۳۰ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۰۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  185
 • بازدید دیروز :

  2875
 • بازدید این هفته :

  31320
 • رتبه الکسا :

  28423
ImageWeek
سردار کارگر: نمایشگاه سالروز شکست حصر آبادان با حضور ارتش در آبادان برگزار می شود.
کد خبر : 8428۲۴ | در تاريخ : شهریور ۲۴, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۲:۵۲ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس از برگزاری همایش بزرگ شهدای مدافع حرم در آینده نزدیک خبر داد.
رژه شکست حصر آبادان
سردار بهمن کارگر در نشست خبری اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس گفت : شهدای مدافع حرم دنباله رو شهدای دفاع مقدس هستند که در طول هفته دفاع مقدس از خانواده آنها تجلیل می شود و پیش بینی شده همایش بزرگی در آینده برای شهدای مدافع حرم برگزار شود .
سردار کارگر به برگزاری نمایشگاه عکس دفاع مقدس در نمایندگی های خارج از کشور اشاره کرد و گفت : حداقل ۵۰ کشور دنیا نمایشگاه عکس دفاع مقدس را در این ایام خواهند داشت.
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت مراسم هفته دفاع مقدس به تمایل افراد خارج از کشور برای سفرهای راهیان نور اشاره کرد و افزود: بدنبال برنامه ریزی برای اجرایی کردن این خواسته هستیم.
وی از رونمایی ۷۰۰ کتاب دفاع مقدس در سراسر کشور خبر داد و گفت : این کتب در بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس در سالهای ۹۴ و ۹۵ تهیه شده است .
سردار کارگر اجرای موزیک نیروهای مسلح در شهرها، پارک ها و محلات و برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس از دیگر برنامه های این هفته برشمرد و گفت : اصناف و آموزش و پرورش نیز برنامه های خاصی در ایام هفته گرامیداشت دفاع مقدس خواهند داشت.
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت مراسم هفته دفاع مقدس از برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در تهران نیز خبر داد.
وی ادامه داد : رونمایی از ۳۲ فیلم کوتاه و مستند ، ۱۱ تابلو نقاشی دفاع مقدس، بازسازی عملیاتهای دفاع مقدس در ۳۲ استان کشور ، ۴۰ مراسم تجلیل از ایثار گران در استانها ، ۳۲ نشست علمی و ۴۰ مراسم شب خاطره نیز از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس خواهد بود.
سردار کارگر از رونمایی نرم افزار مجازی زیارت گلزار شهدا در هفته دفاع مقدس نیز خبر داد.
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت مراسم هفته دفاع مقدس تاکید کرد: مسئولیت رژه هفته دفاع مقدس امسال  با ارتش جمهوری  اسلامی است و نمایشگاه سالروز حصر آبادان نیز با تلاش ارتش در آبادان برگزار می شود.
سردار کارگر با اشاره به برنامه آبروی کوچه ها افزود: با هماهنگی صورت گرفته با رئیس رسانه ملی قرار است برای شهدای محلات مستند ساخته شود.
وی به برنامه های صدا و سیما در هفته دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت :  سیما با ۷۹۷ برنامه و صدا با ۴۲۴ برنامه هفته دفاع مقدس را گرامی خواهند داشت.
سردار کارگر افزود: ۵۷ یادمان شهدا در سراسر استان های مرزی پذیرای مردم خواهند بود.
وی از رسانه ها درخواست کرد ؛ ۱۴۰۰ یادمان ۸۰۰۰ شهید گمنام را در سراسر کشور برجسته کنند تا مردم این یادمان ها را بیش از پیش ارج دهند.
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت مراسم هفته دفاع مقدس به برنامه های شهرداری تهران نیز در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت : ۲۲ نمایشگاه عکس و ۲۲ برنامه شبهای خاطره در ۲۲ منطقه شهرداری تهران در ایام هفته دفاع مقدس پیش بینی شده است که این برنامه ها در شهرداری های سراسر کشور دنبال می شود.
وی از هم اندیشی اساتید دروس دفاعی در هفته دفاع مقدس نیز خبر داد و گفت: دانشجویان کشور دو واحد درس دفاعی دارند که سالیانه ۳۰۰ هزار نفر آنها این دو واحد را می گذرانند و ۱۲۰۰ استاد این دروس را ارائه می کنند که قرار است با هماهنگی دانشگاه آزاد هم اندیشی این اساتید در هفته دفاع مقدس برگزار شود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، مبنی بر اینکه برای گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم بنیاد حفظ آثار چه برنامه ای در دستور کار دارد گفت : برنامه های زیادی در نظر داریم و به استانها ابلاغ کردیم که در آینده نزدیک به استحضار رسانه ها خواهیم رساند.