۰۵ آذر ۹۷ ، ساعت ۱۱:۵۵
شورای شهر آبادان ؛ نمایشی با ۹ بازیگر ( قسمت سوم )
کد خبر : 13435۰۵ | در تاريخ : آذر ۵, ۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۵۵ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

در دو قسمت قبلی این یادداشت علاوه بر توضیح کامل درخصوص وضعیت شوراهای شهر از جمله شورای شهر آبادان متن ویرایش شده ی گفتگوی مجازی با حسن کمری یکی از اعضای شورای فعلی ابادان و از حامیان بی چون و چرای حسین حمیدپور شهردار جوان و بی تجربه ی آبادان را منتشر کردیم.

ما اعضای شورای شهر نیز بر اساس قانون عمل کرده‌ایم و چیزی فراتر از قانون انجام نداده‌ایم، افزود: متاسفانه یک سال از روی کار آمدن شهردار و اعضای شورای شهر می‌گذرد در حالی که تاکنون نتوانسته‌ایم هیچ خدمتی به مردم بکنیم و شرمنده آن‌ها شده‌ایم؛ بنابراین درصدد جبران اشتباه خود هستیم.

قبلا گفته بودیم که کانال شهروندخبرنگار با چهار تن از اعضای شورا ؛ بر حسب خواست و عکس العمل خودشان به مطلب این کانال مبادرت ورزیده و اینک متن ویرایش شده ی گفتگو با خلیل جنامی از اعضای باتجربه ی شورا و مخالف با ادامه ی کار حسین حمیدپور تقدیم حضورتان می شود.

 

خلیل جنامی: درود بر شما استاد گرامی

کانال شهروند خبرنگار: درود ها. چند ماه پیش ارزیابی ما از وضعیت شورا این بود که با این رویه حداکثر تا اردیبهشت ماه شورای آبادان منحل میشود. چه خبر از شورا؟

خلیل جنامی: دو همکار فرهنگی ما لجبازی می کنند.

کانال شهروند خبرنگار: با کمری حرف زدیم. ایشون میگه فشارهایی هست بر شورا.

خلیل جنامی: به خدا هیچ فشاری نیست. گفتم ما حاضریم در دفتر خانه رسمی وکالت بدیم به شرطی که شهردار قوی بیاد مدیریت کنه.

کانال شهروند خبرنگار: اصلا قصد دخالت در امور شهرداری و شورا رو نداشتیم اما چون خبرنگار مستقل در آبادان کمه و یا لااقل جرات حرف زدن نداره ما حاضریم در قامت شهروند خبرنگار در صحن حضور پیدا کرده و پیشنهادات ویژه خود رو مطرح کنیم.

خلیل جنامی: درود بر شما.انشاالله هفته آینده نشستی داشته باشیم.

کانال شهروند خبرنگار: مشتاقانه استقبال می کنیم.

کانال شهروند خبرنگار:  ما به حسن کمری گفتیم نگاه مردم به شورا بشکل تیمی است.تک تک اعضا باید این مهم  را درک کنند. مثلا حتا پیاده روی عضو شورا که از هر قدمش یک عکس سلفی در اینستاگرام منتشر کرد هم به پای شورا نوشته میشه.درست مثل معلم ها. عملکرد ضعیف یک معلم برای ضعیف ارزیابی شدن اون مدرسه کفایت می کنه. در جمع ۹ نفره شما سه عضو فرهنگی داریم اما نشانی از آزادگی در این سه نمی بینم. ایشون از ما خواستند که مواردی که ثابت کنه ایشون در جهت منافع شخصی در شورا گام برداشته رو بگیم.

خلیل جنامی: اصحاب رسانه باید روشنگری کنند.

کانال شهروند خبرنگار: برخی از اصحاب رسانه اجیر شده اند.

خلیل جنامی: همه که اجیر نشده اند. یکی دو نفر هم باشند کافیست. مردم چیزی را که می بینند باور دارند.

کانال شهروند خبرنگار: فرصت حرف زدن به ما بدهید بعنوان شهروند خبرنگار حرف خواهیم زد.از خبرگزاری ها انتظار نداشته باشید.

گفتنی است انتقادات خلیل جنامی از حسین حمیدپور قبلا رسانه ای شده بود. متن زیر اطهارات ایشان در این خصوص است:

♨️اعترافات خلیل جنامی عضو شورای شهر آبادان به بی کفایتی شهردار و  انتخاب اشتباه وی از سوی شورا

 

🔻طبق ماده ۸۳ قانون شوراها حق قانونی شورای شهر است که چنانچه شهردار عملکردش مطلوب نباشد وی را استیضاح کنند.

وی با بیان اینکه ما اعضای شورای شهر نیز بر اساس قانون عمل کرده‌ایم و چیزی فراتر از قانون انجام نداده‌ایم، افزود: متاسفانه یک سال از روی کار آمدن شهردار و اعضای شورای شهر می‌گذرد در حالی که تاکنون نتوانسته‌ایم هیچ خدمتی به مردم بکنیم و شرمنده آن‌ها شده‌ایم؛ بنابراین درصدد جبران اشتباه خود هستیم.

این عضو شورا با تاکید بر اینکه به عنوان عضوی از شورای شهر به علت انتخاب حمیدپور به عنوان شهردار آبادان پشیمان شده و به خاطر این انتخاب اشتباه شرمنده مردم هستم، گفت: اشتباه کرده‌ایم پس ملزم به جبران هستیم و لذا در این مرحله کلیه روال قانونی استیضاح را دنبال خواهیم کرد و با قاطعیت و تدبیر از حق و حقوق مردم شریف آبادان دفاع می‌کنیم.

پ.ن: این عضو شورا از انگیزه ی انتخاب حمیدپور از سوی شورا چیزی نگفت!

 

کانال شهروند خبرنگار آبادان