۱۲ فروردین ۹۷ ، ساعت ۰۳:۴۹
آمار سایت
  • کاربران آنلاین :

  • بازدید امروز :

  • بازدید دیروز :

  • بازدید این هفته :

  • رتبه الکسا :

    21705
ImageWeek
سینما «کیهان» آبادان چه وضعیتی دارد؟
کد خبر : 12822۰۲ | در تاريخ : آذر ۲, ۱۳۹۶ | ساعت : ۱۰:۰۱ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

وابط عمومی مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی در مرداد ماه ۱۳۹۲ اعلام کرده بود که ملک سینما کیهان آبادان به مجتمع اقتصادی کمیته امداد واگذار شده ولی به بهانه راه اندازی سینما در تصرف شرکت ایثارگران واگذار شده بود.

سینما کیهان آبادان واقع در چهار راه لین یک احمدآباد این شهر است که همچنان ( آذرماه ۱۳۹۶) به حال خود رها شده است.مجتمع اقتصادی کمیته امداد در سال ۱۳۹۲ طی اعلامی گفته بود : متاسفانه در این مدت نه تنها هیچ اجاره‌ای پرداخت نشده بلکه سینمایی نیز راه اندازی نشده و ملک مذکور به صورت مخروبه‌ای درآمده که بر اساس رای دادگاه شعبه حقوقی آبادان پس از بررسی‌های طولانی و مشخص شدن ذینفع، دستور تخلیه آن صادر شده است.

همچنین روابط عمومی مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی در آن اعلامیه بیان کرده بود: ادعای بازسازی ملک مذکور و پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان به مجتمع اقتصادی نیز کذب محض و عاری از حقیقت است.

سینما کیهان بعد از انقلاب بازسازی شد و در حال حاضر با دارا بودن دو سالن نمایش همچنان در حدود نه سال است بدون استفاده است.این ها در حالی است که آبادان بجز تاتر شهر که متعلق به بخش خصوصی است فاقد امکانات فرهنگی و هنری نظیر سالن آمفی تئاتر و یا حتی فرهنگسرا می باشد و تا به امروز هیچ یک از متولیان فرهنگی و هنری شهر نظیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند که در سازمان منطقه آزاد اروند مستقر شده نیز به این موضوع ورود نمی کنند. اینها در کنار عدم توجه ی فرمانداری برای تعیین تکلیف این موضوع و دیگر زیر ساخت های فرهنگی نظیر دیگر سینماهای مخروبه ی آبادان آن هم بعد از  سپری شدن بیش از ربع قرن از پایان جنگ این ذهنیت را نزد هنرمندان و علاقمندان به آثارر هنری مثل تاتر و سینما برانگیخته که اصولا مسوولان آبادان دغدغه ای به نام فرهنگ و هنر ندارند.

رسانه فرهنگ و هنر اروندپرس انتظار دارد که شخص فرماندار در این خصوص ورود کرده و توضیحاتی درخصوص علل بی توجهی به ساختمان های مخروبه و بلااستفاده ی فرهنگی و هنری شهر بدهد.