۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  490
 • بازدید دیروز :

  764
 • بازدید این هفته :

  7949
 • رتبه الکسا :

  23846
ImageWeek
سرگروه های فضای مجازی آبادان همدیگر را دیدند
کد خبر : 8636۱۰ | در تاريخ : مهر ۱۰, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۲:۵۱ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

پیش قدم شدن یکی از مدیران گروه های فضای مجازی آبادان کافی بود تا دیگران نیز اعلام حضور کنند. عصر روز جمعه نهم مهرماه ۱۳۹۵ بیست و یک نفر از مدیران گروه های فضای مجازی آبادان به دعوت آقای کورش نادری ؛ مدیر گروه « آبادان آباد» گرد آمدند تا علاوه بر رویت واقعی یکدیگر ؛ قدری از اهداف گروهی خود بگویند و تمهیدات لازم برای تشکیل اتاق فکر مشترک را برنامه ریزی کنند.

۹۸۹۸۹۸

در ابتدای این نشست ؛ آقای علمدار کاظمی با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ؛ رسما برنامه را آغاز نمود.سپس آقای کورش نادری بعنوان میزبان ؛ ضمن خیرمقدم به مدعوین حاضر ؛ خظاب به جمع گفت : مطابق آمار غیر رسمی حدود ۲۰۰ هزار کاربر شهرستان آبادان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بصورت متناوب آنلاین هستند. گروه های آبادانی پرتعدادی در تلگرام و واتساپ مشغول فعالیت هستند که سرگروه های برخی ازآنان شما دوستان هستید.

نادری افزود : گروه های فضای مجازی ظرفیت بسیار بالایی هستند که اگر در مسیر هم افزایی و همفکری قرار بگیرند می توانند منشاء خیر و برکت فراوانی در شهرستان آبادان بشوند.

وی ادامه داد: برای رفع مشکلات شهر ؛ نیازمند تعامل و تعاون و همفکری سازنده بین شما مدیران فضای مجازی می باشیم. فلذا پیشنهاد می کنم گروهی ویژه با عضویت تمامی ادمین های گروه های مجازی آبادان تشکیل بدهیم تا نقشه راه را با کمک یکدیگر ترسیم نماییم. همچنین پیشنهاد می کنم که اینگونه نشست های حضوری ؛ لااقل ماهی یکبار اتفاق بیافتد و معتقدم که این نشست ها منجر به تشکیل تشکلی قانونی و رسمی بشود.

در ادامه نشست ؛ آقای صمد صادقی از پیشکسوتان تعلیم و تربیت و مدیر گروه « خانواده بزرگ رازی » زی سخنانی گفت : زمان ؛ سرمایه بزرگی است و نباید اجازه دهیم که حجم بالای زمانی که در فضای مجازی سپری می شود به بطالت و بیهودگی بگذرد.

آقای حمید کوراوند مدیر گروه مجازی « تاراز»  نیز گفت : گروه های مجازی ایفاگر نقش مهمی در توسعه کشور می باشند. فعالیت های این گروه ها در زمان انتخابات و انتخاب راه درست ؛ به اوج خود رسید و می رسد. البته مراد من از انتخابات ؛ صرفا مجلس و شورا و ریاست جمهوری نیست بلکه منظور انتخاب راه درستی است که حاصل خرد جمعی باشد.

آقای علمدار کاظمی یکی دیگر از فعالان اجتماعی بود که گفت: آبادان بدلیل انبوه مشکلاتی که احاطه اش کرده ؛ آمادگی بسیاری برای تقویت انگیزه ی تشکیل گروه های مجازی دارد. آبادان ما در دو سال ابتدای انقلاب و بعد از آن هشت سالی که جنگ بود مجموعا ده سال تقویمی از توسعه بازماند ولی هشت سال جنگ و ویران شدن آبادان موجب شد که این شهر حداقل سی سال از توسعه مدنی عقب بماند.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت گروه های فضای مجازی در جهت بیان دیدگاه ها استفاده کرد و از ترسیم خط قرمزهای خودساخته پرهیز کنید. انتقاد سازنده موجب تعالی جامعه می شود و معتقدم جز مواردی که به صلاح امنیت ملی کشورمان نیست در تمامی موضوعات ورود کنید و از مسوولان بپرسید و پاسخ ها را منتشر کنید.

