای حفظ ناموس و وطن خود خلق کردند. در همان سالها دنیای استکبار که هدفی مهمتر از دشمنی نظامی و جغرافیایی داشت و آن دشمن سیاسی و فرهنگی بود، سعی در خاموشی شعله های پر امید انقلاب داشت.قطعا کسانی که در آن سالها حضور داشتند در ذهن خود بزرگان و عزیزانی را که جان شیرین خود را فدای انقلاب و وطن خود کردند را به یاد دارند.
وی با ذکر خاطره ای از دورانی که در مدارس شعارهای استکبار ستیزی داده می شد، بیان داشت:
به یاد دارم وقتی  وصیت نامه ی یکی از شهدا با این مضمون که اگر دنیا ما را محاصره ی نظامی کند، فرزند محرم هستیم و اگر محاصره اقتصادی کند فرزند رمضانیم، در صف های صبحگاهی مدارس خوانده می شد، نشان از غرور جوانان غیور آن سالها می داد. جوانانی که با آن افکار امروز در تلاش برای خلق فرهنگ  مقاومت اقتصادی هستند. جنگ تحمیلی به نوعی برای اقتصاد نو پای اسلامی نعمت الهی بود تا بیش از پیش پدید آورندگان انقلاب اسلامی سال ۵۷ را با هم متحد کند.
شهبازی با ابراز امیدواری که هر سال رویش های فراوانی برای انقلاب اسلامی پدید آید، اظهار داشت:
طلایه داران و شجاعان دفاع مقدس که امروز در بخشهای مختلف حضور دارند، باید بیش از پیش در وسط میدان باشند تا ارزش های انقلاب سال ۵۷ زنده بماند و زنده تر شود.
وی با اشاره به سالروز ۵ مهر که مصادف با رزمایش غرور آفرین ثامن الائمه است، تصریح کرد:
واقعه ی شیرین شکست حصر آبادان در آن سالها باعث شکوفایی استعدادهای فراوانی شد که ایجاد شور و نشاط سیاسی را نیز با خود به همراه داشت. بعد از این پیروزی بود که انتخابات با شکوه ریاست جمهوری برگزار گردید که در آن مقام معظم رهبری با انتخاب مردم عهده دار پست ریاست جمهوری شدند.
فرماندار ویژه آبادان در پایان گفت:
مصمم هستیم که آن واقعه ی شکوهمند در منطقه عملیاتی آبادان بازسازی شود. بنده خود و همه ی عزیزان را مکلف می دانم که برای پاسداشت هفته دفاع مقدس و بازسازی آن رشادتها کمک کنیم، تا امسال بتوانیم با شکوه تر از سالهای دیگر مراسم های این هفته را برگزار نماییم. در همین راستا به عنوان نماینده ی عالی دولت در شهرستان در کنار برادران عزیز در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آبادان هستیم.
لازم به ذکر است در این نشست تشکیل کمیته های ۶ گانه فرهنگی، روابط عمومی و اطلاع رسانی، ایثارگران، پشتیبانی، نیروهای مسلح و ورزش و سلامت برای هرچه بهتر برگزار کردن مراسم هفته ی دفاع مقدس و بازسازی عملیات ثامن الائمه در دستور کار قرار گرفت که به تصویب رسید.
حجه الاسلام ابراهیمی پور امام جمعه آبادان نیز در این جلسه بر جدیت و مشارکت تمام نهادها و دستگاههای اجرایی شهرستان در زنده نگه داشتن یاد شهیدان ۸ سال دفاع مقدس تاکید کرد.
وی همچنین از استاندار سابق خوزستان و فرماندار ویژه آبادان به جهت مشارکت در مراسم هفته ی دفاع مقدس سال گذشته نیز قدردانی کرد.