۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  732
 • بازدید دیروز :

  810
 • بازدید این هفته :

  8056
 • رتبه الکسا :

  23071
ImageWeek
شهبازی برنامه های هفته دولت در آبادان را تشریح کرد
کد خبر : 7987۰۴ | در تاريخ : شهریور ۴, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۰:۳۸ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان صبح امروزدر جلسه شورای اداری شهرستان آبادان که در تالا غدیر این شهرستان برگزار شده ،اجرای دقیق و عملیاتی اقتصاد مقاومتی که مورد نظر مقام معظم رهبری می باشد را مهمترین برنامه دولت تدبیر و امید دانست.

DSC_7223
به گزارش اروندپرس و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان، شهبازی پیش از ظهر دیروز در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: در هشتم شهریور ماه سال ۱۳۶۰ آنانی که نظم جمهوری اسلامی را برنمی تابیدند و نگران از شکل گیری این نهضت مردمی و الهی با پایه گذاری امام راحل(ره) بودند و منطقه و زبانی نیز برا گفتمان نداشتند، دست به اقدامات کورکورانه و ترورهای ناجوانمردانه از جمله بمب گذاری دفتر ریاست جمهوری زدند که منجر به شهادت رجایی و باهنر شد و به این ترتیب تلخ ترین خاطرات را در اذهان عمومی بر جای گذاشتند.
وی اظهار کرد: در پی این حادثه در تقویم نظام جمهوری اسلامی هفته ای تحت عنوان «هفته دولت» نامگذاری شد.
به گفته وی این هفته فرصتی است تا دولتیان بتوانند گزارشی از فعالیتهای حوزه عملکردی خود را که بر مبنای امکانات و تجهیزاتی که در اختیار دارند به انجام رسیده است را به طور صریح وشفاف به اطلاع مردم برساند.
وی تصریح کرد: در آبادان دولت به رغم تمامی مضایقی که با آن روبرو بود، توانست با تدبیر و امید آفرینی که رسالت تمامی مدیران در جمهوری اسلامی است اقدامات قابل قبولی را در بخشهای مختلف به انجام برساند و رضایتمندی حداقلی را در شهرستان ایحاد کند.
فرماندار ویژه آبادان با قدردانی از تلاش مدیران دستگاه های مختلف اداری در شهرستان آبادان و همراهی و همکاری ائمه جمعه در طی مسیر گفت: از میان پروژه های اعلام شده، ۲۶ پروژه راهبردی با اعتباری معادل ۶۰ میلیارد تومان برای افتتاح در هفته دولت تشخیص داده شد.
شهبازی از ۳ پروژه گاز رسانی ،۳ پروژه برق رسانی، یک باب مدرسه ۶ کلاسه، ۳ طرح آسفالت و راهسازی، یک فیبر نوری، ۴ طرح زیرسازی و زیربنایی در روستاهای بخش مرکزی، یک طرح تصفیه آب شرب به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب در طول شبانه روز(در طرح جامع آب آبادان)، ۴ طرح اشتغالزایی با همکاری بخش خصوصی و دولتی با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان به عنوان برخی از این پروژه ها نام برد.
وی از آب به عنوان بزرگترین دغدغه مردم و مسئولان نام برد و افزود: با پیگیریهای انجام شده موضوع اتصال شبکه آبرسانی از فیه (طرح جامع) تا جمشید آباد که در بخش توزیع دچار مشکل بود، کار بازسازی این خط ۱۰۰۰ سی سی استارت خورد، در این طرح شبکه به طور اساسی بازسازی می شود.
وی اظهار کرد: اگر چه وضعیت مالی مبهمی وجود دارد و نتوانیم تمامی اعتبار مورد نیاز را به بخش آب اختصاص دهیم اما قرار شد تا در کمیته برنامه ریزی تعیین شاخص ها بر عهده فرمانداران باشد وبر این اساس ما نیز ۳۰ درصد از اعتبارات شهرستان را به بخش آب اختصاص دادیم .
شهبازی با اشاره به توافق معاون وزیر نیرو در اختصاص یک دستگاه آب شیرین کن به ظرفیت ۱۲ هزار متر مکعب در سالجاری به آبادان تصریح کرد: در زمان حاضر فرآیند نصب و راه اندازی این دستگاه در مرحله گذران مزایده است و طبق اعلام شرکت آبفا خوزستان پیشنهادات در قالب پاکات به این شرکت رسیده است.
اختصاص سهم مناسبی از ماده ۱۸۰ به سیستم آب شهرستان

وی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی خواست تا سهم قابل قبولی را از ماده ۱۸۰ را در سیستم آب تعریف و دنبال کنند تا دغدغه مردم در بخش آب به پایان برسد.
فرماندار ویژه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس و اربعین را نیز در پیش رو داریم، گفت: به منظور شرکت در اجتماع عظیم اربعین حسینی حرکت و راهپیمایی مردم به سمت کربلا شکل می گیرد و در طول این مسیر ما بایستی با ارائه خدمات مطلوب و مناسب خدمتگزار خوبی برای زائران حرم حسینی باشیم.
شهبازی با اعلام خبر تشکیل ستاد اربعین در فرمانداری آبادان افزود: همچون سال گذشته موکبی را در منطقه شلمچه و در جهت ارائه خدمات عمومی به زائران فعال سازی می کنیم، وظایف و مسئولیتهای دستگاههای مختلف نیز از پیش تعیین و به آنان اعلام شده که امید می رود با تلاش خوب و اقدامات مناسب دستگاهها بتوانیم جلب رضایتمندی زائران را نیز موجب شویم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۵ مهر سالروز شکست حصر آبادان اظهار کرد: به طور سالانه برنامه های خاصی را برای این روز تدارک و اجرا می کنیم که امسال نیز متفاوت تر از سالهای گذشته خواهد بود.
وی موضوع بازگشایی مدارس را نیز یادآور شد و تصریح کرد: اداره آموزش و پرورش و شهرداری برای استقبال از مهرماه که فصل شکوفایی استعدادهای فرزندان این سرزمین است، تمامی تلاش و همت خود را بکار برده و نسبت به آماده سازی محیطی مدارس اقدام کنند.

