۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  7365
 • بازدید دیروز :

  3590
 • بازدید این هفته :

  48585
 • رتبه الکسا :

  36449
ImageWeek
شهرداری آبادان چه روزهایی باز است؟
کد خبر : 7485۰۸ | در تاريخ : مرداد ۸, ۱۳۹۵ | ساعت : ۳:۰۰ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

شهرداری ها بنا به وظیفه ی ذاتی خود موظف هستند خدمات رفاهی در اختیار شهروندان قرار دهند و اگر به هر اسم و عنوانی از این کار برنیاید درواقع آن شهرداری تعطیل است.

به گزارش اروندپرس؛ شهرداری آبادان از جمله شهرداری هایی است که کارش را بلد نیست. بیش از دخلش عائله دارد و همین موجب شده است که هر ماه برای پرداخت ۵ میلیارد تومان حقوق کارکنان به عزا بنشیند.

در فضای مجازی واتساپ و تلگرام که پرسه بزنی پر است از تصاویر انتقادی خطاب به این شهرداری.

عملکرد شهرداری آبادان و شورای چهارم بگونه ای بوده است که داد مردم را در آورده اند.

شورای-شهر-آبادان

از نظافت معابر ؛ پارک ها و بوستان ها تا آسفالت نشدن اکثر خیابان های شهر ( آن هم پس از سپری شدن ادعای نهضت آسفالت) بیش از همه موجبات نارضایتی مردم از شهرداری آبادان و شورای چهارمش را رقم زده است.

لطفا بادقت به تصاویر زیر نگاه کنید. کانال هایی با پهنا و عمق زیاد که که بارها و بارها شاهد فرو رفتن خودروها و موتور ها و حتی عابرین از جمله کودکان به این کانال ها بوده ایم.

photo_2015-04-01_14-45-43
کانال هایی که مملو از حشرات و جانوران موذی و همچنین لجن های مانده بابوی بسیار بد و رویش نی زارهایی با ارتفاع بیش از یک و نیم متر. زمانی که این مناطق در اختیار شرکت نفت بود گرفتگی چاه ها کمتر بود اما باز هم سرریز فاضلاب به جوی های دفع آب سطحی وجود داشت منتها اداره بهداشت شرکت نفت هر از گاه نسبت به سمپاشی این جوی ها اقدام می کرد تا آنجا محل رشد جانوران موذی و شیوع بیماری نباشد. طی سال هایی که مناطق شرکتی به ساکنانش واگذار و از نظارت شرکت نفت خارج شد شاهد سمپاشی جوی ها توسط شبکه بهداشت و درمان آبادان (دانشکده علوم پزشکی فعلی) نبودیم.
به هر حال مشکلات بهداشتی که از ناحیه تجمع فاضلاب در جوی های روباز کنار منازل کوی کارگر و کنارپلیت منازل شرکتی بهار و همچنین خیابان پرویزدهداری ناشی می شود بر هیچ مسول متعهد و دلسوز شهرداری و فرمانداری و شبکه بهداشت پوشیده نیست. قطعا اگر با همت مسولین اجرایی کانال های بزرگ آب های سطحی این مناطق پوشیده شود اثرات زیادی در تامین بهداشت شهروندان ساکن این نواحی خواهد داشت، ضمن اینکه از انسداد کانال های دفع آب سطحی به دلیل وجود زباله های جمع شده در هنگام بارندگی شدید کاسته خواهد شد. ضمنا سرپوشیده کردن فقط به کانال ها ختم نشود و جوی های روباز کوچه ها هم پوشیده شود تا بهترین شرایط را از نظر بهداشت و نظافت و همچنین بهسازی و زیباسازی شهری در جهت رضایت و آسایش و تکریم شهروندان فراهم شود.

photo_2015-04-01_14-45-38

حالا به تصاویر پایین هم دقت کنید. مسئولین شهرداری و اعضای شورای شهر آبادان  ۵ دقیقه وقت بگذارید و تشریف ببرید و از نزدیک ملاحضه بفرمایید. وضعیت فضای سبز بوستان منتظری ( پارک شاپور سابق) آیا در حد و کیفیت یک فضای سبز مطلوب است که نامش را پارک یا بوستان گذاشتید؟
چمن های بلند و هرس نشده! عدم نظارت و رسیدگی به بهسازی و زیباسازی این مثلا پارک!

photo_2015-04-01_14-56-59
حوض هایی نازیبا و نامناسب که بیش از ۲۰ سال از ساخت آنها میگذرد و علاوه بر اینکه مساحت مفیدی از پارک را اشغال کرده ، باعث تجمع لجن و جلبک و همچنین خطرآفرین برای کودکانمان شده است.

photo_2015-04-01_14-57-07 photo_2015-04-01_14-57-37
آیا تا بحال فکر کرده اید با هرس چمن ها و از همه مهمتر برداشتن حوض ها می توان شرایطی را از لحاظ زیباسازی و ایمن بودن را برای آسایش و آرامش شهروندان و همچنین مهمانان نوروزی و فصلی فراهم نمود.

photo_2015-04-01_14-57-18 photo_2015-04-01_14-57-23

تا بحال فرصت کرده اید ۱۰ دقیقه فکر کنید با آینده نگری به طرح توسعه مبلمان شهری، ترتیبی دهید رفاه عمومی را در اولویت جلسات بی شمار و بدون حاصل خود قرار دهید تا اولا بیش از این شرمنده مردم نباشید و دوم ؛ موجب رضایت ساکنین و عموم مردم و تکریم شهروندان عزیزمان باشید؟