۰۵ آذر ۹۷ ، ساعت ۱۱:۵۵
شرفی در نطق میان دستور خود غوغا کرد
کد خبر : 13349۱۳ | در تاريخ : شهریور ۱۳, ۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۵۱ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

شرفی امروز سه شنبه ۱۳ شهریور ماه ۹۷ در نطق میان دستور خود غوغا کرد.


📢مردم حوزه انتخابیه بنده بیش از ۱۷ سال از آب شرب سالم بی بهره بوده و آب کثیف و آلوده بیماری های گوناگون را در دیارشان فراگیر کرده است، مردم مظلومی که از آلودگی هوا به ندرت می توانند آسمان آبی را مشاهده کنند، مردمی که دریا دارند اما قوانین من درآوردی شغل سخت ماهیگیری را برای آنها سخت تر کرده است، مردمی که روزگاری بزرگترین تولیدکننده خرمای باکیفیت در منطقه بودند اما امروز حق آبه آنها دزدیده می شود و در مقابل چشمشان شاهد از بین رفتن نخلستان های خرمایشان هستند.

مردم مظلومی که بیش از ۱۴ سال به حسابشان منطقه آزاد تجاری اروند راه اندازی شده است اما دریغ از گشوده شدن گره ای از مشکلاتشان، به نام آنها و به کام دیگران تمام می شود.

نام فرمانداری ویژه و منطقه آزاد تجاری را یدک می کشیم اما کارگر شهرداری ما از اینکه حقوق ناچیز اش چند ماه عقب می افتد باید خودسوزی کند و کک کسی هم گزیده نمی شود.

مردم مظلومی که مدیران نا کارآمد و دون شأن شان امورات آنها در دست گرفته است و در مقابل حقی برایشان استیفا نمی کنند، آبادان آب دارد اما سهم ما از این آب تشنگی، خشکیدگی رودخانه ها و مرگ ایستاده نخیلات است، فقط به دلیل چشم پوشی مسئولین استان در برابر برداشت غیر مجاز آب در بالادست رودخانه کارون برای کشت برنج و پرورش ماهی و انتقال دزدانه و محرمانه آن است.

آب کشاورز زحمت کش آبادانی را غصب کرده و زندگی ش را به خاک سیاه نشانده است، بیش از ۱۵ ماه است که موضوع آب و بی توجهی مسئولان استان را یادآور این دولت شده ام اما آنچه به جایی نرسیده فریاد است. برای مصاحبه ای گوینده و خبرنگاری کلمه ای پس و پیش می کند همه رصد می کنند و تذکر می دهند اما چطور ممکن است ۱۷ سال بی آبی، کم آبی را کسی رصد نکند و یقه گیر مسئولی نشود، چرا کسی دردش نمی آید مگر دراین رابطه ۱۵ سال پیش آن فاجعه در آبادان رخ داد، چه کسی اهمال کاری و پشت گوش اندازی مسئولین را به محاکمه می کشاند، کدام مرجع خسارت چندمیلیاردی وارد به کشاورزان آبادانی را پاسخگو است.

سرمایه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نخل از بین رفته حالا مسئولان بیاید و به گردن خدا بیندازید که خشکسالی شده است، حق آبه کارون و بهمن شیر را دزدید و خود را به کوری زدید تا بیشتر دزدیده شود و بعد از خشکسالی بگوید، چطور شد طرح آب رسانی غدیر را که ۱۲ سال وعده دروغش را میدادیدو پشت گوش می دادید به سرعت عملیات اجرایی آن را به دست گرفتید، بله مردم آمدند و بی کفایتی شما را فریاد زدند، دروغ گویان فریب کار سازمان آب خوزستان را یقه گیر شدند.

برای بدبختی مردم دراین مدت طولانی، آیا حتی یک نفر پس گردنی هم خورد؟

استاندار، سازمان آب خوزستان، حق آبه رودخانه بهمنشیر را رها کنید…، و از خدا بترسید، و بترسید که دست خدا از آستین مردم آبادان بیرون بیاید و یقه گیر شما شود، چرا در این اوضاع کشور آب به آسیاب دشمن می ریزید، بارها درصدد رفع موانع غیر ضروری درامور مربوط صید و صیادی و قایق داران برآمدیم و قیمت بالای سوخت را به مسئولین یادآوری کردیم، اما با تنگ نظری مسئولینی مواجه می شویم که درک درستی از اولویت رفع مشکلات معیشتی مردم ندارند.

برداشت روادید و ورود شهروندان کشورهای همسایه به منطقه آزاد اروند آن هم بدون آسیب شناسی های محتمل آن و تردد لجام گسیخته اتباع بیگانه با توجه به سقوط ارزش ریال در برابر پول کشورهای منطقه، غرور ملی مردم را جریحه دار کرده است و متاسفانه رفتار شتابزده مدیران منطقه آزاد ناهنجاری هایی را بر روح و روان مردم تحمیل کرده و هزینه زندگی را بر مردم گران کرده است.

اولویت بندی برخی طرح های در دست اقدام مدیران منطقه آزاد اروند سلیقه ای بوده و بدون هیچ گونه ضرورت و توجیه اقتصادی انجام می شود، هشدار می دهم وضعیت استخدام غیر بومی در آبادان آسیب است، مسائل روزمره اجتماعی سایر کشور دراین شهرستان به دلیل ناکارآمدی مدیران به سادگی به موضوعات امنیتی تغییر رویکرد می دهد.

وزیر کشور دولت تدبیر و امید، جناب رحمانی فضلی، چگونه است چشم بر عزل و نصب های ناروا بسته اید و نظاره گرد انتساب باج خواهانه شده اید؟ قول می دهید و به وعده عمل نمی کنید، متاسفانه شما و استاندار بامردم آبادان صادقانه رفتار نکرده اید. موضع گیری حزبی در هنگام رقابت های انتخابی جایز است .

پ.ن: شهروند خبرنگار آبادان این اظهارات را شجاعانه ؛ موثر و در جهت منافع مردم آبادان ارزیابی کرده و مصرا از آقایان کعبی و مختار می خواهد که طی اعلامیه ای مشترک از مطالبات بر حق آقای شرفی حمایت کنند در غیر این صورت مردم بویژه قشر آگاه جامعه نسبت به آنان به گونه ای دیگر برداشت خواهند کرد.

http://t.me//abadan_khabarnegar