اقتصاد مقاوتی/اقدام وعمل
فرماندار ویژه آبادان همچنین با اشاره به سخنان دیروز ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهور مهمترین موضوع اقتصادی را که در سال جاری در دستور کار قرار دادند، اجرای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی به صورت اقدام و عمل بود و در این راستا نیز برنامه هایی برای استانها و شهرستانها تعریف شد.
شهبازی با بیان اینکه وضعیت اجرایی شدن این راهبرد  در شهرهای آبادان و خرمشهر با توجه به قرار گرفتن آنها در محدوده منطقه آزاد اروند متفاوت تر است، افزود: بر اساس قول مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند وضعیت ۷۴ روستای شهرستان آبادان، چوئبده و اروندکنار از محل کمک به مناطق همجوار بهبود می یابد، به طور مثال با کمک مالی منطقه آزاد اروند کار تکمیل ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی اروندکنار در حال انجام و طبق گفته مسئولان دانشکده علوم پزشکی تا پایان سالجاری به اتمام و بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به قول مساعد منطقه آزاد اروند برای فعالسازی صنایع اظهار کرد: برای ورود خرما به بازار بورس کالا ضمن دعوت از مسئولان ذیربط و گفتگو و بازدید از منطقه تصمیمات خوبی اتخاذ و مسئولان بورس کشور نیز با ورود خرما به این بازار موافقت کردند.
وی تصریح کرد: برای اجرای کامل این هدف نیاز به فراهم شدن زیرساختهایی همچون ایجاد سردخانه و سوله های نگهداری وجود دارد که امید می رود منطقه آزاد اروند در این زمینه ورود کند.
فرماندار ویژه آبادان گفت: بازارچه مرزی اروند کنار نیز که با هدف رونق اقتصادی در این منطقه ایجاد شد پس از طی فراز و نشیبهای فراوان بالاخره ۴ تعاونی مرزنشین اعلام کردند که از این بازارچه به خارج از کشور صادرات کالا داشته اند.
کارت تعاونی مرزنشینان/انشعابات گاز
شهبازی افزود: در زمان حاضر ۵ هزار و ۴۰۰ کارت عضویت در تعاونیهای مرزنشین صادر شده است که در جهت تسریع در تحویل و توزیع کارتها به اعضاء خواستار توجه مسئولان مربوطه هستیم.
وی اظهار کرد: قرار است تا بر مبنای این کارتها نخستین محموله وارداتی برای مرزنشینان در حوزه آبادان از طریق مرزی آبادان ترخیص شود.
فرماندار ویژه آبادان همچنین تلاش اداره گاز برای واگذاری همزمان انشعابات و نصب علمک همراه به ایجاد شبکه را متذکر شد و گفت: با توجه به نزدیک شدن به زمان بازگشایی مدارس دیگر نمی توان پذیرفت که نوار حفاری در سطح شهر وجود داشته باشد، نوارهای حفاری بایستی ترمیم شوند، تا زمانی که ادارات حفار نسبت به ترمیم نوارهای حفاری انجام شده شان را به انجام نرسانند شهرداری نباید مجوز دیگری به آنان بدهد.
شهبازی افزود: ادارات حفار بایستی همزان با انجام حفاریها با به خدمت گرفتن پیمانکار نسبت به پر کردن و ترمیم نوارهای حفاری اقدام کنند، متاسفانه وجود نوارهای حفاری که به شکل گسترده ای در نقاط مختلف شهری وجود دارد سبب بروز دردسر و مشکلات فراوانی برای شهروندان آبادانی شده است که این وضعیت به هیچ وجه زیبنده نیست.

دستگاههای اجرایی شهرستان رصد می شوند
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در راستای امید آفرینی و حضور مردم در بخشهای مختلف بخشنامه ای از سوی دولت در قالب ۲۱ بند تهیه و ارسال شده که به منظور بررسی و ارائه راهکارهای عملی موارد کمیته ای نیز تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: امکاناتی از دولت در اختیار ادارات قرار دارد که بایستی ضمن رعایت چارچوب ها در این زمینه نیز اقدامات مناسب و خوبی انجام شود.
فرماندار ویژه آبادان با تاکید بر لزوم رصد فعالیتهای دستگاههای مختلف اجرایی از سازمانهای مردم نهاد، تشکل های اجتماعی، فرهیخته گان و اصحاب رسانه خواست تا انتقادات، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را  به روابط عمومی فرمانداری آبادان ارائه دهند، این کار به عنوان دخالت در حوزه کارکردی دستگاهها نیست بلکه در چارچوب اداری و انضباط انجام می شود.

چه مدیرانی گزارش عملکرد ارائه دادند؟

در جلسه شورای اداری امروز مدیران دانشکده علوم پزشکی آبادان،آبفای شهری ، روستایی ،اداره گاز شهرستان آبادان و فرماندهی انتظامی شهرستان آبادان گزارشی از عملکرد دستگاه خود و برنامه های پیش رو را به شهبازی ارائه دادند.