۰۵ آذر ۹۷ ، ساعت ۱۱:۵۵
شورای شهر آبادان ؛ نمایشی با ۹ بازیگر!
کد خبر : 13426۳۰ | در تاريخ : آبان ۳۰, ۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۴۵ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

« بخش اول »

پس از آن که گروه و به تبع آن کانال شهروندخبرنگار اقدام به انتشار واقعیت های سوء مدیریتی شهردار آبادان نمود ؛ حامیان شهردار که تماما گروه خاص لقب می گیرند اقدام به مقابله به مثل نموده و با استفاده از ناآگاهی و شاید هم عدم مسئولیت پذیری قاطبه مردم در فضای مجازی ( در صورتی که مردم در بیرون از فضای مجازی گلایه های بسیاری از شهرداری دارند ) کمپین و گروه حامیان حمیدپور را راه اندازی کردند که جز پرداختن به چند پروژه عمرانی و در بوق کردن آن ها حرفی برای گفتن نداشتند. گرچه با ضرس قاطع می گوییم که پروژه های میلیاردی نظیر بهسازی کوچه های ذوالفقاری متعلق به سازمان منطقه آزاد اروند و به عاملیت اجرایی شهرداری آبادان است و همین یک مورد که تا الان مردم آن منطقه را به ستوه آورده برای ارزیابی هنر مدیریت شهردار کفایت می کند.

اما چندی پیش شورای نه نفره ی آبادان به بازی تازه ای دست زد و با طرح موضوع استیضاح شهردار بر آن شد تا دم و بازدمی نشان دهد از این روی چند روزی افکار عمومی را بازیچه ی خود قرار داد.اولین جلسه با حاشیه پررنگ تر از متن برگزار شد و ناصر کعبی عضو شورای چهارم و پنجم آبادان برای ادای توضیحات بازداشت شد!

در جلسه اول پس از رای گیری اعلام شد که چهار جفت شده اند و یک نفر هم ممتنع رای داده*.

*ممتنع رای افراد ناآگاه و بی تفاوت است.

کشمکش ها ادامه یافت و پروژه ی استیضاح حمیدپور وارد فاز دعوا بر سر لحاف نصرالدین شد.موافقان حمیدپور ترجیح دادند سیاست خم کردن گردن به معنای تایید شهردار را پیش بگیرند و مخالفان شهردار هم طبق روال پیشین با طرح موضوعات کلی مثل ناتوانی حمیدپور در اداره شهرداری و نیز وضعیت اسفبار حقوق بگیران این شهرک درآمدزا ( شهرداری آبادان بیش از ۲۲۰۰حقوق بگیر دارد و این تعداد بیش از دو برابر عددی است که باید داشته باشد ) پرداختند بی آن که حتی یک مورد با سند و مدرک حرف بزنند و یا حرف هایی بزنند که برای ما ساکنان خارج از شهرداری تازگی داشته باشد.

جلسه دوم نیز در حالی بشکل علنی برگزار شد که هیچ گونه اعلام مکتوبی درسطح شهر و یا اعلام از طریق مطبوعات و صدا و سیمای آبادان صورت نگرفت. آن نشست هم نتیجه ای جز چهار بر سه به نفع حمیدپور نداشت و تنها نکته ی این اجرای صحنه ای غیبت دو بازیگربود و بس.

کانال مستقل شهروند خبرنگار با تاسی از نظرات مردمی بر آن شد تا از طریقی که مخصوص به خود است نظرات آن دسته از اعضای شورا که به خود زحمت عکس العمل نشان دادن به پیام این کانال را دادند در قالب یک گفتگوی ویژه منتشر نماید.

کانال شهروند خبرنگار در قدم نخست پیام زیر را منتشر نمود:

📢🔻اعضای شورای شهر آبادان ؛ قرارمان یادتان رفت؟!

سلام

خسته نباشید از این همه کارهایی که می کنید!

👈قرار بود شما بعنوان نماینده های مردم ؛ شهرداری را در تصمیم گیری های شهری کمک کنید.

👈قرار بود شهرداربا تجربه انتخاب کنید.

👈قرار بود منافع شخصی خود را در امور پیمانکاری های شهرداری دخالت ندهید.

👈قرار بود جز خرد جمعی که آن هم منبعث از خواست مردم آبادان باشد تن ندهید.

👈قرار بود توی شورا دسته بندی راه نیاندازید.

👈قرار بود عضو شورای شهر باشید نه چانه زن پیمانکاران دوست و آشنا و فامیل!

👈قرار بود همرنگ باشید ؛ همدل باشید و آبادانی.

👆چرا قرارها یادتان رفته؟!

🔸اما قرارهای ما مردم رو بخونید:

✔️قرار مردم آبادان اینه که به شما فشار بیارن که سر قرارهایتان بمانید.

✔️قرار مردم آبادان اینه که ازنهادهای قانونی بخواهند که شما را مجبور به پذیرش قرارهایتان کنند.

✔️قرار مردم آبادان این است که شما را وادار کنند که دست از اختلافات متاثر از منافع شخصی خود بردارید.

📋در پایان

🕖قرارمون یادتون نره چون ما مردم آبادان قرارها یادمون می مونه و نمی تونیم وقت زیادی بهتون بدیم.

پس از انتشار این پیام ؛ به ترتیب آقایان : خلیل جنامی ( بشکل مکتوب ) ؛ حسن کمری ( بشکل مکتوب ) ؛ حمید کوراوند ( بشکل صوتی ) و سید شریف موسوی ( بشکل گفتگوی تلفنی ) عکس العمل نشان دادند و سایر آقایان سکوت کرده اند.

در بخش دوم این گزارش ؛ خلاصه ای از مباحث مطروحه در این گفتگوها منتشر خواهد شد.

کانال شهروند خبرنگار آبادان