۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  490
 • بازدید دیروز :

  764
 • بازدید این هفته :

  7949
 • رتبه الکسا :

  23846
ImageWeek
عامر کعبی:اصالت شهرک های صنعتی تولید و کارآفرینی است.
کد خبر : 7551۱۱ | در تاريخ : مرداد ۱۱, ۱۳۹۵ | ساعت : ۲:۲۲ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

دکتر عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی وضعیت شهرک صنعتی آبادان گفت:اصالت شهرک های صنعتی تولید و کارآفرینی است.

photo_2016-08-01_02-21-06

به گزارش اروندپرس؛ جلسه بررسی وضعیت شهرک صنعتی آبادان با حضور محمدیان ؛ مدیرعامل شهرک های صنعتی استان خوزستان؛ شهبازی فرماندار ویژه و معاون استاندار ؛ هر سه نمایندگان آبادان در مجلس شورای اسلامی ؛ جمعی از مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان آبادان و تعدادی از صنعتگران در صبح روز دهم مرداد ۱۳۹۵ به میزبانی صلبوخی ؛ مدیرعامل شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر در محل شهرک صنعتی آبادان  برگزار گردید.

عامر کعبی در این نشست ادامه داد: شهرک های صنعتی موظفند با توجه به قابلیت های منطقه و بوم ؛ محصولاتی تولید نمایند که نیازمندی های دیگر دستگاه ها و نیز جامعه را حتی المقدور به سمت خوداتکایی رهنمون سازد.مرکز پیوهش های مجلس شورای اسلامی در پایشی که صورت داده ؛ چهار دلیل عمده برای مشکلات و معضلات مبتلا به شهرک های صنعتی کشور که منجر به نرسیدن به هدف های متعالی از جمله تکمیل نشدن ظرفیت های تولیدی است برشمرده است.مهمترین آن ها تحریم های گسترده بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.سیاست های پولی و بانکی نیز از دیگر عوامل عدم توفیق کامل شهرک های صنعتی است.دلیل سوم بد قولی های دولت در قبال تعهداتی است که نسبت به شهرک ها روا داشته است و چهارمین دلیل ؛ مسایل مربوط به مباحث زیر ساخت هاست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در منطقه آبادان فرصت بسیار خوب و مناسبی به نام سازمان منطقه آزاد اروند وجود دارد که بعنوان حاکم منطقه می بایست مورد توجه قرار بگیرد . البته مالکیت از آن صنایع استان و به تبع آن سازمان صنعت ؛ معدن و تجارت است که بخش خصوصی عهده دار این شرکت ها در شهرک های صنعتی است.

عامر کعبی با انتقاد از وجود پست و عناوین مختلف و متعدد در کشور که بعضا بطور موازی تعریف شده اند ابراز داشت: متاسفانه این انتقاد به خود ما در مجلس وارد است که با انبوهی از عناوین کاملا قانونی روبرو هستیم که هر یک می توانند در پیشبرد اهداف عالیه ی شهرک های صنعتی به خودی خود ایجاد مزاحمت و کندی در کار نمایند و لازم است در این خصوص چاره ای اندیشیده بشود.البته در مجلس دهم عزم ما بر آن است که با پایش این قوانین ؛ راه را برای سرمایه گذاری سهل و آسان نماییم.برای مثال لازم و ضروری است که بین تعاریف سازمان منطقه ازاد اروند از این شهرک ها و نیز جذب سرمایه گذار و ارائه خدمات استانی یا تابع حاکمیت منطقه آزاد در اسرع وقت به یک نتیجه ی معقول برسیم.

کعبی گفت: شهرک های صنعتی باید تقویت بشوند و گره های آن در بخش های حقوقی و اعتباراتی که می توانند از بانک ها بگیرند و نیز زیر ساخت هایی که می بایست توسط سازمان های آب و برق و مخابرات و گاز و حتی شهرداری ها باید کمک کنند ؛ همه وظیفه داریم که برای رسیدن به ظرفیت اسمی شهرک صنعتی آبادان همت کنیم. شهرک صنعتی آبادان می تواند ۵ هزار شغل ایجاد کند و این مهم صرفا در سایه تعامل همه دستگاه های اجرایی و سیستم نظام بانکی و ما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی دست یافتنی است.

عامر کعبی در پایان از مدیریت شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر خواست که در جلسات بعدی ؛ اطلاعات دقیق تر و شفاف تری از وضعیت شرکت های موجود در شهرک صنعتی آبادان ارائه نماید.