۱۲ فروردین ۹۷ ، ساعت ۰۳:۴۹
آمار سایت
  • کاربران آنلاین :

  • بازدید امروز :

  • بازدید دیروز :

  • بازدید این هفته :

  • رتبه الکسا :

    20011
ImageWeek
فجرآبادانی ها در تئاتر فجر
کد خبر : 12981۲۳ | در تاريخ : آذر ۲۳, ۱۳۹۶ | ساعت : ۲:۰۸ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

گروه هنری ستاک به سرپرستی علی حیدری با دو نمایش خیابانی و دو تئاترصحنه ای و گروه پوپک به سرپرستی ندا اعتمادی کیا با یک اثرصحنه ای ، توانسته اند سهم امسال ابادانیها را در سی وششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بالا برده و نام این شهر را تکرار کنند.

تیاتر آبادان که در سی ویکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، توانست با نمایش” خانه شیشه ای” به کارگردانی ” علی حیدری” برای اولین بار درتاریخ تئاترخوزستان با مقامهای تقدیربهترین کارگردانی و بهترین بازیگری زن توسط طیبه نیک ازاد، ابادان وخوزستان را صاحب مقام کند.
در سی وسومین جشنواره بین المللی فجر، بار دیگرتوسط علی حیدری با نمایش “بهشت پنجاه درجه بالای صفر” توانست به این فستیوال راه یافته وعنوان برگزیده انجمن تئاتر انقلاب ودفاع مقدس را کسب کند و “طیبه نیک ازاد”بهترین بازیگری زن جشنواره را از میان بازیگران به نام ومطرح کشور به خود وشهرش اختصاص دهد.

امسال در سی وششمین دوره از این جشنواره، “سعیدفیوضی” که در نمایشهای ذکرشده به عنوان دستیارکارگردان درکنارعلی حیدری حضور داشت، با اولین اثر بلندش توانست به جشنواره فجر راه یابد و کاری کم سابقه برای تئاتر شهرش رقم بزند که امید وگشایش راهی ست برای نسل جوان. و همینطور “ندااعتمادی کیا” که مدیریت اموزشگاه نقش افرین را عهده دار است با نمایش اییس توانست به این جشنواره معتبر راه یابدو نماینده ای برای تئاتراین منطقه باشد.

واما دربخش خیابانی، “بهنام کاوه” که نامی پرآوازه دراین عرصه دارد با نمایش” جنگ زیرپوست من ومادرم” و “هیام احمدی وفرامرز غلامیان” که بارها برای ابادان افتخارافرینی کرده اند با نمایش” خین” به میدان سی وششمین جشنواره بین المللی تئاترفجر خواهند رفت.

این در حالی ست که از پیشکسوت تئاترآبادان اقای” عبدالرضا ثامری” و “علی حیدری” نیز برای حضور دراین جشنواره دعوت به عمل آمده است

حضور این تعداد هنرمند درجشنواره امسال فجر، افتخار وفجری ست برای تئاتر آبادان ومنطقه آزاد اروند.
به امیدپیروزی برای همه این عزیزان