۰۵ آذر ۹۷ ، ساعت ۱۱:۵۵
فاجعه این است!!!!
کد خبر : 13404۲۹ | در تاريخ : مهر ۲۹, ۱۳۹۷ | ساعت : ۸:۴۵ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

🔴فاجعه این است👇

موضوع مهمی که این روزها نیاز به توجه جدی دارد، آب شرب آبادان و خرمشهر است. بررسی مشکلات و معضلات کارون ،بهمنشیر و اروند به قدری پیچیده است که نمیتوان آن را در قالب پیام و در فضای مجازی منتشر کرد.

موضوع بعدی که واقعا دل ما را به درد می آورد موضوع آلودگی آب کارون است. فاضلاب کلانشهر اهواز در ۲۳ نقطه به صورت تصفیه نشده وارد کارون میشه و در پایین دست به خورد مردم آبادان و خرمشهر میره.❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️
ما اسم این کار را فقط یک نسل کشی میگذارم و بس❗️

موضوع شوری آب کارون و بهمنشیر این روزها در فضای مجازی پیچیده. ECآب بهمنشیر به ۷۰۰۰ رسید، احتمال بالارفتن آن در ماه های آتی هم وجود دارد. در حالت استاندارد EC باید ۱۵۰۰ میکروموس باشه، به ۲۵۰۰ که برسه یعنی اوضاع داره بحرانی میشه❗️ ما ۱۶۰۰۰ شدیم و کک هیچ کس نگزید.(EC آب دریاها بطور میانگین۳۲۰۰۰ است)

مردم اطلاعی از دلایل این پدیده ندارند(خوش به‌حال مسئولین)…
متأسفانه مسئولین با ارائه ی راهکارهای نامناسب که فقط مثل یک مسکن عمل میکند، سعی دارند این معضل را در حال بررسی و حل شدن نمایش دهند.
آنها صورت مسئله را پاک کرده اند.
مسئله ی اصلی این است که چرا آب بهمنشیر شور شد؟

دلایل اصلی 👇👇👇
۱. کاهش حجم آب شیرین ورودی به بهمنشیر باعث افزایش حجم آب شوری دریا به هنگام مد میشه، چرا حجم آب شیرین ورودی به بهمنشیر کم شده؟؟؟ مسئولین کشوری باید پاسخگو باشند. آب کارون چی شد؟

۲. سد گتوند یکی از متهمین ردیف اول در شورشدن آب کارون و بهمنشیر است، مسئولین وزارت نیرو چرا چاره اندیشی نمی کنند؟
این ها دو دلیل اصلی افزایش شوری بهمنشیر است.
باید مشکل را اساسی حل کرد. باید سد گتوند را تعیین تکلیف کرد. باید برای کاهش ورود آب شور به بهمنشیر، حجم‌ ورودی آب شیرین را افزایش دهند نه اینکه گزینه ی احداث سدهای سلولی را به عنوان نوشدارو بر روی میز بگذارند. سدهای سلولی مثل یک‌ مسکن عمل میکنه اما اصل مشکل را حل نمیکنه.
مسئولین ما بدانند اگر حجم ورودی آب شیرین را بیشتر نکنند همانگونه که چندی پیش رخ داد باز هم آب شور دریا تا اهواز خواهد رفت.

موضوع بعدی که واقعا دل ما را به درد می آورد موضوع آلودگی آب کارون است. فاضلاب کلانشهر اهواز در ۲۳ نقطه به صورت تصفیه نشده وارد کارون میشه و در پایین دست به خورد مردم آبادان و خرمشهر میره.❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️
ما اسم این کار را فقط یک نسل کشی میگذارم و بس❗️

مسئولین محترم وزارت نیرو، وزارت کشاورزی، استاندار محترم، سازمان آب و برق خوزستان، آبفای اهواز، آبفای آبادان و خرمشهر محیط زیست اهواز، آبادان و خرمشهر و… همگی مقصرند.

مطالبه ی آب شرب سالم حق مسلم هر شهروندی است.
بخدا قسم زمان جنگ مردم می دانستند از کجا داره بهشون شلیک میشه، اما الان نمیدونن! نمیدونن دلیل مرگ و میرشون چیه، نمیدونن این آبهای آلوده از دلایل اصلی مرگ میر منطقه خرمشهر و آبادان است.
سکوت نهادهای نظارتی بهداشتی و محیط زیست در این بین سوال بر انگیز است!!!!

بیش از ۷۰ درصد بدن ما را آب تشکیل میدهد، آب مورد نیاز بدن باید از آب شرب پاک تأمین بشود، نه این آب شربی که ما داریم!
بهمنشیر که به گفته آبفای آبادان یکی از منابع تامین کننده آب شرب آبادان است مخلوطی از پساب های صنعتی ؛ طرح نیشکر ؛ فاضلاب شهری اهواز و آبادان است.کافی است سری به روستاهای حاشیه بهمنشیر بزنید تا عمق فاجعه زیست محیطی و مرگ ناجوانمردانه نخلستان ها و باغات روستائیان را از نزدیک ببینید.