خانم زهره دلاور از فعالان اجتماعی و فعال در گروه های فضای مجازی نیز در ادامه نشست گفت : متاسفانه برخی از کاربران فقط موج منفی راه می اندازند و آبادان عزیزمان را بگونه ای تشریح می کنند که انگار هیچ امیدی به آینده ی شهر وجود ندارد.پیشنهاد می کنم که در گروه ها به موضوعات کلان هم پرداخته بشود.

آقای منصور فاضلی از دیگر فعالان اجتماعی خطاب به حاضرین گفت : هدف از تشکیل گروه در فضای مجازی ؛ تبادل نظر است. بر این باورم تا مادامی که اهل تعارف باشیم و بواسطه ی دوستی ها و قومیت ها یا ترس ؛ نتوانیم وارد مباحث گوناگون بشویم قافیه را باخته ایم.علت عقب افتادگی های آبادان امروز ؛ همین تعارفات و خودسانسوری هاست.

فاضلی افزود: به نظر من مقصر اصلی وضعیت موجود خود مردم آبادان است چرا که مطالبه گری را درآنان نمی بینم.

آقای سید غدیر رمضانی نیز در ادامه نشست گفت: با وجود تراست های رسانه ای ؛ دیگر نمی توان لحظه ای درنگ کرد چرا که تراست ها به مراتب قدرتی بالاتر از رسانه های سنتی جهان نظیر جراید و رادیو و تلویزیون دارند. فضای مجازی بگونه ای است که با سرعتی بسیار زیاد می تواند تاثیرگزاری خود را داشته باشد و براحتی نظر مخاطبان پرتعداد خود را عوض کند.

آقای سید عبدالوهاب احمدنژاد نیز در ادامه نشست صمیمی مدیران گروه های فضای مجازی آبادان گفت : گروه های مجازی ؛ « فرهنگسازی» را بعنوان یک آرمان در پیش بگیرند. فرهنگسازی برای انتخاب های درست و سرنوشت ساز.بیاییم انتخاب درست را بهینه سازی کنیم. به یکدیگر و به مخاطبان آموزش بدهیم.

وی ادامه داد: تنها در صورتی آبادان آباد خواهد شد که به «فرهنگ واحد» دست پیدا کنیم.فرهنگ واحدی که معنا و مفهوم مطالبه گری را در خود پرورش بدهد.

آقای اسماعیل امیری نیز گفت : استقلال رای نزد مدیران گروه ها خیلی با اهمیت است. به نظر من ؛ مسبب وضعیت موجود ؛ مردم ابادان نیستند بلکه آن کسانی هستند که افراد خود را بر مدیریت ها می گمارند.

آقای حاجب آل علی مدیر گروه مجازی « شورای شهر » نیز گفت: گروه های مجازی می بایست در چندین موضوع حضوری چشمگیر داشته باشند. از جمله ی این موضوعات می توانم به انتخابات اشاره کنم. گروه های مجازی در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی حرکتی سیاسی انجام داد که انتظار دارم این حرکت همچنان تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: تلاش مجدانه داشته باشیم تا احدی بر طبل نفاق نکوبد. از مدیران گروه ها می خواهم که اجازه ندهند بحث های تفرقه انگیز قومیتی شکل بگیرد.

آل علی گفت: در فضای مجازی همواره بدنبال انتقاد کردن صرف نباشیم بلکه در کنار آن راهکار نیز ارائه نماییم.

همچنین آقایان رضا دویده ؛ احمد مقدم ؛ سعید شعب نژاد ؛ غلامعلی ناصری ؛ مرتضی سوادی ؛ مهرداد معماری ؛ مسعود گادار؛ ساسان قربانی و احمدرضا ورمزیار هر کدام جداگانه صحبت کردند.

اولین نشست هم افزایی و حضوری مدیران گروه های فضای مجازی در آبادان سه ساعت به طول انجامید .

رسانه اجتماعی اروندپرس