۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۷:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1715
 • بازدید دیروز :

  5080
 • بازدید این هفته :

  24070
 • رتبه الکسا :

  25456
ImageWeek
سه استراتژی اصولگرایان در انتخابات آینده
کد خبر : 8290۱۷ | در تاريخ : شهریور ۱۷, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۱:۴۵ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

برخلاف اصلاح طلبان که همچنان حمایت خود را خیلی زود از حسن روحانی در انتخابات ۹۶ اعلام کرده‌اند اما در میان اصولگرایان هنوز وحدت نظری وجود ندارد. علیرغم آنکه مصباحی مقدم طرح بحث عبور از روحانی هنوز زود است، ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا معتقد است اصولگرایان قطعا از روحانی حمایت نخواهند کرد.
۲۰۴۶۹۷۶
به گزارش اروندپرس ؛ ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا در همین باره در قاطعانه گفت که این جریان از حسن روحانی حمایت نخواهد کرد. وی که قاطعیت را از نحوه بیانش نیز می‌شد تشخیص داد گفت: «اصولگرایان با کاندیدایی به نام حسن روحانی به میدان انتخابات نخواهند آمد».

وی ادامه داد:«ممکن است اگر کشور در شرایط ویژه و منحصر بفردی قرار بگیرد آنها از وی حمایت کنند در غیر اینصورت گزینه آنها روحانی نخواهد بود.» وی در ادامه گفت:«من معتقدم به احتمال بسیاری قوی این جریان با یک یا دو کاندیدا به صحنه انتخابات خواهند آمد».

روحانی نان و نمک اصولگرایان را خورده است اما…

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه این قاطعیت اصولگرایان ریشه در چه عملکرد روحانی دارد گفت: «آقای روحانی هیچ پلی را پشت سرشان با اصولگرایان سالم نگذاشته است.» این فعال اصولگرا در پاسخ به این سوال، که حسن روحانی اساسا چهره‌ای اصولگراست و از نظر تشکیلاتی به جامعه روحانیت مبارز وابسته است گفت: « اتفاقا سوال ما هم همین است که ایشان چرا نان و نمک روحانیت مبارز را خورده و اینگونه رفتار کرده‌اند».

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که مهمترین وزارتخانه‌ها مانند کشور به اصولگرایان پرداخته شده است، گفت:« بله؛ به قول شما وزارت کشور را شخصی اصولگرا هدایت می‌کند اما چند استانداری به اصولگرایان اختصاص یافته است؟» وی در ادامه گفت:«البته این استانداری‌ها لزوما به اصلاح طلبان نرسیده است اما استاندارها از اصولگرا نیز انتخاب نشده است».

احتمال سکوت اصولگرایان در انتخابات ۹۶

ناصر ایمانی از احتمال اتخاذ موضع سکوت توسط اصولگرایان در انتخابات ۹۶ حرف می‌زند. وی در همین رابطه گفت:« اصولگرایان احتمالا به سه رویکرد وارد انتخاب خواهند شد. آنها در درجه اول به دنبال آن هستند تا با معرفی نامزد وارد رقابت شوند و در گام بعدی ممکن است موضع سکوت را پیش بگیرند. در نهایت و درجه آخر آنها از روحانی حمایت خواهند کرد».

وی سپس این نکته را یادآور شد که:«جایگاه آقای روحانی در دور دوم انتخابات همانند آقای هاشمی و خاتمی نیست. دور دوم این افراد با دوران آقای روحانی قابل قیاس نیست. همینطور پایگاه اجتماعی، عملکرد و کارنامه آنها هم با یکدیگر قابل قیاس نخواهد بود.»

اصولگرایان افرادی در قواره ریاست جمهوری را دارند

ناصر ایمانی سپس در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه اصولگرایان چه کسی را در قامت ریاست جمهوری دارند یادآور شد:«اگر به گذشته برگردید خواهید دید در چند ماه منتهی به انتخابات خرداد ۷۶، کمتر کسی تصور می‌کرد آقای خاتمی برنده انتخابات شوند. این موضوع درباره آقای احمدی نژاد نیز اتفاق افتاد. در آن دوره هم کسی تصور نمی‌کرد شهردار تهران برنده انتخابات ریاست جمهوری شود. حتی ‌می‌توان این مسئله را درباره آقای روحانی هم صادق دانست.».

وی همچین یادآور شد مشکلی از نظر وجود فردی برای ریاست جمهوری وجود ندارد ولی مشکلی که هست در این هست که در فضای فعلی سیاسی کشور همه شخصیت‌های سیاسی کشور از همه جناح‌ها توسط اصولگرایان و اصلاح‌طلبان تخریب می‌شود. وی در نهایت گفت:«من باور ندارم دچار قحط الرجال هستیم؛ علاوه بر چهره‌های موجود در هر دوجناح، افراد مستقلی هم هستند که وابستگی جناحی ندارند اما توانمند هستند.».

وی سپس درباره اینکه آیا گزینه احتمالی ریاست جمهوری اصولگریان توانایی شکست حسن روحانی را دارد گفت:«حتما گزینه در حدی خواهد بود که بتواند با حسن روحانی رقابت کند. هرچند دور دوم آقای روحانی است و مردم عمدتا به کسی رای می‌دهند که ریس جمهور است. اما در نهایت اصولگرایان با نامزدی وارد رقابت خواهند شد که بتواند با ایشان رقابت کند.».

ناصر ایمانی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا احمدی نژاد نقش نیابتی را در رقابت‌های انتخاباتی عهده‌دار خواهد شد یا خیر گفت:«اصلا اینطور نخواهد شد؛ اقای احمدی نژاد نه از هیچ کس وام می‌گیرد و نه به کسی وام می‌دهد». ایمانی در واکنش به اینکه آیا گزینه مد نظر شما احمدی نژاد است یا خیر گفت:«گزینه‌هایی که در ذهن شما می‌چرخد محدود است» .