۲۸ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۱:۴۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  1
 • بازدید امروز :

  1740
 • بازدید دیروز :

  4495
 • بازدید این هفته :

  34220
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
شرط بقای صندلی های مدیران در شهرهای سیاست زده کدام است؟
کد خبر : 11311۲۹ | در تاريخ : تیر ۲۹, ۱۳۹۶ | ساعت : ۴:۴۳ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

برخی از شهرها سیاست زده هستند مثل آبادان و خرمشهر و مسجد سلیمان و خلاصه هر شهری که ثروتمند باشد ؛ محله ی تاخت و تاز سیاسیون است.

آبادان تا پیش از الحاق به منطقه آزاد اروند همینی بود که الان هست با دو سه مشکل کمتر. تا اون زمان ؛ برای مشغول شدن در یک جایی و بقولا نون خوردن باید دم یکی از سه نماینده رو می دیدی و اون هم شما رو به ادارات تابعه خود معرفی میکرد. اما بعد از روی کار آمدن تشکیلات ملوک الطوایفی در دو شهر آبادان و خرمشهر و تبدیل شدن به منطقه آزاد اروند ؛ اوضاع بکلی عوض شد و قدرت نمایندگان مردم این دو شهر در مجلس تا جایی کاسته شد که تنها راه برای برون رفت از کاهش قدرت را در نزدیکی به هیات مدیره ی سازمان منطقه آزاد اروند دیدند و اینجا بود که قوانین منطقی و علمی جاذبه و دافعه در این دو شهر به یکباره فرو ریخت و تابعی جدید و قوانین نانوشته ی تازه ای شکل گرفت که نتایج آن را مردم در قالب عزل و نصب های متحیرانه و در پاره ای موارد غافلگیر کننده شاهد بودند و هستند.

امروز شرط بقای مدیران شهرهای سیاست زده نظیر آبادان ما ؛ نزدیکی به متولیان سازمان منطقه آزاد اروند است تا جایی که دیگر خبری از مخالفت های آنچنانی انواع برندهای سینه سوخته !!! برای لااقل یک نگاه ساده و البته عمرانی – رفاهی به این شهر هم شنیده یا دیده نمی شود و بقولا همه در غار خود خزیده اند و ما از درون آن غارها بی خبریم !

عجیب است وجه مشترک شهرهای سیاست زده و آن برخورداری از ثروت فراوان است. دوست بسیار ارجمندم جناب سید قدیر رمضانی که از پیشکسوتان و در عین حال اهل قلم و اندیشه ی آبادان است مطلبی برایم فرستاد که با شما قسمتش می کنم و یادداشتم را با این مطلب به پایان می برم:

آمارها سخن می گویند؛
قابل توجه مسئولان و نمایندگان محترم

مساحت ایران؛
۱ درصد جهان است
جمعیت ایران؛
۱درصد جهان است
منابع اقتصادی ایران ؛
۹ درصد منابع جهان است

پس باید مردم ایران نسبت به مردم کشورهای دیگر ۹۰۰ درصد بیشتردر رفاه باشند!

مساحت خوزستان ؛
۴درصد کشوراست
جمعیت خوزستان ؛
۵درصد کشوراست
منابع اقتصادی خوزستان؛
۲۰ درصد کشوراست
پس باید شهروندان خوزستانی ۴۵۰درصد از مردم دیگر استانهای کشور در رفاه بهتری باشند!
مساحت آبادان؛
۵ درصدخوزستان است
جمعیت آبادان؛
۶درصد خوزستان است
منابع اقتصادی آبادان،
۱۶ درصد خوزستان است
پس باید سطح رفاه شهروندان آبادانی ۳۲۰ درصد نسبت به مردم سایر شهرهای خوزستان بهتر باشد!

رسانه اجتماعی اروندپرس