۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  7365
 • بازدید دیروز :

  3590
 • بازدید این هفته :

  48585
 • رتبه الکسا :

  36449
ImageWeek
شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی خوزستان از درون استان خرید کنند
کد خبر : 6876۰۱ | در تاريخ : تیر ۱, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۱:۲۴ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: قاچاق امروزه برای کشور ما همانند تیر زهرآلودی است که به قلب کارگران ما می‌خورد به طوری که هرچیزی که از جای دیگر تامین شود با وجود اینکه خودمان توانایی تامینش را داریم مثل این است که تیری به دل کارگرمان زده‌ایم.

جزایری

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره موضوع اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه ایام ماه مبارک رمضان به امیرمومنان امام علی(ع) تعلق دارد، اظهار داشت: اگر بخواهیم از ائمه اطهار درس بگیریم باید معنای اقتصاد مقاومتی را پیدا کنیم چرا که اقتصاد مقاومتی با شناخت و عمل به دستورات ائمه اجرایی می‌شود.

وی افزود: اصحاب رسانه درباره اقتصاد مقاومتی مسئولیت ویژه‌ای برعهده دارند و باید در این زمینه با بیان مطالب فرهنگ سازی کنند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان بیان کرد: وقتی کلمه عبادت مطرح می‌شود اعمالی از جمله نماز و روزه در ذهنمان نقش می‌بندد ولی امام علی(ع) با خدوند عهد بسته بود که در همه زمینه‌ها عبادت کند. عبادت به روایتی ۷۰ جزء دارد که کسب روزی حلال یکی از جزء‌ها است.

 

وی گفت: امام علی(ع) به اطراف مدینه می‌رفتند و با کاشت هسته‌های خرما بیابان‌ها را به نخلستان‌ تبدیل می‌کردند تا برای مردم کار و موجبات کسب روزی حلال فراهم کنند بنابراین اینکه انسان کار کند و نیز فرصت انجام کار را برای دیگران تولید کند یعنی عبادت کرده است.

آیت‌الله جزایری با بیان اینکه اگر می‌خواهید شیعه علی(ع) باشید باید به میدان کار بروید ولی متأسفانه جوانان امروز فقط به دنبال کارهای پشت‌میزی هستند، عنوان کرد: اگر ما می‌گوییم شیعه هستیم پس همه کارهایمان باید تفسیر و توجیه دینی داشته باشد و وقتی از اقتصاد مقاومتی سخن می‌گوییم یعنی از شیوه‌هایی از جمله عرصه تولید و تأمین امنیت غذایی سخن گفته می‌شود که حضرت علی(ع) آنها را عبادت می‌دانست.

وی افزود: اگر بخواهیم تهدیدات جهانی را پشت سر بگذاریم و از آسیب‌ها و ضربه‌هایی که دشمنان هر روز در صدد رساندن به ما هستند، بگذریم باتوجه به دستور و تاکیدات مقام معظم رهبری باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه رهبر می‌فرمایند در رابطه با جنگ‌های اقتصادی راه حل واقعی داریم، بیان کرد: باید راه حل‌ها را عملی کنیم و فقط بر سر کاغذ ننویسیم؛ اگر دقت کنیم این راه حل‌ها درس‌های دینی ما و راه و روش حضرت علی(ع) هستند.

آیت‌الله جزایری خطاب به اصحاب رسانه عنوان کرد: اصحاب رسانه و حتی منبرها نقش پررنگی دارند که این مباحث و موضوعات را به گوش مردم برسانند. مقام معظم رهبری برای موضوع اقتصاد مقاومتی بارها تأکید کرده‌اند ولی لبیک خاصی نمی‌شنوند امروز می‌خواهیم لبیک بگوییم چرا که کار با شعار حل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه کشور و دولت در شرایط رفاه نیست پس باید طرح‌های کم هزینه ولی درآمدزا و لازم برای جامعه اجرایی شود، تصریح کرد: در زمان تبلیغات مجلس خبرگان رهبری وقتی به روستاها مراجعه داشتیم بیش از ۹۰ درصد نامه‌هایی که به دست ما می‎‌رسید برای حل مشکل بیکاریشان بود؛ وقت آن رسیده که چاره‌ای اندیشیده شود. با این امکانات محدودی که داریم طرح‌هایی اجرا شوند که خیل عظیم بیکاران را به کار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان بیان کرد: باید در روستاهایمان با توجه به منابع و ظرفیت‌هایی که در استان داریم شغل ایجاد کنیم. به طور مثال خوزستان منبع بزرگ تولید داروهای گیاهی است که در هیچ کجای کشور همانند آن و با همان کیفیت یافت نمی‌شود؛ گیاهانی که می‌توانند صادر شوند.

وی افزود: باید به آنهایی که در زمینه‌هایی از جمله پرورش قارچ، بلدرچین، شترمرغ و دیگر شغل‌های کم خرج می‌خواهند فعالیت کنند وام‌های قرض الحسنه بدهیم؛ بانک‌ها وام‌های قرض الحسنه با اقساط کم بدهند و برای باز پس گیری عجله نکنند.

آیت‌الله جزایری درباره شهرها عنوان کرد: باید از ادارات، شرکت‌ها، پتروشیمی‌ها و شرکت نفت شرعی و قانونی بخواهیم که تاجای که امکان دارد خریدهایشان در داخل استان انجام شود و نیز قطعات یدکی مورد نیازشان را در درون استان بسازند که البته این امر نیاز به آموزش دارد.

وی افزود: با هدف آموزش کار در بین دانشجویان و جوانان ۶ هزار متر از مصلی امام خمینی(ره) در اهواز را در اختیار اداره کل تعاون، کار و رفاه قرار داریم تا بتوانند به جوانان کار یاد بدهند البته کاری که بازار داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق طرح‎ دیگری است که باید در کشور اجرا شود و نیز مبارزه با قاچاق باید واقعی و جدی باشد، بیان کرد: قاچاق امروزه برای کشور ما همانند تیر زهرآلودی است که به قلب کارگران ما می‌خورد به طوری که هرچیزی که از جای دیگر تامین شود با وجود اینکه خودمان توانایی تامینش را داریم مثل این است که تیری به دل کارگرمان زده‌ایم.

وی درباره استاندار جدید خوزستان گفت: استاندار جدید خوزستان بومی هستند و می‌خواهند که خدمت کنند پس نباید با مناقشات مواجه شوند. درست است که برخی مایل نبودند ولی ما دیگر باید به تشویق استاندار بپردازیم چرا که در استان خیلی گرفتاری داریم و وقت دعوا نداریم.

آیت‌الله جزایری با بیان اینکه باید همه قول دهیم که در خط رهبری و مطیع عوامل رهبری باشیم، عنوان کرد: همه اقداماتی که مطرح شد و استانی بودند یک کار گروهی را می‌طلبد که ریاستش با استاندار است پس باید با تشویق و راهنمایی و با نیت خیر همه باهم کارها را پیش ببریم.