۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۷:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1725
 • بازدید دیروز :

  5080
 • بازدید این هفته :

  24080
 • رتبه الکسا :

  25456
ImageWeek
سهم سفره مردم خوزستان از پروژه های بزرگ نفتی بسیار کم است
کد خبر : 8134۰۹ | در تاريخ : شهریور ۹, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۲:۴۳ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در خوزستان متضمن آینده بهتری برای کشور است، گفت: در صورت عدم توجه به نابسامانی‌های موجود در استان این نابسامانی‌ها در آینده تهدیدی جدی گریبانگیر کشور خواهد شد.
 ۱۲۴۰۱۶_۵۸۶
همایون یوسفی در نشست شورای برنامه ریزی که امروز، ۸ شهریورماه با حضور وزیر نفت در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد خوزستان از سال‌های گذشته مبتنی بر نفت بوده است اما اکنون عدم پاسخگویی صنایع نفتی خوزستان به معیشت مردم را مشاهده می‌کنیم.
وی افزود: سهم سفره مردم از پروژه‌های بزرگ نفتی در استان بسیار کم است که انتظار می‌رود با تمهیدات ویژه این سهم پربارتر شود.
یوسفی خواستار تشکیل کمیته پشتیبانی صنایع نفت خوزستان در وزارت نفت شد و خاطرنشان کرد: با توجه به طولانی بودن خطوط و لوله‌های نفت در استان به نظر می‌رسد باید واحدهای بهره‌برداری در نزدیک مناطق نفتی احداث شود تا هم امنیت بیشتری را تضمین کند و هم اقتصاد مردم را رونق ببخشد.
وی همچنین از وزیر نفت خواستار تدوین طرح جامع برای آینده صنعت نفت استان، تعیین تکلیف وضعیت استخدام دانشجویان دانشگاه صنعت نفت، اجرای پروژه‌های پژوهشی در دانشگاه‌های استان، راه‌اندازی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای وحمایت از تیم‌های فوتبال استان شد.
مناقصات نفتی در خوزستان برگزار شود
در ادامه نشست اقبال محمدیان، نماینده مردم رامهرمز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نرخ بیکاری در استان اظهار کرد: از وزیر نفت می‌خواهیم که مناقصات نفتی را در خوزستان برگزار کند و یا در صورت برگزاری این مناقصات در تهران فقط پیمانکاران خوزستانی مشارکت داده شوند.
وی با تشکر از دستور وزیر نفت مبنی بر استقرار دفتر شرکت مارون در شهرستان رامهرمز تصریح کرد: انتظار می‌رود قفل عدم بکارگیری نیروهای بومی در شرکت‌های نفتی به دست وزیر نفت باز شود. همچنین حمایت وزارت نفت از فعالان اقتصادی بخش خصوصی قطعاً رونق اقتصادی و اشتغالزایی به ویژه برای جوانان را رقم خواهد زد.
عدم جذب نیروی بومی توسط شرکت‌های نفتی توجیه‌ پذیر نیست
همچنین قاسم ساعدی، نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار کرد: خوزستان در دولت‌های گذشته همواره در عرصه‌های مختلف نظام حضور یافته است اما اکنون که تنها ۹ ماه تا انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده، هنوز هیچ اقداماتی که برای مردم محسوس باشد انجام نشده است.
وی تصریح کرد: عدم جذب نیروهای بومی توسط شرکت‌های نفتی غرب کارون توجیه‌پذیر نیست و تخریب محیط زیست تنها اثر این شرکت‌ها به منطقه بوده است. باید در گزارشات مختلف واقعیات منعکس شوند و محیط زیست باید واقعیت‌ها را منعکس و پرونده‌های حقوقی چندین ساله علیه شرکت‌های نفتی را منتشر کند.
ساعدی با بیان اینکه باید از آه مردم ترسید، عنوان کرد: مردم هویزه و دشت آزادگان از محروم‌ترین مردم کشور محسوب می‌شوند، بنابراین خوزستان و به ویژه این دو شهرستان و مناطق غرب کارون را جدی بگیرید.