۰۱ آبان ۹۶ ، ساعت ۱۱:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1170
 • بازدید دیروز :

  2245
 • بازدید این هفته :

  39565
 • رتبه الکسا :

  35945
ImageWeek
شعار قومیتی در انتخابات شورا محکوم به شکست است
کد خبر : 10130۰۹ | در تاريخ : اسفند ۹, ۱۳۹۵ | ساعت : ۳:۵۹ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد. سهم آبادان از سیزده عضو به نه عضو کاهش پیدا کرده است که این کاهش را به فال نیک می گیریم و امید داشتیم که تعداد اعضای شورای آبادان به عدد ۶ برسد.

شورای شهر محل کارکرد گروهی است. اتاق خوش فکرهای یک شهر. کسانی که با یک هدف مشترک پای به عرصه ی خدمتگزاری برای مردم نهاده اند. تنها نیم نگاهی به شوراهای اول تا چهارم کافی است که بدانیم هر کدام از این شوراها چه خدماتی به مردم ؛ به بستگان خود و یا اصلا به خانواده ی خود داشته اند!

هیچکس از هزینه کردهای این شوراها نمی پرسد چون شوراها اجرایی نیستند که بخواهند بودجه و ردیف اعتباری نجومی داشته باشند. اما آیا این مشاوران ؛ بی مزد و منت هستند و کار می کنند؟ قطع به یقین خیر و قانون برای تک تک اعضای شورا جیره و مواجبی در نظر گرفته که از جیب مردم شهر و توسط شهرداری به حسابشان واریز می شود که البته چون قانونی است مبارکشان باشد.

این روزها برخی پیام ها آنقدر آزاردهنده هستند که آدمی را بیاد فتوحات عهد عتیق می اندازد و رجزخوانی ها و نقالی ها از اعتبار و افتخار گذشتگان قوم و قبیله.

زاگرس نشینان عنوان ناقص و نامناسبی است که از سوی بختیاری های مقیم آبادان برای خود انتخاب کرده اند چون بنا به این عنوان دیگر نمی توان آنها را ساکن آبادان قلمداد نمود چون اصولا فاصله ی جلگه آبرفتی آبادان تا سلسله جبال زاگرس زیاد است. بنابراین در وهله نخست تشکیلات زاگرس نشینان که مقیم آبادن هستند باید فکری به حال این عنوان کنند. اما موضوع بعدی متن پیامی است که امروز در شبکه های اجتماعی تحت عنوان گزارش نشست انتخاباتی بختیاری های مقیم آبادان منتشر شده است.

ضمن ادای احترام به قوم پر افتخار بختیاری و فرزندانی از این قوم که به هر دلیل در آبادان سکونت دارند ذکر این نکات پر اهمیت است:

۱-شورای شهر متعلق به همه ی مردم یک شهر است و وقتی شما می دانید که در آبادان قومیت پر افتخار عرب هم هستند که اتفاقا بخشی از آنان بومی واقعی و نسل اندر نسل در این منطقه می باشند چرا با انتشار این پیام بگونه ای وانمود می کنید که قومیت گرایی را پیش گرفته اید؟

۲-در لیست شما فقط بختیاری ها هستند آیا این بدان معناست که جز خودتان ؛ افراد شایسته ی دیگری چه از عرب ها یا بلوچ ها یا فارس ها لایق و شایسته ی هم نشینی با خود نیافتید؟

۳-تعداد اعضای شورای پنجم ۹ نفر خواهد بود و شما خواهان چهار کرسی از آن شده اید.آیا این سهم را بر اساس جمعیت بختیاری مقیم در آبادان محاسبه کرده اید یا اینکه ترازوی محاسبات دیگری داشته اید؟

در پایان تاکید می کنم که تمامی اقوام ایران زمین ؛ ارزشمند و والا هستند و جنگ هشت ساله بهترین آزمون برای اتحاد و یکپارچگی اقوام پر افتخارمان بود که بدان افتخار می کنیم پس لطفا دست از قومیت گرایی در مجموعه ی شهر آبادان بردارید و خودتان هم می دانید که این دیوارکشی ها و سهم خواهی ها میشود ادامه ی عقب افتادگی هایی که هنوز گرفتارش هستیم.

قطع به یقین قومیت گرایی شعار مناسبی نیست و توصیه می کنم در آن تجدید نظر نمایید.

مهرداد معماری

رسانه اجتماعی اروندپرس

 1. ناشناس گفت:

  متاسفانه این تفکر کثیف باعث شده شهرها به چند قسمت تقسیم بشود و اتحاد و صفا بین مردم از بین برود

 2. ناشناس گفت:

  این جماعت باعث پسرفت شهر شدن بابا چقدر قوم گرایی