۲۸ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۱:۴۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1730
 • بازدید دیروز :

  4495
 • بازدید این هفته :

  34210
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
شهبازی:تاکید استاندار خوزستان بر حل مشکل آب منطقه
کد خبر : 7815۲۳ | در تاريخ : مرداد ۲۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۷:۱۱ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

استاندار خوزستان بر حل مشکل آب منطقه تاکید مجدانه دارد؛ این سخن را شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در جلسه بررسی آخرین وضعیت آب شرب اروند کنار که با حضورصالحی رییس اداره اطلاعات،ترکارانی جانشین فرماندهی انتظامی آبادان،دریس شهردار و اعضای شورای شهر اروندکنار و تنی چند از معتمدین محلی اروند کنار جلسه برگزار شد، ایراد کرد.

DSC_6790
به گزارش اروندپرس و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان ،در ابتدای این نشست شهبازی ضمن خیر مقدم به حاضرین در سخنانی خاطرنشان ساخت:
باید توجه داشت در حال حاضر شرایط سختی بر نظام مقدس جمهوری ایران روا داشته شده اگر چه باید گفت، طبق اطلاعاتی که سخنگوی دولت در خصوص اثرات برجام داده است مشاهده می کنیم از منظر انرژی، تا پیش از توافق هسته ای، ایران اسلامی یک میلیون بشکه نفت صادر می نمود که در حال حاضر به ۵/۲ میلیون بشکه ارتقاء یافته است.هرچند در این خصوص نیز کماکان مشکلاتی حاکم می باشد.
امید است با توجه به ظرفیت سازمان منطقه آزاد اروند، اعتبارات تخصیص یافته استانی در سایر مناطق خارج از محدوده منطقه آزاد هزینه شود.
شهبازی با تشریح وضعیت آب و برق منطقه گفت:
تاسیسات برق شهرستان در حال حاضر تا ظرفیت ۴۰۰ کیلو وات می باشد که نگرانی در این مورد وجود ندارد.
در خصوص وضعیت آب باید گفت جلسات متعددی گرفته شده است.با عنایت به هم افزایی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان، نمایندگان مردم شریف آبادان در مجلس شورای اسلامی، حمایت وزیر محترم نیرو و شخص دکتر شریعتی استاندار خوزستان، امیدواریم مشکلات حوزه ی آب شهرستانهای آبادان،خرمشهر و اروند کنار حل شود.


وزیر نیرو در جریان امورات آب آبادان قرار گرفت

فرماندار ویژه آبادان با اشاره به حساسیت دولت جمهوری اسلامی نسبت به تامین معیشت، حساسیت و آرامش مردم گفت:
پنجشنبه گذشته، مهندس چیت چیان وزیر محترم نیرو با بنده تماس گرفت که طی آن آخرین اطلاعات وضعیت آب آبادان، اروند کنار و چوئبده و دغدغه های مردم منطقه در این حوزه به ایشان داده شد.در همین رابطه قرار است جلسه ای امروز در این وزارتخانه گرفته شود.
شهبازی همچنین از ورود مجدانه ی دکتر شریعتی استاندار خوزستان به موضوع آب شهرستان آبادان و شهرهای اروندکنار و چوئبده خبر داد و اظهار داشت:
قطعا با حمایت های استاندار محترم،می توانیم در تعاقب اقدامات گذشته در کنار مردم باشیم و ضمن فراهم کردن زمینه آسایش مردم، مشکلاتی را که وجود دارند مرتفع سازیم. همچنین مقرر شده است، اعتباری که از سوی استان اختصاص می یابد بیشتر معطوف به رفع مشکل آب منطقه باشد.
اقدام شهرداری و شورای شهر اروند کنار در خصوص تامین دو تانکر آب، تعیین وضعیت نهایی انشعابات غیر مجاز، تغییر شیوه آبیاری نخیلات، همکاری نمایندگان آبادان در مورد اختصاص اعتبار مناسب ماده ی ۱۸۰ برای اصلاح شبکه ی آب رسانی اروندکنار و چوئبده، احداث خط انتقال آب از طرح جامع به جمشید آباد، نصب فیلتر ۱۰ هزار متر مکعب در ایستگاه توزیع آب آبادان و تعویض خط لوله آبرسانی از ابوشانک تا اروندکنار از مواردی بود که در جلسه بررسی مشکلات حوزه آب بخش اروند کنار و مرکزی آبادان به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.