۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  340
 • بازدید دیروز :

  739
 • بازدید این هفته :

  7959
 • رتبه الکسا :

  23882
ImageWeek
شهرک صنعتی آبادان را در یابید
کد خبر : 8014۰۴ | در تاريخ : شهریور ۴, ۱۳۹۵ | ساعت : ۷:۱۷ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

شهرک صنعتی ها در حاشیه شهرها ؛ مرکز کار و اشتغال هستند و دولت ها نیز موظفند تا با ارائه خدمات زیرساختی نظیر زمین ارزان قیمت و آب و برق و گاز و تلفن و راه شوسه و نیز انجام آماده سازی زمین برای اینگونه فعالیت های اقتصادی موجبات جذب سرمایه گذار و تسهیل در امور تولیدی و ایجاد شغل را دنبال کند.

به گزارش اروندپرس ؛ شهرک صنعتی آبادان که در حال حاضر با حداقل ظرفیت اسمی خود مشغول فعالیت است چنانچه مسوولان محلی بویژه فرماندار ویژه و آن دسته از سازمان ها و اداراتی که خدماتشان در بالا بدان اشاره شد به اضافه ی بانک ها که یک سوی این معادله بحساب می آیند اقدام و عمل مناسبی داشته باشند قطعا شاهد باروری این شهرک صنعتی خواهیم بود.

یکی از سرمایه گذاران شهرک صنعتی آبادان در گفتگو با اروندپرس تنها به یک مورد از موانع پیش رو در این شهرک اشاره کرد ه است:

در تمامی کشور ؛ صنعت گر برای سرمایه گذاری در شهرک صنعتی که میرود زیر ساخت ها از قبیل آب؛ برق ؛ گاز ؛ آسفالت؛ جدول بندی و  …….آماده و مهیا می باشد اما گویا در ابادان قانون عجیبی وجود دارد.
این صنعتگر افزود: در آبادان ؛ صنعت گر علاوه بر مهیا نبودن زیر ساخت هایش ؛ باید پولی بابت تبصره ۲ بپردازد که مشخص نیست از کجا آمده است.و آن ؛  هزینه هنگفت بابت توسعه آبادان می باشد.در این باره وقتی با بازرسی کل کشور در میان گذاشتم باورشان نمی شد.
این سرمایه گزار داخلی گفت: بنده زمینی در شهرک صنعتی آبادان با صرف هزینه ۶۰۰ میلیون ریال خریداری کردم که با در نظر گرفتن همان بند « ب » باید ۵۰۰ میلیون ریال هزینه اشتراک آب و نیز توسعه آبادان را نیز بدهم. ببینید این یک ظلم مضاعف در حق سرمایه گذار است .

وی در خصوص پیگیری هایش گفت: با فرمانداری محترم آبادان ؛ مدیر عامل محترم شهرک های صنعتی خوزستان و نیز آبادان ؛ مدیریت محترم آبفای ابادان و حتا شخص استاندار خوزستان جناب اقای شریعتی این موضوع را مطرح کرده ام ولی نتیجه ای حاصل نشده است.

این صنعتگر در پایان گفت : وقتی از دوستان خیلی محترمانه درخواست داشتم و اهمیتی داده نشد مجبور شدم ورود کنم .علاوه بر بنده ؛ جناب محمدیان مدیر عامل شهرک های صنعتی شکایت کرده و به دکتر شریعتی استاندار خوزستان موضوع را حضوری عرض کردم و ایشان هم دستور داده که سریعا این بند و تبصره حذف بشود .

photo_2016-08-25_19-13-08 photo_2016-08-25_19-13-13