۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  960
 • بازدید دیروز :

  1250
 • بازدید این هفته :

  40170
 • رتبه الکسا :

  36235
ImageWeek
شورای شهر آبادان را دریابیم
کد خبر : 7231۲۳ | در تاريخ : تیر ۲۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۲:۲۸ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

شهر آبادان نیازمند حامی جدی برای سمن هاست.

به گزارش اروندپرس؛شورای چهارم شهر آبادان به ایستگاه آخر نزدیک شده است و در شهریور ۱۳۹۶ دوره ی این شورا به پایان خواهد رسید.

IMG20244399

قاطبه ی اعضای شورای چهارم آبادان را می بایست برآیند تفکر تشکیلاتی برخی آدم ها دانست و در واقع اکثر اعضای شورای شهر آبادان ربطی به سازمان های مردم نهاد و مطالبه گر ندارند. این ضعف را باید در ساختار سازمان های مردم نهاد یا همان سمن جستجو کرد.

اصولا سمن ها با توجه به توجهات خاصی که به امور شهری نظیر نظافت و پاکیزگی ؛ فرهنگ شهرنشینی و برنامه و فعالیت های اجتماعی دارند به خودی خود به شهرداری ها وصل می شوند . اما همین سمن ها در موضوع انتخابات شوراها فراموش می کنند نقش واقعی خود را ایفا نمایند.

در واقع سمن ها بعنوان واحدهای هدفمدار اجتماعی می توانند و باید هم بتوانند که در تشکیلات رسمی نظیر شورای شهر و روستا تصمیم گیرنده باشند. سمن ها می توانند با استفاده از فضای تاثیرگزار مجازی ؛ کاندیدای خود را معرفی کنند.

معتقدیم که تقویت ساختاری و یارگیری بیشتر هر سمن موجب خواهد شد تا این واحد اجتماعی بتواند مثلا در انتخابات مجلس یا شورا ؛ ورود کند و علاوه بر گرم نمودن تنور انتخابات ؛ آب سردی باشد بر تفکر منحوس خرید و فروش آرا و راهیابی نمایندگانی وابسته و غیر مستقل که موجب به قهقرا رفتن اهداف متعالی جامعه می شوند ؛ چرا که اهداف متعالی تنها آمالی هستند که در قاموس افراد خودفروخته جایگاهی ندارد.

به سمن ها توصیه می کنیم  که در مدت زمان موجود جلسات هم اندیشی خود را برگزار نمایند و با اتفاق نظر نامزد یا نامزدهای مورد نظر خود را به همراه رزومه و مشخصات کامل و طرح ها و برنامه ها در فضای مجازی معرفی نمایند.

قطع به یقین اگر این اتفاق بیافتد ابتدا اینکه مردم پی به نیروهای متخصص و توانای بومی می برند و دیگر آنکه در هزینه های بالای تبلیغات که غالبا از راه های غیر متعارف تامین می شوند و باعث از دست رفتن استقلال رای نماینده ی پیروز هم می شود ؛ خواهند برد. بنابراین از همینک تکلیف کاندیدا های مورد نظرتان را مشخص کنید.

آبادان شهری اندیشه گراست و جای تاسف دارد که عده ای سودجو و فاسد از غفلت اندیشه گران و سمن های شهر سوء استفاده نموده و در انتخابات مختلف مجلس و شورا سر و کله اشان پیدا می شود و سرمایه گذاری می کنند.