۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  7365
 • بازدید دیروز :

  3590
 • بازدید این هفته :

  48585
 • رتبه الکسا :

  36449
ImageWeek
عارف: در زمان مناسب واقعیات را می گویم
کد خبر : 6942۰۳ | در تاريخ : تیر ۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۲:۵۷ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

دکتر محمدرضا عارف در دیدار با شاخه جوانان حزب «ندای ایرانیان» طی سخنان مهمی به تبیین عملکرد فراکسیون امید بعد از تشکیل مجلس دهم پرداخت او ضمن رد شایعه قهر و بی انگیزگی خود از فعالیت جدی فراکسیون امید خبر داد و خطاب به مردم گفت که در فرصت مناسب واقعیات اتفاق افتاده در جریان انتخابات هیات رئیسه مجلس و هیات رئیسه کمیسیون های تخصصی را مطرح می کند.

حزب ندای ایرانیان

رییس فراکسیون امید با اشاره به فعالیت‌های حزب ندای ایرانیان از بدو تشکیل، یادآور شد: زمانی که حزب ندای ایرانیان فعالیت خود را آغاز کرد، بسیار خوشحال شدم و از فعالیت‌ها و برنامه این حزب حمایت کردم. رییس بنیاد امید ایرانیان، بر ضرورت فعالیت‌های سازمان‌یافته و تشکیلاتی در قالب احزاب و NGO‌ها تاکید کرد و گفت: در فعالیت‌های تشکیلاتی باید بر تصمیمات جمعی تعصب داشته باشیم و پایبندی خود را به تصمیمات نشان دهیم. متاسفانه به‌خاطر عدم‌رشدیافتگی در فعالیت‌های تشکیلاتی بعضا به تصمیمات اتخاذ شده پایبند نیستیم و این مساله آسیب جدی به فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمان‌یافته می‌زند.

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان به شعار اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس اشاره کرده و خاطرنشان کرد: شعار «امید و آرامش» تاکتیک اصلاح‌طلبان نبود بلکه یک راهبرد درازمدت است که در همین راستا در داخل مجلس فراکسیون امید فعالیت‌های خود را بر این مبنا آغاز کرد.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان در فضای ناامیدی فعالیت کرد، یادآور شد: در هشت سال دولت اصلاحات ما را متهم به فعالیت در چارچوب توسعه سیاسی می‌کردند در حالی که دولت وقت به هیچ وجه از توسعه اقتصادی غافل نشد و اجرای کامل برنامه سوم توسعه در همه بخش‌ها و دستاوردهای دولت در بخش‌های اقتصادی، زیربنایی و … از سوی دولت اصلاحات باید الگویی برای دولتمردان بعدی می‌شد که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

عارف با بیان اینکه ناامیدی در قاموس اصلاح‌طلبی جایگاهی ندارد، اظهار داشت: در مجلس شورای اسلامی به دنبال پیاده‌سازی آرمان‌ها و ایده‌آل‌های خود هستیم ولی ایده‌آلیست نیستیم و واقعیت‌های موجود را درک می‌کنیم و براساس همین واقعیت‌ها فعالیت‌های خود را در قالب فراکسیون امید با جدیت ادامه خواهیم داد.

نماینده مردم تهران در ادامه با اشاره به فعالیت‌های جوانان در فضای مجازی گفت: من واقعیت‌های فضای مجازی را می‌دانم و بر استفاده بهینه از این فضای رسانه‌ای واقفم اما واقعیت این است که مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود بعضا از عمق‌یافتگی کافی برخوردار نیست. برابر مطالب خلاف واقع در فضای مجازی نباید عصبانی شد و واکنش‌های شتابزده نشان داد.

رییس فراکسیون امید در مجلس دهم به فرآیند طی شده در بحث انتخابات هیات رییسه مجلس و انتخابات هیات رییسه کمیسیون‌های تخصصی اشاره کرد و یاآور شد: اگر برخی کم‌لطفی‌ها از جانب کسانی که در ائتلاف امید بودند صورت نمی‌گرفت، بهتر به هدف خود می‌رسیدیم و به همین دلیل گلایه‌های جدی در این خصوص وجود دارد که در زمان مناسب مطرح خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در ائتلافی که در فرایند انتخابات مجلس دهم صورت گرفت، حضور برخی افراد در لیست امید هزینه‌هایی برای ما در پی داشت ولی به جهت احترام به ائتلاف و ارایه لیست واحد، این هزینه‌ها را متقبل شدیم. در رسانه‌ها تحلیل‌های مختلفی درباره انتخابات هیات رییسه کمیسیون‌های تخصصی، به‌ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح شده است و بر ضرورت ریاست من در کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید می‌کردند، شاید حضورم به‌عنوان رییس کمیسیون در چارچوب یک مطالبه مطرح شد اما شخصا به این موضوع فکر کردم که شاید افراد شایسته دیگری هم بتوانند نقش‌آفرینی کنند.

رییس فراکسیون امید به روند حضور نمایندگان در کمیسیون آموزش و تحقیقات اشاره کرد و گفت: در روند انتخابات کمیسیون آموزش و تحقیقات، مهندسی صورت گرفت. اگر افرادی که در ابتدا از سوی فراکسیون امید در کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور داشتند به دلیل مهندسی صورت گرفته از این کمیسیون خارج نمی‌شدند، مطمئنا وزن فراکسیون امید در هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات بیش از موقعیت فعلی بود و کاندیدای ما رای کافی برای کمیسیون به‌دست می‌آورد.

عارف تصریح کرد: در انتخابات کمیسیون‌های تخصصی مجلس، در مجموع ۳۳ نفر از فراکسیون امید، ۳۵ نفر از سوی اصولگرایان و ۱۰ نفر هم از مستقلین در هیات رییسه کمیسیون‌ها حضور دارند و در بین ۱۳ کمیسیون مجلس در ۱۰ کمیسیون اعضای فراکسیون امید، رییس یا نایب رییس هستند. من به رییس محترم مجلس هم عرض کردم که الگوی رفتاری ما در کمیسیون‌های تخصصی باید اجماعی باشد زیرا در بسیاری از موضوعات محوری و مهم، فارغ از دیدگاه‌های سیاسی، اشتراکات زیادی وجود دارد.

وی با اشاره به برخی تحلیل‌ها درباره بی‌انگیزگی‌اش در مجلس گفت: عارف چه کسی است که بخواهد قهر کند یا بی‌انگیزه باشد؟ من در فضایی که همه در ناامیدی به‌سر می‌بردند، در سال ۹۲ وارد عرصه انتخابات شدم و به کمک جوانان فضای ناامیدی آن زمان را تغییر دادیم. حال چگونه می‌توانم بی‌انگیزه باشم؟ قهر و ناامیدی در قاموس من و اصلاح‌طلبی نیست.

رییس فراکسیون امید، همچنین بر ضرورت استفاده از پتانسیل جوانان تاکید و خاطرنشان کرد: من از همه جوانان می‌خواهم که با فراکسیون امید ارتباط منظمی داشته باشند تا از ظرفیت‌های آنها در این فراکسیون و در کارگروه‌های مختلف به نحو شایسته‌ای استفاده شود. در ابتدای این دیدار مجید فراهانی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان گزارشی از فعالیت‌های حزب متبوع خود ارایه کرد.